bugün

entry'ler (2392)

rusya da buz tutan nehre atlayıp ölen kadın

Eğitimli bir insan, bir avukat olduğu halde doğanın çetin şartlarını hesaplamadığı için can vermiştir. Aklıma iki yıl önce Uludağ'da kaybolan iki genç dağcı geldi. ikisinin de naaşı bulunmuştu. Bu kadını üç dalgıç aramış fakat bulunamadığı için iki günde arama çalışmaları sona ermiş.

rusya da buz tutan nehre atlayıp ölen kadın

Epifani bayramı için istavroz çıkarıp buz gibi suya atlayan ve ailesinin gözü önünde kaybolan talihsiz kadındır. Çocuğunun çığlıkları yürekleri dağlamıştır.

Video:
https://twitter.com/Haber...XHxdKrBI8Y7rtbQw&s=19

6 başlı köpek balığı

Dün gece 5 başlı köpekbalığı filmini veren kanal d bu gece de bizleri sanata doyurdu. Bu şaheseri izlemeyen kalmasın.

evladına tapınan aile

günümüz anne babalarının maalesef önemli bir kısmıdır. "çocuğum dahi sendromu" bile bunu tanımlamıyor artık. iş "çocuğum tanrı sendromu"na evrilmeye başladı.

ekşi sözlük'ten bir yazar da bu durumda. bir anaokulunu hedef göstermiş.

https://eksisozluk.com/21...148676?a=popular&p=24

2022 grip salgını

Koronavirüsü bile solda sıfır bırakan bir salgın. Evde ve çevremde herkes hasta yatıyor. Türkiye'nin farklı illerinden ve Azerbaycan'dan tanıdıklarım da bundan muzdarip. Üstelik bende de olmak üzere. Herkes kendine iyi baksın.

beş başlı köpekbalığı

Efsane geri döndü. Kanal D ekranlarında tekrar yayınlanıyor.

Bomba spoiler veriyorum!

Köpekbalığının 5. başı götünde. Evet. Sıçamıyor olması muhtemel.

bonkis

Hayret, başlığı açılmamış. deniz tezuysal'ın yazdığı, vildan atasever sayesinde izlenebilir hale gelmiş bir blu tv dizisi.

Tıpkı Bartu ben'deki aşırı marjinal Kadıköy kafası bunda da var. Türk insanının %90'ı ile alakası yok. Fakat illa her yapım ortalama Türk insanını yansıtacak değil. Dikkat! Sonraki cümle spoiler içerir!

Mesela 2. Sezonda sevgilisiyle beraber yaşayan Deniz, babasıyla karşılıklı içerken seks hayatlarının kötü gitmesinden yakınıyor. Ülkede kaç kadın bırak sevgiliyi kocasıyla olan özelini babasına söyleyebilir ki? Hadi söyledi, bunu en fazla olaylı bir boşanma durumunda dile getirirse makul karşılanır.

Yine de Müge Anlı'daki marjinal çarıklılardan daha usturuplu olduğu kesin.

aramız nasıl diye soran insan

Karşısındaki kişiyi kaybetmekten korkması muhtemel insandır.

volkan patlamasından sonra tonga halkı

Tonga'ya 800 km uzaklıktaki Fiji ve 2300 km uzaklıktaki yeni Zelanda'dan bile patlama sesi duyulmuş. Pek çok evin yıkıldığı düşünülüyor.

Allah korusun Edirne'de gerçekleşen bir patlamanın Azerbaycan'dan duyulduğunu düşünün. Korkunç! Tonga kıtalara uzak bir yer olduğu için ulaşım çok zor evet ama resmen kaderine terk edilmiş bir ülke var ortada. Tongalıların Allah yardımcısı olsun.

volkan patlamasından sonra tonga halkı

Akıbeti belli olmayan bahtsız insanlardır. 110 bin civarında insanın akıbeti hakkında bilgi yok arkadaş! Bilinen iki kişi ölmüş, biri ingiliz vatandaşıymış. O kadar büyük bir felakette sadece iki kişinin ölmesi mümkün değil. Adalar yok mu oldu, başlarına ne geldi henüz bilinmiyor.

insanoğlu o kadar aciz ki... Mars'a uzay aracı gönderen insanlık, kendi gezegeninde bir ülkenin akıbetinden habersiz.

https://www.google.com/am...ainer-intl-hnk/index.html

ördek civcivi

Dünyanın en tatlı, en masum varlıklarıdır.

kalp gözü dizisine saran tip

kanal 7'de bir zamanlar fırtınalar estiren "ibret loaded" dizi olan kalp gözü'nü açıp YouTube'dan tekrar izleyen tiptir. Bu kişi benim evet.

"Eden bulur" temalı olan her şey içimin yağlarını eritiyor.

ideal bir türk ün dini ne olmalıdır

Elbette kişinin kendisine bağlıdır. Türk milleti birbirine din ve mezhep konusunda saygı duymalıdır. Ancak gerçekçi olmak gerekirse ideal bir Türk elbette tengrici olmalıdır. Her ulusun kendine özgü inancı vardır. Mesela milliyetçi Almanlar veya iskandinav uluslarından olan insanlar da Hristiyanlığı terk edip kendi pagan dinlerine yeniden sempati besliyorlar. Türkiye ve Türk Dünyasında da aynı şekilde Gök Tanrı inancına eğilim artıyor. Çünkü bize en uygun din bu.

Not: Müslümanım. Caferi mezhebine mensubum.

cin çıkarma seansında işkence ile öldürülen kadın

Zavallı kadın... Gerçekten çok üzücü. Ankara'nın göbeğinde cehaletin kör kuyularında debelenen bir aile kendi kızlarını saçma sapan cinci üfürükçü takımına kurban etmiş.

The exorcist filmi gibi. Bu genç kadının alman hemcinsi ve kaderdaşı için:

(bkz: Anneliese Michel)

gerçeğim

uğur çakır adlı elemanın söylediği kezban şarkısı. tiktok videoları ve düğün zımbırtılarında çokça duyuyoruz. "bekledik ama değdi" olarak da biliniyor.

kezban şarkısı dediğime bakmayın. eniştenizi düşünerek dinliyorum şarkıyı. eskiden böyle değildim ben. askeri marş dinleyen kadındım. inşallah evlenirsek sunum yapmak için çay bardağına kurdele bağlayan yeni gelin modeli olmam. "kocişimle kahvaltı qeyfi" falan. aman allahım evlerden ırak!

şarkıyı merak edenler için:

https://youtu.be/BaA2ww-EIjk

mithat körler in konserine giden kitle

En asil duyguların kitlesidir. Mesela gerçekten böyle "Mithat körler geliyormuş, mutlaka konserine gidelim" diyen bir arkadaşım olsun isterdim aslında.

Özellikle açıp Mithat körler dinleyen insanlar çok naifler bence.

mithat körler in sapık hayranı olmak

(bkz: yaran başlıklar)

Büyük ihtimalle Mithat Körler'in şok olmasıyla sonuçlanacak ilginç durum. Fotoğraf falan çektirir ama bence. Eskişehirliler çok sıcak bir insan olduğunu söylüyorlar.

15 senedir akp ye oy veriyorum battım diyen çiftçi

işin en acı tarafı da şu aslında, halkın önemli bir kısmı CHP ve iyi Parti'nin hiçbir şeyi düzeltebileceğine inanmıyor. Haklılar mı? Maalesef evet.

Sen Atatürk'ün partisi adıyla rahmetli ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına saygısızlık yapıp HDP ile kol kola girersen sana kimse güvenmez. AKP'nin rezaletinin farkına varıp bitirdiği sözde çözüm süreci iktidar değişince yeniden hortlayacak. Bunu da herkes biliyor.

Çiftçinin batmasından çok daha büyük bir sorun var ortada. Ben millet ittifakına günahımı bile vermem. Zafer partisi veya memleket partisi bu seçimde beklenmedik bir oy oranına ulaşabilir.

bina

16 Ekim 2020 tarihinde gösterime giren, senarist ve yönetmeninin orçun behram olduğu türk yapımı korku-gerilim filmi. türk korku sineması için umutlanma nedenim.

cinli minli klasik türk korku filmlerinden bıkan ve distopik filmleri sevenler için gerçekten ideal bir film. hele ki 80'lerde ve 90'larda çocuk olduysanız internetin olmadığı bu film ilginizi çekecek. kitle iletişim aracı olarak radyo, tv ve gazetenin kullanılması, hele ki gerilim unsuru olarak kullanılması harika olmuş.

film hakkında spoiler vermeyeceğim ama çok sağlam bir totaliter rejim ve tek tipleşme eleştirisi olmuş. blu tv'de izleyebilirsiniz. kara melek dizisinden tanıdığımız kızıl kıvırcık saçlı güzel oyuncumuz eda özel ve pardon filminde hapishane müdürünün yardımcısı ve yalakası rolünde gördüğümüz levent ünsal harika iş çıkarmış.

noel ve yılbaşı aynı şey değil diyen çomar

Bir müslüman olarak Hz. isa'nın mevlidini kutlamakta hiçbir sakınca görmüyorum. Allah'ın peygamberi Hz. isa'ya ve bütün peygamberlere iman etmek islam'ın şartıdır. Yeni yılı da kutluyorum. Eee?

Size ne lan? Ahirette çan eğrisi mi var gerizekalılar? Kutlamıyorsan kutlama, kutlayana da karışma!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.