bugün

entry'ler (2774)

götünde ayı bağırırken rüyada eski sevgili görmek

Rezaletin daniskası! Hayatta malum her şeyin kötü gittiği dönem diye bir şey var. insan aylar önce ayrıldığı eski sevgilisini bu dönemde rüyasında görünce ebesi sikiliyor resmen.

Ya ne alaka, ne alaka! Kesinlikle sevilmeyi hak etmeyen, ciğeri beş para etmez bir varlığın hala insanın bilinçaltında olması berbat bir durum.

Gelecek kaygısı, işsizlik, hayatı düzene sokamama gibi her zorluğun üst üste geldiği bir dönemin üstüne dikilmiş tüyden başka bir şey değil.

Dikilmiş tüyün davası olmaz.

her şeyin kötü gittiği dönem

umarım bu dönemin bir sonu vardır. umarım gerçekten gecenin en karanlık anı, şafağa en yakın anıdır.

şu an hayatımın bir fon müziği olsaydı "ne ağlarsın benim zülfü siyahım" olurdu.

kızlar erkekleri neden üzer

Çünkü eşşeğin zikinden dolayı.

Erkekler kızları hiç üzmüyormuş gibi konuşmayın aptal aptal! Kalitesiz, acımasız, bayağı, verilen değere nankörlük eden insan vardır. Bunun kadını erkeği olmaz.

Vefa fukarası bir yaratıkla karşı karşıya kalırsanız arkanıza bile bakmadan gidin. Emin olun düzelmeyecektir. insanlar değişmezler. Fakat sizi gerçekten çok seven biri karşınıza çıktıysa da onu asla bırakmayın, aldatmayın, şımarıp "daha iyisini bulurum" kafasına girmeyin. O kişiyi sonsuza kadar kaybedersiniz.

Bu hikayede "seviyorum" diye yalan söyleyen vefa yoksunu şahsı bırakıp giden taraf oldum. Hiçbir şey özsaygımdan önemli değil çünkü. Herkese tavsiye ederim.

sürekli ağlamak istemek

Çok uzun zamandır güçlü olmak zorunda kalmış, anlaşılmamış ve acı çekmiş insan hissi.

insanlar güçsüz oldukları için ağlamazlar, çok uzun süre güçlü oldukları için ağlarlar. O yüzden ağlayan birini görürseniz, yardım edemeseniz bile sadece dinleyin.

intihar

inancım nedeniyle yapmıyorum. Evet, yaşamamın tek nedeni bu. Doktorayı bitirdim. Torpille akademisyen olunan bu dönemde "bu kişi öğrecimizdir, çalışmaları çok başarılı" demekten aciz tiplerden bunaldım. Her şeyi kendi emeğimle başardım. Bundan sonra da kimseye ağız eğmek istemiyorum. Tek istediğim şey hakkımı almak.

Çok sıkıldım, yoruldum, bunaldım. Bazı insanlara altın tepside sunulan her şeyi dişimle tırnağımla kazıyarak yaptım. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim ama artık dayanacak gücüm kalmadı.

Eğer bir gün cesaretimi toplayabilirsem ve bu dünyadan defolup gitmeye karar verirsem Twitter floodu hazırlayıp ikiyüzlü tiplerin ipliğini pazara çıkarıp öyle gideceğim.

ne intihar edebilmek ne de hayattan tat alabilmek

içinde bulunduğum korkunç durum. Hayatım bir türlü düzene girmiyor. Öyle yorgunum ki.

Bana destek olacağını söyleyen insanlar bahane üretiyorlar. Bir gün intihar edersem ciğeri beş para etmez tiplerden yardım istemeyip onurumla bu hayattan çekip gitmek için intihar edeceğim.

smile

Gülümsemenin Aşırı derecede rahatsız edebileceğini gösteren acayip ve tekinsiz film. Sonuna kadar izleyemedim. Sinirlerim bozuldu.

tecno camon 19 neo

Türkiye'de üretilen çin menşeli telefon. Tecno mobile, genel olarak camon serisiyle kameraya çok önem veriyor. O nedenle eğer kamera benim için çok önemli diyorsanız Pova serisi yerine bunu alın.

Telefonu kullanıyorum. Çok çok memnunum. 6 GB RAM'e ek olarak 5 GB daha genişletilebilir RAM var. 11 GB RAM ile hiç kasmadan oyun oynayabiliyorsunuz. Telefonun belleği 128 GB ama SD kart ile genişletebilirsiniz.

Telefonun en muhteşem tarafı kamerası. 48 MP ana kamera ve yardımcı sensörler ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle bu model süper gece modunda çok başarılı. Ön kamerasını da çok beğendim. 32 MP ön kamera var.

Telefonun çıkış Fiyatı 6799 TL ama 6500'e satın alabilirsiniz.

ocak 2023 salgın hastalık

Adını henüz koyamadığımız bir salgın var. Önce yüksek ateş, kas ve eklem ağrıları ile başlıyor. buna ishal de ekleniyor. Ayrıca nefes darlığı , öksürük ve kalp çarpıntısı da cabası. Ülkenin pek çok yerinde var bu.

ishali atlatmak en önemlisi tabii ama hastalığın geçmeye başladığı günlerde nefes darlığının devam etmesi gerçekten çok kötü. Acile gidip oksijen takviyesi alan çok tanıdığım var.

COVID-19 furyası devam ederken hastalar ne yaşadıklarını biliyorlardı. Bu seferki ne acaba?

türk milleti cahildir tarih coğrafya bilmezler

Doktoralı bir tarihçi olarak bazı yönlerden hem hak verdiğim hem de çok sığ bulduğum açıklama.

Tarihi dizilerden öğrenmeye kalkıp kahvehane muhabbeti çeviren düpedüz aptal bir kesim var. Bize işimizi öğretmeye kalkacak kadar küstah olanlarına laf anlatmaya çalışmıyorum bile. Adam sadece bilgisiz olsa bıkmadan usanmadan anlatırım o ayrı bir konu. Burada cahil cahil konuşup, ideolojik saiklerle rahmetli Atatürk'e dil uzatan bir kitle ile sultan Abdülhamid'e dil uzatan bir kitle var. iki grup da aynı şekilde cahil ve iğrenç. Çünkü körü körüne inandığını söylüyor, bildiğini değil.

Ancaaaaaak... ilber Ortaylı her fırsatta Türk milletini cahillikle suçlayıp aşağılamaya çalışırken atladığı bir şey var: bütün milletler tarih ve coğrafya konusunda pek de bilgili değildir. Çünkü Sosyal bilimler devletlerin ve toplumların inkişafı için çok önemli olduğu halde fen bilimlerine nazaran "angarya" olarak görülürler. Esas cahillik burada başlıyor. Bu ülkenin baykar'a, ASELSAN'a, Roketsan'a ihtiyacı çok büyük. Bu ülkenin tıp doktorlarına da, uzay bilimcilere de çok ihtiyacı var. Fakat bu ülkenin tarihçilere, sosyologlara, halkbilimcilere, antropologlara da aynı şekilde çok ihtiyacı var. Çünkü Türk toplumunun çürümesinin önlenmesi şarttır.

Her şey bozulursa yeniden inşa edilebilir ama insanın ve toplumun bozulmasının telafisi maalesef yoktur.

flagyl

Doktorumun bağırsak enfeksiyonu ve ishal nedeniyle yazdığı ilaç.

Başlangıçta yan etkilerinden çok korkup kullanmak istemedim ama bugün başladım. Şimdilik herhangi bir yan etkisi yok. Kişiden kişiye değişiyor sanırım. Mutlaka probiyotik ile birlikte kullanın. Bağırsağınızdaki faydalı bakteriler yok olmamış olur.

Edit: imdaaat! Acısı sonradan çıkıyor. Nefes darlığı, kalp çarpıntısı ve en önemlisi kabus görmek gibi yan etkileri oldu. Travmalarınızı veya korktuğunuz şeyleri karşınıza rüya olarak çıkarıyor. ishaliniz geçer geçmez bırakın millet.

ishal olanlara tavsiyeler

Probiyotik kullanın ve maden suyu için.

Eğer enfeksiyon yüzünden ishal olduysanız doktorunuz antibiyotik verir zaten. Bağırsak floranız için probiyotik de verir.

kar yağmamasının hastalıklara neden olması

Evet var böyle bir şey. Normalde her yıl kar yağan bir şehirde yaşıyorum ama bu yıl maalesef dağlar dışında şehrin hiçbir yerine kar yağmadı. Salgın hastalıklardan kırılıyoruz.

Son zamanlarda influenzaya ek olarak bağırsak enfeksiyonları da fazlaca yayıldı. Ben de bundan muzdaribim. iki gündür ishalden perişan oldum. iki kez eve acil servis ekipleri geldi, Hastaneye kaldırıldım. Acil servisler zaten hınca hınç dolu. Millet perişan vaziyette.

Kış mevsiminin kabusa döndüğü başka bir dönem hatırlamıyorum. "Ay kar yağmasın fakirler üşüyor ühühü" romantiği gerizekalılar kına yakıyorlardır umarım. Üşüyen vatandaşları ısıtacak bir yol buluruz ama kuraklığın çaresi yok.

Kar duası falan yok mu arkadaş? imamlar duyuru yapsınlar. Duaya çıkalım Allah rızası için. Bu gidişat hayra alamet değil.

yıllar önceki eski sevgiliyi rüyada görmek

Dünyanın en saçma durumlarından biri. Artık izi bile kalmamış birini insan ne diye rüyasında görür anlamıyorum. Hadi yakın zamanda ayrılınmış sevgiliyi görmek normal de, yıllar yıllar öncesinin insanı ne alaka? Artık nefret bile edilmeyen, belli belirsiz bir silüet o artık.

Beyin gerçekten çok ilginç ve karmaşık bir organ.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

"Bayrak ki onun gölgesi Bozkurtları toplar;
Bayrak ki bütün kaybedilen yurtları toplar."

(bkz: Hüseyin Nihal atsız)

ekşi sözlük

Ülkeyle gönül bağı olmayan, toksik, muhalif olmayı pkk şakşakçılığı zanneden pek çok embesilin yuvalandığı çukur.

Akp olmasa ya da bir gün ANAP gibi azalarak tarihe karışsa bugün çomar dedikleri akp seçmeninden bin beter yandaş olurlar. Sol gerici ve Türk düşmanı gerzek sürüsü.

jahrein in derya olayı yorumu

öncelikle konuyu bilmeyenler için:

(bkz: müge anlı ile tatlı sert derya olayı)

cinayeti araştırılan fakat türk aile yapısının içinden geçen iğrenç ötesi sapkın bir köye toslanan olaya jahrein'in yaptığı yorumlar efsane. selim yalçınkaya ölmüş ve öldüğüyle kalmış ne yazık ki. eski karısı derya, derya'nın annesi, kaynanası, görümceleri köyce komple tren yapmış. inanılmaz. jahrein'in yorumunun video linki:

https://youtu.be/f-JcKCs1lyc

kışın gece 1 den sonra bisikletle gezmek

Nereden baksan korkunç olay. Bunun sokak köpeği var, eğer iç ve doğu Anadolu'da yaşıyorsanız bıçak gibi kesen ayazı var, yerlerde buzu var. Var oğlu var.

Gece 1'de kış günü bisiklet süren biri büyük olasılıkla ya nöbetçi eczane arıyordur ya da gece vardiyasına yetişmeye çalışan işçidir.

ah almak

Umarım böyle bir şey gerçekten vardır. Çünkü bazen insan saç diplerinden parmak uçlarına kadar kırılıyor ve elinden hiçbir şey gelmiyor.

Bir gece bile olsa iç sıkıntısından, can acısından uyuyamamanıza neden olan kimseyi affetmeyin.

crop kazak saçmalığı

Yaz mevsiminde crop giymeyi anlayabiliyorum da, Aralık ayının ortasında hava buz gibiyken crop kazak giyip bir de montunun önünü açanları görünce gerçekten inanamıyorum.

Hiç mi üşüyüp hasta olmaktan korkmuyorsunuz arkadaş? içi peluşlu ten rengi termal taytla mini etek giymeyi gerçekten anlıyorum o olabilir de ciddi ciddi kış günü göbeği açıkta bırakmanın pek çok hastalığa davetiye çıkarabileceğini düşünmüyorlar mı acaba?

Crop olmayan yazlık bluz bulmak bile zorken bari kışın şu gereksiz şey moda olmasın.