bugün

entry'ler (2694)

metamfetamin

Allah bunu üreteni, dağıtanı, satanı kahretsin! Bu bütün uyuşturucu maddeler için geçerli ama metamfetamin gerçekten çok berbat bir tür.

Türkiye ve Azerbaycan'ın başında halihazırda en büyük belalardan biri bu. Bizde keko jargonunda "metin amca" deniyormuş. Azerbaycan'da ise "patı" deniyor buna. Maalesef her iki Türk ülkesinde de kullananların sayısı artıyor. Özellikle iran üzerinden bu maddenin sokulduğu biliniyor. Metamfetamin kullanan birinin ne hale geldiğini görmek için annesinin başını kesen yaratığa bakmak yeterli. Ayrıca Palu ailesi olayında Tuncer denen cani ve karısı Emine Ustael de büyük olasılıkla bu maddeyi kullanıyordu. Emine'nin dişleri, teni, hareketleri korkunçtu. Bu madde insanı insanlıktan çıkarır. Devletin bu konuda çok ciddi bir mücadele yürütmesi ve kamu spotları hazırlaması gerekiyor.

arkadaş kalalım diyen eski sevgili

Ya zerre kadar şerefi yoktur, ya da zerre kadar aklı... Söylemek istediği şey şudur:

"Bu ilişki boka sardı. Ama aklımın bir köşesinde varsın. O nedenle ben biraz etrafa bakıp senden iyisini arayacağım/halihazırda görüştüğüm biri var. Eğer olmazsa sana dönerim. Seni gavat yerine koymuş olacağım ama sen de bu arada başkasıyla deneyebilirsin. Evet, ben de gavatım. Genişliğim Konya ovası kadar."

Gerçekten seven biri, eski sevgilisiyle arkadaş kalmak istemez. Onu hayatından tamamen çıkarır. illa kötü ayrılmak zorunda değilsiniz ama eski sevgiliden arkadaş olmaz.

another brick in the wall

Saçma gelecek biliyorum ama Nedense müziğini ve genel olarak atmosferini ürkütücü bulduğum ama bazen dinlemeyi çok istediğim şarkı. Gece uyumadan önce bazen beynimde çınlayınca uykum kaçıyor. Neden bu kadar huzursuz olduğumu bilmiyorum. Çok ilginç.

geceye bir fotoğraf bırak

Ümid sənədir ancaq Azərbaycan əsgəri!

görsel

siyah beyaz filmleri izleyememek

içinde bulunduğum durum. Benim gibi düşünen başka birileri var mı bilmiyorum ama genel olarak siyah beyaz filmlerden keyif alamıyorum ve pek de odaklanamıyorum. Bir süre sonra Sıkılıp kapatıyorum. Bunun şimdiye kadar iki istisnası oldu. sen aydınlatırsın geceyi ve yol kenarı. Çok beğendiğim Bu iki yeni dönem Türk filmi de keşke renkli olarak gösterime girseydi diye düşünmeden edemiyorum. Geçmişte bu imkansızlıkla ilgiliydi. Şimdi bunu yapmanın bir anlamı yok.

Eski siyah beyaz filmlerin de renklendirilmesi çok iyi olur. Keşke yapılsa.

kıyamet alametleri

bütün hadisler gerçek değildir, olamaz. Fakat Sünni ve Şii mezhep imamlarının tamamının üstünde uzlaştığı hadisleri sahih sayabiliriz.

Buna göre kıyamet alametlerinin önemli bir kısmı doğrudur diyebiliriz. Kur'an-ı Kerim'de tekvir suresi kıyametin koptuğu anı tasvir etmiştir. "O diri diri gömülen masum kız çocuğuna hangi günah yüzünden öldürüldüğü sorulduğunda..." ayeti var. Yani artık her türlü zulmün hesabının görüleceği bir ebedi hayatın öncesinde zulümlerin artacağı aşikar.

Cahiliye dönemi araplarının kız çocuklarını diri diri gömmeleri o dönem için verilmiş bir örnek. Fakat bunu her döneme uyarlamak mümkün. Annesinin başını kesip balkondan atan aşağılık, iğrenç yaratık her dönemde ve her toplulukta dehşet verici bir şey yapmıştır. Çocuk tecavüzleri, işkenceler, hayvan istismarları artık hem Türkiye'de, hem bütün dünyada çok arttı.

insanların artık her gün "Allahım bu acıya dayanamıyorum, ya bu şerefsizleri helak et ya da canımı al!" diye ölümü diledikleri bir dönemdeyiz. Bedenen deccal ve dabbetü'l arz henüz çıkmamış olabilir ama o ruhu taşıyan canavar, bozguncu, tehlikeli insanlar aramızda kol geziyor. Artık kimse komşusuna, akrabasına güvenmiyor. insanoğlu bozulduğu için sıla-i rahim de terk ediliyor. Bireycilik ön planda olduğu için anne-evlat bağı bile çok tuhaf bir yere evrildi. Ya bencilce, sevgisiz ya da evladını putlaştıran bir tavır görüyoruz. Hadislerde geçen "cariyenin efendisini doğurması..." bu işte. Artık modern zaman tanrıları evlatlar oldu.

"Asra yemin olsun ki, insan ziyandadır."

gaziantep te derin dondurucuda bulunan çocuk

Allah belanızı versin lan! Yeter ulan! Üstümü başımı yırtarak sokaklarda koşmak istiyorum artık! Bir gün lan, sadece bir gün şu ülkede huzurlu bir gün geçirelim!

Müge anlı ile tatlı sert programında aranan 3 yaşındaki Lina nazlı adlı kız çocuğu bir iş yerinin derin dondurucusunda bulunmuş. Çocuğun cesedi aylardır orada saklanıyormuş.

Kaynak:

https://twitter.com/atvme...YzFp12tIIeVPRpug&s=19

bağcılar daki anne katliamının perişan etmesi

(bkz: 25 Eylül 2022 Bağcılar da korkunç anne katliamı)

Dünden beri ben de dahil olmak üzere denk geldiğim herkes ruhunun daraldığını, kalbinin sıkıştığını söylüyor. Uzun zamandır toplumun her kesimini derinden etkileyen bir olay olmamıştı. Gerçekten perişan etti.

Uyuşturucu hem sizi, hem çevrenizi mahveder. Uzak durun ve uyuşturucu bağımlısı olduğundan kuşkulandığınız bir yakınınız varsa mutlaka tedavi olmasını sağlayın.

eski sevgilinin whatsapp ta engellememesi

bunun en sinir bozucu versiyonu başımda.

Kesin ve net olarak ilişkiyi bitirdim. Sosyal medya hesaplarının hepsini engelledim. Sonra numarasını hem telefondan hem WhatsApp'tan engelledim ve sildim. Fakat bu beyefendi numaramı silmiyor ve engellemiyor.

Hayır ne yapacaksın? Biten bitmiş. Numaranı da engellemiş karşı taraf. Turşu mu kuracaksın? ileride Başka numaradan yazsan bile eline ne geçecek?

Bazı insanlarda gerçekten akıl mantık yok.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

Dünden beri içim çok sıkıntılı. Resmen boğuluyorum. Öyle çıtkırıldım ve her şeyden etkilenen bir insan değilim ama aklıma geldikçe ruhum daralıyor.

Twitter'da #kıyametyaklaşıyor diye hashtag açılmış. Gerçekten de yaklaşıyor galiba. insanlar zulümden ve kaostan nefes alamaz haldeler artık. Ölümü veya kıyameti dilemek de kıyamet alametlerinden biri.

Çok fazla acı var.

civciv bebek ve yavru kediyle oynamak

Şu an ihtiyacım olan tek şey. Ülkedeki vahşet haberleri, Bağcılar'daki malum video ve kendi dertlerim o kadar bunalttı ki beni birer civciv, bebek ve yavru kediyle aynı odaya bıraksalar hem bu melekleri öpe öpe bitiririm hem de oyun oynarım.

Şu an bu toplumun Masumiyete ve şirin varlıklara ihtiyacı var. Açın tavşan videosu, havuç kemiren panda videosu falan izleyin arkadaşlar. Başka türlü sağlıklı kalmak çok zor.

geceye şirin bir fotoğraf bırak

Son zamanlarda ülkedeki cinnet hali hepimizi boğdu. Şuraya masumiyet abidesi melekler bırakalım da içimiz açılsın.

görsel

Cinayeti çekip yayınlayan kişilerin gözaltına alınması isabet olmuş. Twitter'da yaş için filtre yok. Kaç tane 12-13 yaşında çocuğun videoları izleyip korktuklarını söyledikleri tweet gördüm. Bir boka da kulp takmayın arkadaş! Bu vahşi cinayeti işleyen yaratığa içeride gerekeni yaparlar. Fakat sırf tık almak uğruna bu videoyu çekip paylaşan tipler de ağır ruh hastası. Bir katliamın üstünden para kazanacak kadar arsızlar.

rahmetlinin yatalak hasta olduğu söyleniyor. kahroldum ya! oğlu tarafından öldürülmekten kaçamamış bile. kim bilir neler hissetti, nasıl korktu!

şu an ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum. kanım dondu.

Video linki falan yok AMK. Koymuyorum, göndermiyorum. Ben yandım, kimse yanmasın. Gidip anneme sarıldım. Ruhum daralıyor şu an.

Twitter'da millet galeyana gelmiş durumda. Umarım tık için o videoyu paylaşan haber sayfaları da, şahıslar da gözaltına alınır.

Arkadaşlar video gerçekten çok korkunç olduğu için link bile koymuyorum. Twitter'da Bağcılar'da anne cinayeti diye aratırsanız çıkacaktır.

Uyuşturucu bağımlısı aşağılık bir yaratık, annesinin kafasını kesip sokağa atıyor ve evi ateşe veriyor. Allah kahretsin!

Haber:

https://twitter.com/odatv...kO9jjQ-ya4I2MuuQ&s=19

ortaköy de gece kulübünde dövülen kişiler

Asıl mevzu, bu kişiler dövüldükten sonra yaşanıyor. Bir arabanın içinden bu güvenlikçilere ateş açılıyor ve biri ağır yaralanıyor. Bu olayla mı ilgili, yoksa başka bir konuda husumet besleyen kişilerin işi mi belli değil.

Konu ne olursa olsun birine orantısız güç uygularsanız kinlenmesine sebep olursunuz ve bu kişi büyük olasılıkla intikamını alır.

Olayda Kafa Atan tip suçlu, onu ve yanındakileri öldüresiye döven bodyguardlar daha da suçlu.

kerr

Bir tayfun pirselimoğlu filmi. Geçen yıl Altın Portakal'da en iyi yönetmen ve en iyi müzik ödüllerini aldı.

Erdem şenocak, Sinan Bengier, Jale Arıkan gibi oyuncular rol almış. Çok ilginç bir film. Yönetmenin yol kenarı adlı filmini izleyip beğendiyseniz bunu da beğenirsiniz. Zaten tansu biçer de rol almış.

--spoiler--

Yol kenarı filminde kıyamet öncesini, ahir zamanı izledik. Zaman ve mekan belli değildi. Bu filmde de benzer bir durum var ama sanki yol kenarı'nın bir adım öncesini anlatıyor gibi. Her şeyin karmakarışık olduğu ahir zamanda fırtına öncesi sessizlik gibi. Yol kenarı'da ise artık israfil'in sur'u üflemesini duyuyoruz.

Yine olup bitenlere anlam veremeyen adsız bir adam var. Herkes tepkisiz, ruhsuz, duygusuz... Kocası ölmüş bir kadın, ertesi gün başka bir adama gülümseyip kur yapabiliyor. işlenen cinayet çabucak unutuluyor ve suçu olmayan bir adama toplum suçlu muamelesi yapıyor.

Mubi'de Tayfun Pirselimoğlu da zaten Ercan Kesal ile olan röportajında yol kenarı adlı filmin bu filmle bağlantılı olduğunu söylemiş.

Otelde yine elektrikli süpürge ve karıncalı gösteren televizyon görüyoruz fakat bu metaforun anlamını anlamadım. Belki de her iki filmde de kullanılmış olan o elektrikli süpürge gürültüsü ve karlı görüntü insanların gerçeği duymakta ve görmekte zorlanmalarını simgeliyor olabilir.

Gerçek arayışı, tekamül, dünyanın geçici olması, toplumun daima kaostan rahatsızlık duyar gibi davranıp aslında zevk alması anlatılmış diye düşünüyorum. Metaforları çözdükçe daha keyifli hale gelecektir.

--spoiler--

ortaköy de gece kulübünde dövülen kişiler

inanılmaz bir olay yaşayan, biri kadın toplam 4 kişi. Adamın biri güvenlikçilere kafa atıyor, diğerleri de sopalarla kadın da dahil olmak üzere hepsine girişiyor.

Video:

https://twitter.com/Balik...CfIX_GeWeNVY-t5A&s=19

Dövülen kişiler sonradan mekanı silahla basmışlar deniyor.

zengezur

kadim türk eli zengezur'un geçmişi ve şimdiki operasyonun izahı:

https://www.teknoburada.n...gezur-ve-bilgi-kirliligi/