bugün

entry'ler (2485)

hayvanların melek olması

Bir gerçek. En vahşi olanları bile yemek yeme dışında bir canlıya zarar vermez. Hele ki yavru hayvanların bebek olduklarını farkettikleri için şefkatle yaklaşırlar.

Civcivlere bakıcılık yapan kedi, yavru köpeği kanadının altına alıp ısıtan tavuk, bebek caretta carettaları incitmeden suya taşıyan timsah (ki çok korkunç bir hayvan) buna en iyi örnektir.

türkler aşağılık barbar yok edilecek bir toplumdur

Orospu çocuğu beyanatı. Kimin götünü zamanında yaktıysak kin kusuyor hepsi.

(bkz: ermeni)
(bkz: yunan)
(bkz: rus)

türkiye de artan çıplak vatandaş vakaları

Şeyle ilgili bence, insan kendini çaresiz hissettiği ve kapana kısıldığı an ateş basar. Ne yapacağını bilemez bir hale gelir. O panik halinde de soyunarak rahatlamaya çalışır. Bence konu bundan kaynaklanıyor.

hz adem türktü iddiası

Saçma sapan bir iddia. Hz. Adem bilinen ilk homo sapiens olabilir. Kuran'da evrimle örtüşen ayetler mevcut zaten. Müslüman âlim el-cahız da bu konudan bahseden ilk kişidir. Ancak ilk homo sapiensin hz. Adem olması Türk olduğu anlamına gelmez çünkü ırk ve ulus farklılığı çok sonra şekillenmiştir. Hz. Adem dışında da aynı dönemde farklı insanlar yaşamış olabilir.

islam'a göre de Hz. Adem'in milliyeti yoktur.

Bir Türk olarak ermeniler, yunanlar, ruslar, Sırplar, araplar, Çinliler, Bulgarlar ve farslar ile akraba olmayı asla istemezdim şahsen.

civcivleri öpme isteği

Sürekli hissettiğim ve engel olamadığım duygu. Öpe öpe bitirmek istiyorum bebişleri.

civcivler ve yavru ördekleri çok seven insan

Yerden göğe kadar haklıdır. Çünkü onlar dünyanın en en en tatlı varlıkları. Hepsi melek.

Ördek ve civcivin dostluğu videosu:

https://youtu.be/CSn1aUbDBHs

peygamber kızını tekmeleyerek öldürmek

Kendi kızını sadece kız olarak doğduğu için kuma gömen kişinin, uğruna Kevser suresi nazil olmuş peygamber kızına karşı işlediği suç.

Müslüman olmak kimseyi sütten çıkmış ak kaşık yapmıyor işte.

titancı kenan dururken kripto ile dolandırılmak

Levent oran dururken yeni nesil kalitesiz trollere maruz kalmakla eşdeğer olan şey.

(bkz: 90 larda çocuk olmak)

pasaport yırtıyorlar gönderemiyoruz

isteyen gönderir. Bu dünyanın en komik bahanesi. Yalnız gerçekten gelecekte bu "dindaşlarımız" yüzünden bir kurtuluş savaşı daha vereceğiz gibi görünüyor mazallah. Uyanık olmak lazım. Boş olmayın millet.

Yalnız ben bambaşka bir şeyden bahsedeceğim. Suriyeliler, Afganlar, Pakistanlılar falan artık bizlerin gözünde böcekten farksız. istisnasız her siyasi görüşten Türk vatandaşları olarak bunlardan nefret ediyoruz. Bu haysiyet yoksunu sığıntılarda hiç utanma arlanma da yok ki nefret edildikleri yerde kalmak istiyorlar.

Ben bir Türk olarak istenmediğimi bildiğim ülkelere ayak basmam bile. Kendi ülkemde şerefimle ölürüm daha iyi. Bu sülük gibi yapışan sığıntılardan iğreniyorum resmen.

titancı kenan dururken kripto ile dolandırılmak

Y ve Z kuşağının başına gelen içler acısı hadise. Titancılar biz y kuşağının çocukluğu ve ergenliğine denk geldi. Ulan en azından beleş içki içip "hey hey hey!" diye zıplardık.

Jet Fadıl ve Titan Kenan'dan sonra ortalık çok bozdu. Çiftlik bank'ın tosuncuğundan sonra küresel çapta ponzi olan kripto paralar da patladı.

11 mayıs 2022 büyük kripto para çöküşü

terra luna ile etkisini çok büyük hissettiren ve bütün kripto paralarda yaşanan çöküştür. Bunun küresel çapta saadet zinciri olduğunu defalarca söyleyenler olmuştu. Ne yazık ki kolay para kazanma hırsı yüzünden milyonlarca insan battı.

isveç, norveç, hollanda gibi ülkelerde kripto paraya rağbet çok az iken Türkiye, Azerbaycan, Filipinler, Vietnam, Hindistan gibi maalesef gittikçe fakirleşen ülkelerde kripto para bir çeşit kurtarıcı gibi görülüyor.

Buna para yatıran insanla çiftlik bank'a para yatıran insanın yaşadığı şey aynı. Bir müddet kazandırır ama sonunda patlar. Kimse kimseye emeksiz para kazandırmaz.

90'ların sonunda Titancı Kenan'ın toplantılarında "hey hey hey!" Nidalarıyla zıplayan insanlar en azından iyi eğlenmişlerdi. Kripto para millete oturduğu yerden kafayı yediriyor.

dark

Son derece yorucu bir dizi. Kimin kim olduğunu anlamak çok uzun sürüyor. Bir yerden sonra sıkılıp bıraktım. Ama uygun bir zamanda tekrar başlayıp karakter şeması çizerek izleyeceğim. Dizide yorucu olan şey: kişilerin kim olduğu ve birbirleriyle olan bağlantıları zaten. Çok sıkıcı olmasının nedeni de bu. Yoksa konusu aslında ilgi çekici.

Ayrıca Dünyanın neresinde olursa olsun taşranın, köyler ve kasabaların ahlaki açıdan en yozlaşmış, leş yerler olduğunu gösteren bir dizi. Şu olayları zaman yolculuğu haricinde müge anlı'da sürekli görüyoruz zaten.

Türk de olsa, alman da olsa köylüler tehlikeli tiplerdir.

otobüs bileti fiyatları

Anasını avradını sikeyim ben o fiyatların. Sabaha karşı sövdürdünüz. Benzin fiyatları çok arttı tamam ama bu kadarı da fazla fırsatçılık. Memlekette her türlü esnaf birilerini sikmeye yer arıyor. Yetti artık!

Bu ülkenin iki önemli kurtuluş reçetesi var:

1. Sığıntıları geldikleri yere siktir etmek,
2. Çok sağlam bir ekonomi planı oluşturup üretime dayalı sisteme geçmek. Dikilen betonlar kemirilmiyor malum.

Bonus olarak da fırsatçı hizmet sektörünün devlet tarafından denetlenmesi şart.

civciv severken dikkat edilecek hususlar

Evet arkadaşlar, artık bunu yapmanın zamanı gelmişti de geçiyordu bile. Öncelikle aha beyle bir civciv lazım. Çok tatlı, ohhhşş.

görsel

Civciviniz hazırsa başlıyoruz.

1. Ufaklık aşırı derecede tatlı evet ama asla sıkmayın.
2. Minicik kafasına yavaşça öpücük kondurun.
3. "Yavruuuum, kurban olurum sana anneeeem, bebişiiiim" diye höykürüp yavrucağı korkutmayın.
4. Eğer annesi (tavuk) oralarda bir yerlerdeyse abugucu gubugucu yaptıktan sonra bebeği annesine verin. Yoksa üstünüze atlayıp gözünüzü gagalar. Anne tavuk çok tehlikelidir.
5. Annesi yoksa ona annelik yapın. Yumuşacık tüylü battaniye gibi şeylere sarıp parmağınızla okşayın. Ama sardığınız şeyi fazla sıkmayın, boğulmasın.

Evet bu kadar.

artık bayram ziyaretlerinin azalması

Aşırı samimiyetsizliğin katlanılmaz hale gelmesiyle ilgili bir durum.

Özellikle yaşlı kesim gençleri fazlasıyla darlıyor.

Okul bitmedi mi?
Atanamadın mı?
iş bulamadın mı?
Ne kadar maaş alıyorsun?
Evlilik yok mu?
Çocuk yapmıyor musunuz yoksa olmuyor mu?

Bıktırdınız artık milleti! O atanamayan öğretmen intiharlarının müsebbibi de bu orospu çocukları işte! ilkokul mezunlarının memur olabildiği dönemde hasbelkader bir işe girmiş hıyar ağası pislik, millete ahkam kesiyor.

Bayramlarda artık akraba ziyaretlerine gitmiyorum. Eski bayramları özledim mi? Evet. Ama artık sinirlerimi bozacak sorularla muhatap olmak istemiyorum.

suriyeli multeci mi yoksa ukraynali multecimi

ikisi de değil. Ülkemde sığıntı istemiyorum. Bizim derdimiz bize yetiyor. Kendi ülkem ve Türk Dünyası haricinde hiçbir şey umrumda değil.

trabzonlu olmayıp trabzonspor u tutan kişi

Bizzat benim. istanbullu olmayıp Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı tutan kişilerden farkı yoktur.

Edirneli olup Sivasspor'u tutan arkadaşım var. Kimse kimseye hangi takımı niye tuttuğunu açıklamak zorunda değil. Ülkemizin bütün takımları bizim.

yavru kediyi ayakta sallayıp ninni söylemek

Şu an en çok ihtiyacım olan şey. Oyyyşş olsa da yavru kedi öpsek. Yumuşak yumuşak battaniyeye de sarıp ninni söyleyince uyur bebiş.

dudak soyulması salgını

Var böyle bir şey. Kendim de dahil olmak üzere çevremdeki herkes dudağının derisini yoluyor. Kremler, nemlendiriciler fayda etmiyor. Resmen deri değiştiriyoruz anasını satayım!

geceleri uyuyamamak

Kelimenin tam anlamıyla lanettir. Limbik sistem ve amigdalanın düzgün çalışması için gece uykusu şarttır.

Son zamanlarda Geceleri uyuyamayan bir insan olarak çok huzursuz, sinirli ve kaygılıyım. Kaliteli bir uyku çok önemli gerçekten.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.