bugün

entry'ler (1088)

denyo

Tanımlanamayan insanlar için kullandığım kelime. Dengesiz ve densiz tam olarak karşılamıyor bu türü. O yüzden denyo diyorum.

tengir budun

Kaynanasız tengir. Durup durup buna haset ediyorum.

kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırgan

Midemi ekşitmiş olay. Stresten midemin içi cayır cayır yanıyor. Bu tür insanları telkin etmek, sakinleştirmeye çalışmak çok tehlikeli bence. Oradaki kardeşimize helal olsun ama doğru bir hareket değil. Sessiz ve tepkisiz kalması gerekirdi. Gerekli olanı gerekli birimler yapacaktır zaten! içeriye alıp salıvermekten bahsetmiyorum elbette. Ama olacak olan da bu gibi görünüyor. Bıçaklı saldırgandaki korkusuzluktan da belli zaten. Allah'ım sen bizi koru.

elinde bıçakla kızı evine kadar takip eden adam

Bu olay Türkiye'de mi yaşanmış bilmiyorum ama korkunç bir durum. En son sokak ortasında yaşanan vahşetten sonra hep diken üstündeyim. Sabahları sadece yolun karşısına geçip servise biniyorum. Eşim her zaman servise binene kadar balkondan gözler. Ama artık ben her sabah özellikle hatırlatıyorum, servise binene kadar balkondan ayrılma diye. Okul çocuğu gibiyim. Sokakta birini gördüğümde yanımdan geçip gidene kadar avuçlarımı sıkıyorum. Kendimce bundan güç alıyorum. Ciddi söylüyorum, ilgi alaka kasmaya çalışmıyorum. Dümdüz korkuyorum. Pazar akşamı evimizin önünde taciz olayı oldu. Birileri yetiştiği için Güzel Bir dayak yedi öyle teslim edildi. ama ya o birileri o anda orada olmasaydı. ara sokak veya sapa bir yer de değil. Dümdüz cadde. Araçlar vızır vızır. Ama insanlar yine de birine bunu yapabilecek cesareti bulabiliyor. Ne bileyim ya, korkunç bir ülke oldu artık burası.

selam arkadaşlar markete gidiyorum

Sözlüğün hâline bakın. Nereden nereye. Eskiden sözlük yazarları arabalarının fotoğrafını atarken şimdi bi teneke yağ fotosu atar hale gelmişler. Ayçiçek yağındaki forsa bak hele.

erdoğanın ekonomi politikası

Arkadaşlar şimdi servisten bildiriyorum. Vatandaş ot yeriz Erdoğan'ı yedirmeyiz; dedelerimiz ot yemiş hayatta kalmış diyor. Vatandaşın biri de diyor ki trafik bitmiyor her yer araba dolu, kriz yok. Bunu diyen vatandaşın arabası yok ama önemli değil. Ot yiyeceğiz Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz. Her yer beton otu nereden temin edeceğiz şimdilik bilmiyorum. Ama bir çaresini bulacağız.

Not: Allah'ım çıldırmamak işten değil!

kına

Avuç içine yakılan minik kınayı çok severim. Kokusunu da severim. Görümcem her kış mutlaka ayaklarına kına yakar. Alternatif tıbba meraklı bir kadın. Kına, Ayak tırnaklarını besliyor, tırnaklardaki sararmayı önlüyormuş. Ayaklarda oluşan ödeme ve ayak yorgunluğuna da birebirmiş. Ayak bakımı için kullandığımız onca krem boşa belki de. Ben de denemeyi düşünüyorum. Faydası olursa yazarım.

decentraland

Şu sıralar tatlı tatlı düşüyor çıkıyor, düşüyor çıkıyor. Manayı severiz.

ejder meyvesi

Meyve tabağında hoş duruyor. Görüntüsüne on üzerinden on veririm. Lakin ağzının tadını bilen insan bunu yemez.

masterchef türkiye

Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar. Azize'ye gelsin. Yazık valla.

masterchef türkiye

Bir Youtuber konudan bahsetmişti bu hafta. Emre'nin Parkinson hastası olduğu ve yarışmanın stresinin bu hastalığı tetiklediğini söylemişti. Doğru galiba. Üzüldüm. Burcu'ya da üzüldüm. Çok yordular çok uğraştılar bu ikisiyle.

uludağ sözlük

Bu hali ne pardon? Her gün mü değişecek bu? Şu an saçma sapan bir şey olmuş. Takip ettiklerinin yazdıklarını okuduğum entry kısmına tıkladığımda sayfa sinir krizi geçirmelik olmuş. Zallın yazdıklarında ayriyeyten ismail Alpen de yazıyor. Yönetici olunca yapılacak küçük şımarıklıklar.

makarna tatlısı

Bizim oralarda makarna üzerine şeker ve ceviz serpilerek yapılır. Yıllar oluyor yemeyeli. Ama severim.
Makarna tatlısını masterchefde gördüm dün akşam. Bilemedim. Sütlaçtan hallice gibi olur bence.

uludağ sözlük

Yeni tasarımı beğendim.
Galerisi daha güzel olmuş. Bildirimlerde hangi entry beğenilmiş görebiliyorsun, entrye tıklamana gerek yok.

fetöcü olmadığını bir cümle ile kanıtla

Çağdaş yaşamı destekleme bursu aldım.

masterchef türkiye

Mehmet şef dudak dolgusu yaptırmış. Yalnız dikkatimi şey çekti. Dün akşamki bölümün başında Mehmet şefin dudakları normaldi. Sonlara doğru değişti. Demek ki aynı akşamın programı farklı günlerde çekiliyor. Ben hadi bismillah deyip hepsini çekip gidiyorlar diye düşünüyordum.

Edit: ay günahını almışım, adam alerji olmuş.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Çizgisinden sapmayan, inat ve sebat eden troll yazarlar bana çok ilginç geliyor. insan bu azme şapka çıkarır. Taş olsa çatlar ben bu değilim der. Belki de gerçekten odur. Ayakta ayak, ayakta ayak.

masterchef türkiye

Hasan diyor ki Hülya hep benim yanımda en büyük destekçim. Bunun gibi bir şeyler. Bize ne Hülya'dan Hasan bize ne? Bize ne senin sevgilinden. inandık Hülya'yı çok seviyorsun. Delirdin herhalde!

masterchef türkiye

Azize'de acayip bir burcu nefreti var. ilk elemede burcu gitsin çünkü güçlü diyor. ikinci elemede de ben kadınların gitmesini istemiyorum. Pardon da azizecim sen burcu'nun kalemi değilsin.
Safanur da gizli gizli burcu'dan nefret edenlerden. Bunu hissediyorum. Sabrediyor şimdilik.
Sinsirella burcu itici kız. Bunu hep diyorum. Ama kadınlar içinde en iyisi. Ve ben kadınlardan biri kazansın istiyorum. Ayrıca sosyal medyadan da sayfalarını takip edenler görür. Geçmişte sayfasında sürekli yemek paylaşan nadir yarışmacılardan.

antidepresan

Yolda görsem tanımam. Şeklini rengini bilmem.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.