bugün

entry'ler (2730)

çişe gidip gitmeme kararsızlığı

Offf bu en çok geceleri oluyor. Çişiniz az varsa sabaha kadar idare eder mi diye düşünüyorsunuz. Bombok bir durum. En iyisi önce su içip sonra işemek ve yatağa öyle girmek.

doktora tezi

2 saat önce savunup sonunda doktor ünvanı almaya hak kazandığım tez. Yeminle üstümden yük kalktı.

Az sonra serçe parmağımla kapı kulpunu tutup kendi kendime halay çekeceğim. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

gavat ayakkabısı

En muhteşem olanlarından biri şudur.
Çok ciks lan.

görsel

ölme arzusu

Olası bir büyük olumsuzluk düşünüldüğünde gelen arzu. Aklınızdaki ihtimalin gerçekleşmesindense ölmeyi tercih edecek hale gelirsiniz.

Umarım yarın bu saatlerde bu entrye gülüyor olurum.

sözlük yazarlarının itirafları

yaklaşık 12 saat sonra doktora tezimi savunacağım. aşırı derecede heyecanlıyım ve korkuyorum. düzeltme verilmişti. düzeltmeleri yaptım. fakat tezimin reddedilmesinden çok korkuyorum. baygınlık geçirmek üzereyim. 5 yıllık emeğim çöpe gitmez inşallah. kalbim ağzımda atıyor, götümde ayı bağırıyor.

tezim reddedilirse dava bile açmayı düşünüyorum. ebem sikildi resmen. kabul alayım da başka bir şey istemiyorum.

müge anlı ile tatlı sert derya olayı

Jahrein de bir yayınında izleyip gülmekten yerlere yatırmıştır.

Olayda derya, Derya'nın annesi, görümcesi, kaynanası hep suçlu. Hep birileriyle beraber olmuşlar. Bu arada başları kapalı. Yoksa günah olurdu.

isim verip dava konusu olmak istemiyorum ama böyle tam bir gavat da var ortalıkta. Türk dil kurumu sözlüğünde "gavat" sözcüğünün karşılığı olarak fotoğrafı basılacak cinsten.

Jahrein'in süper videosu için:

https://youtu.be/0DvHXPMwkJw

doktora tezi

Korkudan içimi hafakanlar bastıran şey.

Ülkemizde doktora tezleri çoğunlukla sayfa sayısı bakımından fazlaca şişirilir. Özellikle sosyal bilimler için konuşuyorum, Esas konu 100 sayfalıktır ama konuyu Hz. Adem'den başlatıp 300 sayfalık laf kalabalığı yaparlar.

Tezim 100 sayfalık. iyi bir literatür taraması yaptım. Tarihçi olduğum için fazlaca ana kaynak kullandım ama tezim uzun olmadığı için, hatta danışman hocam bir kısmını da kısalttığı için eleştiri almaktan, hatta reddedilmekten korkuyorum. Anlatacağım mevzunun özünü anlattım onda bir sorun yok ama işte bu ülkede niceliğe önem veren çok akademisyen var.

Umarım pazartesi günü artık tezimi savunup ünvanımı alırım.

Edit: doktor oldum, yaşasıııınnn!

insan ilişkilerinden çıkarılmış en önemli ders

Eğer söz konusu ilişki karşı cinsle duygusal ilişki ise;

1. Sürekli tek taraflı fedakarlık yapan ve karşı taraftan çok daha fazla seven taraf olmayın. Alma-verme dengesi denen şey doğru. Verdiğiniz değer göreviniz gibi algılanmamalı.

2. Bu çok önemli. Aşık olmak insanı 3-5 ay mutlu eder ama eğer ciddi bir yola girecekseniz o kişi ile dünya görüşünüz, aile yapınız, inancınız, eğitim seviyeniz uyumlu olmalı. Başlangıçta zıt kutuplar birbirini çekebilir ama sonrası hüsran oluyor.

tavuk seven erkek

Çok tatlı, iyi kalpli bir erkek olabilir. Eğer civcivleri de çok seviyor ve onlarla oynuyorsa çok iyi bir baba olma olasılığı yüksektir. Bekar ise Dest-i izdivacına talip olabilirim.

Tavuk sevilmez mi lan? Aşırı derecede şirin ve faydalı bir canlı. Kimseye zarar da vermez. Horozlara garanti veremem ama. Sinirlenince adamın gözünü oyarlar mazallah.

cezailer

gain yapımı Türk dizisi. Rosenhan deneyi temelinde başlayan dizinin senaryosu çok zekice.

--spoiler--

Favorim Cem Zeynel kılıç'ın canlandırdığı "Ali" karakteri. Yürüyen ölü sendromundan muzdarip, çok sevimli bir deli. Fakat gerçek hayatta bu sendrom çok üzücü. Hasta öldüğünü ve çürüdüğünü zannediyor. Dizide süper komik bir hale getirilmiş. Şu diyalog muazzam:

mert: mert ben.

ali: ali ben de.

mert: memnun oldum.

ali: ben de. hoş geldin. allah rahmet eylesin, nasılsın?

mert: (şaşkın bir yüz ifadesiyle) hoş bulduk. iyi, iyiyim, işte ilk gün.

ali: ilk gün zor ama alışırsın.

mert: sen neden buradasın?

ali: 1995 yılında, hani kadırga yolunda bir kaza olmuştu trafik kazası. 95 yılı ya hatırladın mı? ya hani bir tır arabaya çarptı da hani arabada bulunan 4 kişiden kurtulan olmadı.

mert: hee, hatırlıyor gibiyim.

ali: hatırladın mı? işte o kazada vefat ettim ben.

---------------

Allah'ın rahmet eylediği Ali bir kenara, dizideki doktorlar ve hastayla flörtleşen hemşire simge de acayip. Şimdilik 3. Bölümdeyim ama doktorlar da deli çıkarsa sağlam söverim. Klişe olmaz inşallah. Harika bir fikri nereye bağlayacaklarını merak ediyorum.

Bu arada doktor Menderes harbi manyak. Herif resmen meslektaşına gaslighting yapıyor.

--spoiler--

kocasını kocasının abisiyle aldatan kadın

Arkadaşlar serin hikaye diyen olmuş ama Esra Erol'un programında sanırım 2 yıl kadar önce kadının biri kocasını kaynıyla aldatmıştı ve çocuğunun babası da kaynıydı. DNA testi yapılmıştı. Korkunç bir olay. iki çocuk hem kardeş hem amca çocuğuydu yani.

Allah iyilerle karşılaştırsın diye dua ediliyor ya, inanın bana kötülüğün bir sınırı yok. O nedenle gerçekten Allah iyilerle karşılaştırsın.

29 ekim 2022 güney kore halloween faciası

inanılmaz bir olay. hakkında sadece 4 entry girilmiş olması da inanılmaz. ölü sayısı 160'a ulaşmış durumda. bakın bu bombalı saldırı, silahlı saldırı, doğal afet falan değil. tıpkı 2015 yılında hacıların kabe'de birbirlerini ezmesi gibi bir izdiham. gerçekten bu psikolojiyi anlamıyorum, anlamayacağım. insan o esnada bütün kontrolünü kaybedip sağlıklı düşünemiyor demek ki.

yalnız şöyle bir iddia da var ki, oradaki insanlara verilen yiyecek ve içeceklere yasaklı madde karıştırılmış olabilir. türk görgü tanıkları da bu konuda aynı şeyi söylüyor.

haber:

https://www.trthaber.com/...tleri-konustu-719888.html

eternal darkness

Severim kendisini. Yalnız Ekrem imamoğlu konusunda kesinlikle katılmıyorum. Adam Sivas'ın Divriği ilçesindeki terminal açılışına gidiyor. Ya ne alaka, ne alaka? Çıldıracağım arkadaş! Elazığ'a güya deprem için gitti, sonra Erzurum'a geçip Palandöken'de kayak yaptı.

Çok rica ediyorum artık bir şeylere siyasi bakmayalım. Şunları kadir Topbaş yapmış olsaydı bütün muhalifler haklı olarak dillerine dolardı. Ekrem imamoğlu olunca "oooohhh çaktı başgaaaan" oluyor. Yapma bunu bacım. Kötüye kötü de lütfen. Başarısız bir belediye başkanı bu şahıs.

köprüden atlayıp intihar eden polis memuru

Yasin kazancı adlı polis memurudur. Allah rahmet eylesin. Kız meselesi yüzünden kendini Osmangazi köprüsü'nden atmış. Ne diyeceğimi bilemiyorum.

Keşke psikiyatrik destek alsaydı. Saplantılı aşk denen illet ya bireyin kendisine ya da sevdiğini iddia ettiği kişiye zarar verir. Gerçekten çok tehlikeli bir ruh hali.

Polisin intihar etmeden önce sevgilisi için paylaştığı video:

https://twitter.com/Haber...iqOT6bWeMxaMeFgQ&s=19

23 ekim 2022 iç sıkıntısından uyuyamamak

Ben ve çevremdeki pek çok kişinin yaşadığı durum. Gece gece durduk yere gelen iç sıkıntısını konuşuyoruz. Böyle şeylerde Astrolojiyle, ay tutulmasıyla falan alaka kuranlar oluyor ama bilemiyorum. Böyle böğrüme öküz oturmuş gibi hissediyorum. Sıkıntıdan dişlerimi sıkıyorum. Hayırdır inşallah.

battaniye koleksiyonu yapmak

Yaptığım ve yapmaya da devam edeceğim eylem. Yün, polar, peluş, triko her tür battaniye evde mevcut fakat bu aralar Siirt battaniyesi almayı planlıyorum.

Battaniye fetişizmi muhteşem bir şey. Sıcak tutan ve yumuşak olan her şeye zaafım var. Peluş pijama ve Polar Hırka da bunlar arasında.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

son yıllarda milletçe yaşadığımız en sarsıcı olaylardan biriydi. çok acı ve korkunç olduğu için bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde konuyu kapatmayı tercih ettik. doğamızda acıdan kaçmak var çünkü.

acıdan kaçınırken sahte ve bataklığa sürükleyen hazza saplanmamak gerekiyor.

1. madde bağımlılığı, genetik olarak mevcut ise şizofreni hastalığını harekete geçirir. mutlaka klinikte tedavi edilmelidir.
2. madde yoksunluğu durumunda bağımlı şahıs çok korkunç fiziksel ve psikolojik ızdırap çektiği için anne, baba, kardeş, evlat tanıyacak durumda olmaz. halisünasyon da gördüğü için beyni ona her türlü oyunu oynayabilir.
3. madde bağımlısı bir kişi hayatında her şeyden önce o maddeye ulaşmayı düşünür ve bu uğurda her şeyi mübah görür. bu nedenle artık id tarafından yönetilir. dolayısıyla ahlaki ve vicdani hiçbir değer yargısı kalmaz.

uyuşturucu bağımlılığına karşı milletçe farkındalık yaratmamız gerekiyor. bir evlat, annesinin başını kesip balkondan atacak raddeye gelebiliyorsa bölücü terör örgütü pkknın en önemli gelir kaynağının sorgulanması gerekiyor. düşman çok sinsi, çok tehlikeli ve bizi çürütmeye çalışıyor.

2002 öncesi türkiye mi 2012 öncesi türkiye mi

Aslında keskin bir ayrım yapılamaz. Bu arada bu yazacağım entry asla siyasi içerikli değildir.

91 doğumlu bir insan olarak ilk çocukluğum olduğu için 90'ları çok severim. Fakat nedense ailem orta halli ve istediğimi alabilen bir aile olduğu halde bana çok kasvetli ve imkanları kısıtlı bir dönemmiş gibi gelir. (1999 yılında evde bilgisayarım vardı.) Bunda moda olan kıyafetlerin etkisi de olabilir. Oduncu gömleği, ayaktan geçmeli tayt, mideye kadar çekilmiş bol kot pantolon gibi biçimsiz şeyler giyiliyordu.

Televizyonda söz fato'da, sıcağı sıcağına, Sadettin Teksoy'un programı, A takımı falan izlemiş bir nesil olduğumuz için cinayet, tecavüz, ilginç tarikatlar konulu haberleri sansürsüz izledik. O zamanlar RTÜK her şeye çok karışmıyordu ama bazı şeylere karışması gerekiyordu. Resmen vahşet pornosu izledik. Yani bence 2002-2012 arası dönem her açıdan hem kontrolün hem de rahatlığın olduğu bir dönemdi. 2012 yılından sonra her şey boka sardı o ayrı mesele.

ördekleri neden bu kadar çok sevmek

(bkz: oturan boğa türkçesi)

Ördekler evrimin zirvesidir. Bir ördek hem uçar, hem yüzer, hem yürür, hem çok ama çok tatlıdır, hem de zararsızdır.

Sürekli etrafa sıçmasalar evde beslemeyi çok istediğim bir hayvan türü. Hele bebişleri çok tatlı. Sarı melekler <3

anatidaefobi

Ördek fobisi. Ördeklerden korkanlar lütfen aşağıdaki fotoğrafı açmasınlar. Hassas olanlar da bakmasın. Olacaklardan sorumlu değilim.

--138+--

görsel

--138+--