bugün

entry'ler (2384)

volkan patlamasından sonra tonga halkı

Tonga'ya 800 km uzaklıktaki Fiji ve 2300 km uzaklıktaki yeni Zelanda'dan bile patlama sesi duyulmuş. Pek çok evin yıkıldığı düşünülüyor.

Allah korusun Edirne'de gerçekleşen bir patlamanın Azerbaycan'dan duyulduğunu düşünün. Korkunç! Tonga kıtalara uzak bir yer olduğu için ulaşım çok zor evet ama resmen kaderine terk edilmiş bir ülke var ortada. Tongalıların Allah yardımcısı olsun.

volkan patlamasından sonra tonga halkı

Akıbeti belli olmayan bahtsız insanlardır. 110 bin civarında insanın akıbeti hakkında bilgi yok arkadaş! Bilinen iki kişi ölmüş, biri ingiliz vatandaşıymış. O kadar büyük bir felakette sadece iki kişinin ölmesi mümkün değil. Adalar yok mu oldu, başlarına ne geldi henüz bilinmiyor.

insanoğlu o kadar aciz ki... Mars'a uzay aracı gönderen insanlık, kendi gezegeninde bir ülkenin akıbetinden habersiz.

https://www.google.com/am...ainer-intl-hnk/index.html

ördek civcivi

Dünyanın en tatlı, en masum varlıklarıdır.

kalp gözü dizisine saran tip

kanal 7'de bir zamanlar fırtınalar estiren "ibret loaded" dizi olan kalp gözü'nü açıp YouTube'dan tekrar izleyen tiptir. Bu kişi benim evet.

"Eden bulur" temalı olan her şey içimin yağlarını eritiyor.

ideal bir türk ün dini ne olmalıdır

Elbette kişinin kendisine bağlıdır. Türk milleti birbirine din ve mezhep konusunda saygı duymalıdır. Ancak gerçekçi olmak gerekirse ideal bir Türk elbette tengrici olmalıdır. Her ulusun kendine özgü inancı vardır. Mesela milliyetçi Almanlar veya iskandinav uluslarından olan insanlar da Hristiyanlığı terk edip kendi pagan dinlerine yeniden sempati besliyorlar. Türkiye ve Türk Dünyasında da aynı şekilde Gök Tanrı inancına eğilim artıyor. Çünkü bize en uygun din bu.

Not: Müslümanım. Caferi mezhebine mensubum.

cin çıkarma seansında işkence ile öldürülen kadın

Zavallı kadın... Gerçekten çok üzücü. Ankara'nın göbeğinde cehaletin kör kuyularında debelenen bir aile kendi kızlarını saçma sapan cinci üfürükçü takımına kurban etmiş.

The exorcist filmi gibi. Bu genç kadının alman hemcinsi ve kaderdaşı için:

(bkz: Anneliese Michel)

gerçeğim

uğur çakır adlı elemanın söylediği kezban şarkısı. tiktok videoları ve düğün zımbırtılarında çokça duyuyoruz. "bekledik ama değdi" olarak da biliniyor.

kezban şarkısı dediğime bakmayın. eniştenizi düşünerek dinliyorum şarkıyı. eskiden böyle değildim ben. askeri marş dinleyen kadındım. inşallah evlenirsek sunum yapmak için çay bardağına kurdele bağlayan yeni gelin modeli olmam. "kocişimle kahvaltı qeyfi" falan. aman allahım evlerden ırak!

şarkıyı merak edenler için:

https://youtu.be/BaA2ww-EIjk

mithat körler in konserine giden kitle

En asil duyguların kitlesidir. Mesela gerçekten böyle "Mithat körler geliyormuş, mutlaka konserine gidelim" diyen bir arkadaşım olsun isterdim aslında.

Özellikle açıp Mithat körler dinleyen insanlar çok naifler bence.

mithat körler in sapık hayranı olmak

(bkz: yaran başlıklar)

Büyük ihtimalle Mithat Körler'in şok olmasıyla sonuçlanacak ilginç durum. Fotoğraf falan çektirir ama bence. Eskişehirliler çok sıcak bir insan olduğunu söylüyorlar.

15 senedir akp ye oy veriyorum battım diyen çiftçi

işin en acı tarafı da şu aslında, halkın önemli bir kısmı CHP ve iyi Parti'nin hiçbir şeyi düzeltebileceğine inanmıyor. Haklılar mı? Maalesef evet.

Sen Atatürk'ün partisi adıyla rahmetli ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına saygısızlık yapıp HDP ile kol kola girersen sana kimse güvenmez. AKP'nin rezaletinin farkına varıp bitirdiği sözde çözüm süreci iktidar değişince yeniden hortlayacak. Bunu da herkes biliyor.

Çiftçinin batmasından çok daha büyük bir sorun var ortada. Ben millet ittifakına günahımı bile vermem. Zafer partisi veya memleket partisi bu seçimde beklenmedik bir oy oranına ulaşabilir.

bina

16 Ekim 2020 tarihinde gösterime giren, senarist ve yönetmeninin orçun behram olduğu türk yapımı korku-gerilim filmi. türk korku sineması için umutlanma nedenim.

cinli minli klasik türk korku filmlerinden bıkan ve distopik filmleri sevenler için gerçekten ideal bir film. hele ki 80'lerde ve 90'larda çocuk olduysanız internetin olmadığı bu film ilginizi çekecek. kitle iletişim aracı olarak radyo, tv ve gazetenin kullanılması, hele ki gerilim unsuru olarak kullanılması harika olmuş.

film hakkında spoiler vermeyeceğim ama çok sağlam bir totaliter rejim ve tek tipleşme eleştirisi olmuş. blu tv'de izleyebilirsiniz. kara melek dizisinden tanıdığımız kızıl kıvırcık saçlı güzel oyuncumuz eda özel ve pardon filminde hapishane müdürünün yardımcısı ve yalakası rolünde gördüğümüz levent ünsal harika iş çıkarmış.

noel ve yılbaşı aynı şey değil diyen çomar

Bir müslüman olarak Hz. isa'nın mevlidini kutlamakta hiçbir sakınca görmüyorum. Allah'ın peygamberi Hz. isa'ya ve bütün peygamberlere iman etmek islam'ın şartıdır. Yeni yılı da kutluyorum. Eee?

Size ne lan? Ahirette çan eğrisi mi var gerizekalılar? Kutlamıyorsan kutlama, kutlayana da karışma!

yavru köpeklerin inanılmaz tatlılığı

Dünyanın en Minnoş gerçeklerinden biri. Muhteşem oluyorlar. Şu meleğe bakın. Yerim lan.

görsel

köpektapar

Köpekleri sevmekle köpektapar olmak arasında dağlar kadar fark var. Her hayvanın bir mizacı, gücü ve cüssesi vardır. Mesela kangal veya golden retriever kolay kolay masum insana saldırmaz (hele golden hiç) ancak pitbull veya rottweiler cinsi köpekler ölüm makinesi gibidirler.

Düşün mesela, hiç pitbull ile boynunda konyak fıçısıyla tasvir edilen dost canlısı st. Bernard aynı olabilir mi?

Geçenlerde gözleri kıpkırmızı ve çok büyük olasılıkla kuduz olan bir sokak köpeğiyle karşılaşıp yolumu değiştirdim. Nasıl korktuğumu anlatamam.

Kimse köpektaparların gözbebeği pitbull, Doberman, rottweiler gibi köpekleri sevmek zorunda değil. Doğada her canlı tehlike olarak algıladığı varlığa karşı kendini savunur. Dolayısıyla sokak köpekleri için barınaklar yapılmalı veya acısız bir şekilde uyutulmalılar. Pitbull ve diğer saldırgan köpekleri besleyenlere de hapis cezası gelmeli. Yeter artık!

tokat erbaa canlı yayınının hipnotize etmesi

An itibariyle in ve cinin top oynadığı ve neredeyse bir aydır devam etmekte olan canlı yayın. Uhuhuhuuuu adam kesseler kimse duymaz.

ona çok aşık olmak

Çok iyi anlıyorum seni kardeşim. Ancak Sevdalılar bizi anlar. Çok aşığım. Kalbimin ortasında kocaman bir "v" harfi var. (O'nun adının baş harfi.) O da beni seviyor şükürler olsun. Hangimiz daha çok aşığız bilmiyorum ama ben duygularımı daha çok gösteriyorum. boğa burcu kadınıyım. O da aslan burcu erkeği.

Uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Onun yaşadığı şehre gittiğimde 2-3 günüm onunla aynı şehirde nefes aldığıma şükretmekle geçti. O gök kubbede sadece onun sesi çınladı. Bütün şehir onun kokusuyla rayiha buldu.

Kalbimden kanlar sızdığını sanıp elimi göğsüme koydum defalarca. Ilık ılık bir şeyler aktı. "Vurulmak" diye boşuna denmiyor. Vurulmuşsun da kanıyormuş gibi hissediyorsun.

Ben asker tabiatlı bir kadınım. Hüseyin Nihal Atsız'ın ruh adam romanındaki "selim pusat" karakterinin dişi versiyonuyum desem yeridir. Ama insan aşık olunca gardını düşürüp teslim oluyor işte.

"Sevda gibi bir gizli emel ruhuna sinmiş
Bir haz ki hayalden bile üstün ve derinmiş
Gökten gelerek gönlüne rüzgâr gibi inmiş
Öyle bir sır ki bu ölsen bile asla açamazsın…"

aldattı gitti bok kızlara sarıldı

11 yıllık video. hâlâ arada karşıma çıkıyor. 4-5 yaşlarında bir kız çocuğu mustafa adlı bir yaşıtına aşık oluyor. mustafa gidip başka kızlara sarılıyor. sonra kız çocuğu da ağlıyor. çocuğun şimdiki halini aşırı merak ediyorum. zavallı çocuğa o yaşta koca bulmayı aşılayan gerzek ailesine de ne desem bilemedim.

olayı hatırlamak isteyenler için:

https://youtu.be/hMWKya2XUWo

celal öz

Sanat dünyasının halley kuyruklu yıldızı. Sana çok bağlıyam adlı şaheseri muazzamdır.

(bkz: celal öz ün muhteşem sana çok bağlıyam klibi)

işte o seksi klip:

https://youtu.be/2w5LWJSd42g

celal öz ün muhteşem sana çok bağlıyam klibi

Anadilim Türkçeme yapılmış en büyük eziyet. Yalnız klipteki şalvarlı yenge hanım ve dayının çocukları süper dans ediyor. Sağa sola sallanıyorlar falan.

Bozcaada gibi bir yerde çekilmesine mi yanayım, dayıdaki aşırı özgüven patlamasına mı tutulayım, yoksa yengeye mi acıyayım bilemedim.

Abiyi acilen ermenilere itelememiz lazım.

aşık olunan adam

Bugün itibariyle tam 4 aydır hayatımda olan adamdır. Çok seviyorum onu. Eğer beni örseleyecek, yaralayacak bir şey yapmazsa ömrümün sonuna kadar onunla kalacağım. Bu devirde aşık olmak da, aşık kalmak da herkesin harcı değil.

Beyler, sizi gerçekten seven bir kadın varsa hayatınızda, onun değerini bilin. Bu ülkede kocasının kardeşine kaçan, evli olduğu halde çocuğunun babasının kim olduğunu bilmeyen, sosyal medyada tanıdığı adamlarla para karşılığında buluşan bir sürü kadın var. O yüzden iffetli, tek bir erkeğe hayatını adamaya hazır ve deli gibi aşık olan kadınların kıymetini bilin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.