bugün

Akrabalar bize geliyor yarın.
Bu yüzden Gerginim..
Olduğumdan zayıf gösteren bir şeyler giymem, nazara karşı her yerime nazar boncuğu takmam lazım. Mutfakta işleri daha ağır yapıp yanlarında az durmak için bütün işleri benim yapmam lazımsjdkf. Her soruyu yumuşak bir şekilde geçiştirmem, hakkımda çok bilgi vermemem lazım.
Evden uğurladıktan sonra evi sirkeli su ile silmek, kendimi okuyup üflemem lazım.
Başka eklemem gereken madde var mı arkadaşlar..
Mezarın başında bir kız ağlıyor. Mezarda yatanın annesi ağlayan kızın annesinin kayın validesi. Mezarda yatan, ağlayan kızın nesi olur?

Cevap: Halası
Her zaman güvenilmez.
"akrep etmez akrabanın akrabaya ettiğini", demiş atalarımız.
düşmana falan ihtiyacın yok unutma; akraban çok.
Lazım değildir. Lüzumsuzdur. istenmeyendir.
"Kim rızkının bol olmasını ve ömrünün uzamasını isterse sılayı rahim yapsın." (Buhârî, Edeb, 12)
Bunu mu demek istediniz?

(bkz: akrep)
tanımamazlıktan gelinmeli cemaat.
her cuma hutbesinde geçer, "şüphesiz allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder.''
islam dinin de sıla-i rahim'in önemi büyüktür.
yapıp yapmamak kişinin kendisine kalmıştır.
akrabaların içinde ''götün teki'' veya ''adi insan'' denecek onlarca kişi olması bu hakikati değiştirmez.
adamına göre muamele esas olandır.
kafa yapılarımızın gram uymadığı fakat anne baba tarafından zorla bir yakınlık kurmaya çalışılmasına itilen toplulukdur.
ismimi bir türlü öğrenemeyen, kardeşlerimle karıştıran zevatların tekil hali.

Bir sinirlendim bu entry i yazarken.
Toplu tecavüzmü ettiler olum.
en küçük orospu cocuğu topluluğu.
Amk bizimkiler baba tarafiyla gorusmuyo. Bizimkiler diyo soyle soyle. Amcalar diyo sizinkilere soyle vs vs. Arada kaldim aqu.
Niye anne tarafi sevilir lan. Bende de durum bu.. Baba tarafi asiri bencil ve uyuz 1 tanesi haric
kiminle anlaşıyorsan o akrabandır, nerede mutluysan orası da vatanındır.
Çok severim onlarda beni sever
Dedelerin ninelerin yetiştirme tarzı ile bağ doğru orantılıdır.

Akrabalarınız boktan ise Dede ve ninelerinizin boktanlığından kaynaklıdır.
Gereksizdir.

Anne, baba ve kardeşler haricinde hayatınızda yeri olmayan topluluk.
Kan yolu ile bulaşan tek hastalık.
Kendi akrabalarıma mesafe koyabiliyorum da iyi gelin olma hastalığı yüzünden kocamın akrabalarına mesafe kıyamıyorum. Akşam akşam hayatındaki bütün olumsuzluklarını anlattı anlattı beni şişirdi. Pardon ya ben kendi abimden uzak duruyorum beni psikolojik olarak yoruyor ve enerjimi düşürüyor diye. Ailemin bile çoğunluğuyla arama mesafe koydum. Sen kimsin ya. Hayır bir de yıllardır dinlediğim şeyler. Bizi şişiriyor şişiriyor sonuca bakıyorsun yine aynı. Kendi dertlerim şurada değilmiş, yokmuş gibi sümen altı ederken; kimsenin derdiyle şişmek istemiyorum ya ben. Yahu ben derdim bu deyip ağlamıyorum diye dertsiz mi sanıyor ya bu insanlar beni. Kimsenin derdini dinlemek istemiyorum deyince sevdiklerim diyor ki sen çok bencilsin. Yahu ben kendi derdimden tırım tırım kaçarken zorunda mıyım sizin derdinizle dertlenmeye. Napayım ya ben de deli gibi kendimi ortalara mı atayım benim de derdim bu diye. Belki o zaman bulasamazlar bana. Dertlerinizi de kendinizi de uzak tutun benden. istemiyorum.
akrep etmez akrabanın akrabaya ettiğini diye bilinen atasözündeki akrabadır.
Başınıza gelen kötü şeylere sevinip kendini güçlü hisseden insan tipleridir.
Sonra size peygamberlik yapmaya çalışırlar. Başarılı olursanız kıskançlıktan çatlarlar.
akbabalardan farkı yoktur. sokaktan geçen alalade bir insana daha çok güvenirim.
Çoğu akreptir.