bugün

entry'ler (2770)

intihar

inancım nedeniyle yapmıyorum. Evet, yaşamamın tek nedeni bu. Doktorayı bitirdim. Torpille akademisyen olunan bu dönemde "bu kişi öğrecimizdir, çalışmaları çok başarılı" demekten aciz tiplerden bunaldım. Her şeyi kendi emeğimle başardım. Bundan sonra da kimseye ağız eğmek istemiyorum. Tek istediğim şey hakkımı almak.

Çok sıkıldım, yoruldum, bunaldım. Bazı insanlara altın tepside sunulan her şeyi dişimle tırnağımla kazıyarak yaptım. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim ama artık dayanacak gücüm kalmadı.

Eğer bir gün cesaretimi toplayabilirsem ve bu dünyadan defolup gitmeye karar verirsem Twitter floodu hazırlayıp ikiyüzlü tiplerin ipliğini pazara çıkarıp öyle gideceğim.

ne intihar edebilmek ne de hayattan tat alabilmek

içinde bulunduğum korkunç durum. Hayatım bir türlü düzene girmiyor. Öyle yorgunum ki.

Bana destek olacağını söyleyen insanlar bahane üretiyorlar. Bir gün intihar edersem ciğeri beş para etmez tiplerden yardım istemeyip onurumla bu hayattan çekip gitmek için intihar edeceğim.

smile

Gülümsemenin Aşırı derecede rahatsız edebileceğini gösteren acayip ve tekinsiz film. Sonuna kadar izleyemedim. Sinirlerim bozuldu.

tecno camon 19 neo

Türkiye'de üretilen çin menşeli telefon. Tecno mobile, genel olarak camon serisiyle kameraya çok önem veriyor. O nedenle eğer kamera benim için çok önemli diyorsanız Pova serisi yerine bunu alın.

Telefonu kullanıyorum. Çok çok memnunum. 6 GB RAM'e ek olarak 5 GB daha genişletilebilir RAM var. 11 GB RAM ile hiç kasmadan oyun oynayabiliyorsunuz. Telefonun belleği 128 GB ama SD kart ile genişletebilirsiniz.

Telefonun en muhteşem tarafı kamerası. 48 MP ana kamera ve yardımcı sensörler ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle bu model süper gece modunda çok başarılı. Ön kamerasını da çok beğendim. 32 MP ön kamera var.

Telefonun çıkış Fiyatı 6799 TL ama 6500'e satın alabilirsiniz.

ocak 2023 salgın hastalık

Adını henüz koyamadığımız bir salgın var. Önce yüksek ateş, kas ve eklem ağrıları ile başlıyor. buna ishal de ekleniyor. Ayrıca nefes darlığı , öksürük ve kalp çarpıntısı da cabası. Ülkenin pek çok yerinde var bu.

ishali atlatmak en önemlisi tabii ama hastalığın geçmeye başladığı günlerde nefes darlığının devam etmesi gerçekten çok kötü. Acile gidip oksijen takviyesi alan çok tanıdığım var.

COVID-19 furyası devam ederken hastalar ne yaşadıklarını biliyorlardı. Bu seferki ne acaba?

türk milleti cahildir tarih coğrafya bilmezler

Doktoralı bir tarihçi olarak bazı yönlerden hem hak verdiğim hem de çok sığ bulduğum açıklama.

Tarihi dizilerden öğrenmeye kalkıp kahvehane muhabbeti çeviren düpedüz aptal bir kesim var. Bize işimizi öğretmeye kalkacak kadar küstah olanlarına laf anlatmaya çalışmıyorum bile. Adam sadece bilgisiz olsa bıkmadan usanmadan anlatırım o ayrı bir konu. Burada cahil cahil konuşup, ideolojik saiklerle rahmetli Atatürk'e dil uzatan bir kitle ile sultan Abdülhamid'e dil uzatan bir kitle var. iki grup da aynı şekilde cahil ve iğrenç. Çünkü körü körüne inandığını söylüyor, bildiğini değil.

Ancaaaaaak... ilber Ortaylı her fırsatta Türk milletini cahillikle suçlayıp aşağılamaya çalışırken atladığı bir şey var: bütün milletler tarih ve coğrafya konusunda pek de bilgili değildir. Çünkü Sosyal bilimler devletlerin ve toplumların inkişafı için çok önemli olduğu halde fen bilimlerine nazaran "angarya" olarak görülürler. Esas cahillik burada başlıyor. Bu ülkenin baykar'a, ASELSAN'a, Roketsan'a ihtiyacı çok büyük. Bu ülkenin tıp doktorlarına da, uzay bilimcilere de çok ihtiyacı var. Fakat bu ülkenin tarihçilere, sosyologlara, halkbilimcilere, antropologlara da aynı şekilde çok ihtiyacı var. Çünkü Türk toplumunun çürümesinin önlenmesi şarttır.

Her şey bozulursa yeniden inşa edilebilir ama insanın ve toplumun bozulmasının telafisi maalesef yoktur.

flagyl

Doktorumun bağırsak enfeksiyonu ve ishal nedeniyle yazdığı ilaç.

Başlangıçta yan etkilerinden çok korkup kullanmak istemedim ama bugün başladım. Şimdilik herhangi bir yan etkisi yok. Kişiden kişiye değişiyor sanırım. Mutlaka probiyotik ile birlikte kullanın. Bağırsağınızdaki faydalı bakteriler yok olmamış olur.

Edit: imdaaat! Acısı sonradan çıkıyor. Nefes darlığı, kalp çarpıntısı ve en önemlisi kabus görmek gibi yan etkileri oldu. Travmalarınızı veya korktuğunuz şeyleri karşınıza rüya olarak çıkarıyor. ishaliniz geçer geçmez bırakın millet.

ishal olanlara tavsiyeler

Probiyotik kullanın ve maden suyu için.

Eğer enfeksiyon yüzünden ishal olduysanız doktorunuz antibiyotik verir zaten. Bağırsak floranız için probiyotik de verir.

kar yağmamasının hastalıklara neden olması

Evet var böyle bir şey. Normalde her yıl kar yağan bir şehirde yaşıyorum ama bu yıl maalesef dağlar dışında şehrin hiçbir yerine kar yağmadı. Salgın hastalıklardan kırılıyoruz.

Son zamanlarda influenzaya ek olarak bağırsak enfeksiyonları da fazlaca yayıldı. Ben de bundan muzdaribim. iki gündür ishalden perişan oldum. iki kez eve acil servis ekipleri geldi, Hastaneye kaldırıldım. Acil servisler zaten hınca hınç dolu. Millet perişan vaziyette.

Kış mevsiminin kabusa döndüğü başka bir dönem hatırlamıyorum. "Ay kar yağmasın fakirler üşüyor ühühü" romantiği gerizekalılar kına yakıyorlardır umarım. Üşüyen vatandaşları ısıtacak bir yol buluruz ama kuraklığın çaresi yok.

Kar duası falan yok mu arkadaş? imamlar duyuru yapsınlar. Duaya çıkalım Allah rızası için. Bu gidişat hayra alamet değil.

yıllar önceki eski sevgiliyi rüyada görmek

Dünyanın en saçma durumlarından biri. Artık izi bile kalmamış birini insan ne diye rüyasında görür anlamıyorum. Hadi yakın zamanda ayrılınmış sevgiliyi görmek normal de, yıllar yıllar öncesinin insanı ne alaka? Artık nefret bile edilmeyen, belli belirsiz bir silüet o artık.

Beyin gerçekten çok ilginç ve karmaşık bir organ.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

"Bayrak ki onun gölgesi Bozkurtları toplar;
Bayrak ki bütün kaybedilen yurtları toplar."

(bkz: Hüseyin Nihal atsız)

ekşi sözlük

Ülkeyle gönül bağı olmayan, toksik, muhalif olmayı pkk şakşakçılığı zanneden pek çok embesilin yuvalandığı çukur.

Akp olmasa ya da bir gün ANAP gibi azalarak tarihe karışsa bugün çomar dedikleri akp seçmeninden bin beter yandaş olurlar. Sol gerici ve Türk düşmanı gerzek sürüsü.

jahrein in derya olayı yorumu

öncelikle konuyu bilmeyenler için:

(bkz: müge anlı ile tatlı sert derya olayı)

cinayeti araştırılan fakat türk aile yapısının içinden geçen iğrenç ötesi sapkın bir köye toslanan olaya jahrein'in yaptığı yorumlar efsane. selim yalçınkaya ölmüş ve öldüğüyle kalmış ne yazık ki. eski karısı derya, derya'nın annesi, kaynanası, görümceleri köyce komple tren yapmış. inanılmaz. jahrein'in yorumunun video linki:

https://youtu.be/f-JcKCs1lyc

kışın gece 1 den sonra bisikletle gezmek

Nereden baksan korkunç olay. Bunun sokak köpeği var, eğer iç ve doğu Anadolu'da yaşıyorsanız bıçak gibi kesen ayazı var, yerlerde buzu var. Var oğlu var.

Gece 1'de kış günü bisiklet süren biri büyük olasılıkla ya nöbetçi eczane arıyordur ya da gece vardiyasına yetişmeye çalışan işçidir.

ah almak

Umarım böyle bir şey gerçekten vardır. Çünkü bazen insan saç diplerinden parmak uçlarına kadar kırılıyor ve elinden hiçbir şey gelmiyor.

Bir gece bile olsa iç sıkıntısından, can acısından uyuyamamanıza neden olan kimseyi affetmeyin.

crop kazak saçmalığı

Yaz mevsiminde crop giymeyi anlayabiliyorum da, Aralık ayının ortasında hava buz gibiyken crop kazak giyip bir de montunun önünü açanları görünce gerçekten inanamıyorum.

Hiç mi üşüyüp hasta olmaktan korkmuyorsunuz arkadaş? içi peluşlu ten rengi termal taytla mini etek giymeyi gerçekten anlıyorum o olabilir de ciddi ciddi kış günü göbeği açıkta bırakmanın pek çok hastalığa davetiye çıkarabileceğini düşünmüyorlar mı acaba?

Crop olmayan yazlık bluz bulmak bile zorken bari kışın şu gereksiz şey moda olmasın.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

Arada sırada hâlâ aklıma gelen ve beni ürperten canilik.

Artık uyuşturucu madde kullanımı konusunda topyekûn mücadele etmek şart. ilkokulların önünde bile bonibon gibi satılan bu iğrenç madde insanı insanlıktan çıkarıyor. Bu maddeyi kullanan biri için hiçbir ahlaki değer kalmıyor. Evlat anneyi tanımıyor. Kıyamet alameti gibi.

Bağımlılık yapan ve iradeyi yok eden bu maddeleri Asla merak etmeyin. Bir kereden çok şey oluyor.

müge anlı ile tatlı sert

bugün 64 yaşındaki arife gökçe adlı kadıncağızın kaybının işlendiği program. köyde bir tane sapık var. bu anası yaşındaki kadına cinsel içerikli mesajlar atıp duruyor. sadece arife teyzeye değil, köydeki pek çok kadına cinsel fantezilerini yazmış bir manyak.

işin ilginç tarafı şu: kadın ocakta yemeği varken, ayağında terlikle ve üstünde kazakla ortadan kayboluyor. üstelik takma dişleri de ağzında değil.

bu köylülerin uçkuruna hakim olamama durumu, iğrenç ve çarpık ilişki ağları pek çok kişinin canını yaktı ve maalesef yakmaya da devam ediyor. arife gökçe eğer kendi isteğiyle birine kaçmadıysa büyük olasılıkla öldürülmüştür ne yazık ki. bu konunun altından neler çıkacağını tahmin etmek bile istemiyorum.

söyleyeceğim tek şey: köyler tehlikelidir. köylerden ve köylülerden uzak durun.

travma sonrası stres bozuklugu

Genetik olarak nesiller boyu aktarıldığını düşünüyorum. Özellikle yüce Türk milletinin savaş yüzünden göç etmek zorunda kalmış veya sürgün edilmiş bireyleri bunu çok iyi bilirler.

Genel olarak muhacir Türklerde ya benim gibi aile geçmişine sonsuz bağlılık, kalbinde adeta bu acıya anıt dikme olarak görülür ya da inkar mekanizması işler. Göç etmek zorunda kalmış soydaşlarımızın çoğu bu olayı bilinçaltına iter. Yaşadıkları şehre tamamen adapte olurlar. Yine de zor savaş şartlarından dolayı aç kalmaktan korkma, her ihtimale karşı evde silah bulunsun diye avcılığa meyilli olma, düşman milletlerin adını bile duymak istememe ve seferberliğe dair hikaye/türkü dinlemeye tahammül edememe şeklinde etkiler yaygın biçimde görülür.

Bu acıyla baş etmek için çok fazla radikalleşenler de vardır. Çeçenlerin içinden çıkan "kara dullar" adlı grup buna örnektir. Ruslar tarafından eşleri, erkek kardeşleri veya oğulları şehit edilen Çeçen kadınların kurduğu bir terör örgütüdür. Pek çok rus'u öldürmüşlerdir. Çocuk sivillere yönelik Çok çirkin eylemlerde bulunmuşlardır.

işte bu yüzden zulmeden kim olursa olsun kendi mezarını da kazmış olabileceğini bilmelidir. Herkes Türk milleti gibi metanetli ve Mert olmuyor.

mavilim incilim

Uşşak makamı ne kadar güzelmiş hakikaten yahu. Yozgat sürmelisi, kızılcıklar oldu mu ve Mardin kapı şen olur aynı makam. Vay arkadaş!

Bu arada yedi bölgemizin bütün türküleri birbirinden çok farklı. O kadar zengin bir kültürümüz var ki.