bugün

entry'ler (649)

uludağ sözlüğün en iyi yazarları

ben kaldım ben de yazmıyorum artık.

umudunu kaybetmek

avare olmak bu denizlerin de olduğu çölde.
garip olmak kanla bağlandıklarının da olduğu evde.
biçare olmak batan günün bile aydınlandığı yerde.
sevinçsiz ve sevgisiz olmak bunun mümkün olamadığı bu devirde.
terkedilmiş olmak her an nefes devam ederken.
göçüm istemek bu belirsiz yollar ve ayrımlarında.
çok üzgünüm.

atatürk zamanında yapılan güzel bacak yarışması

bu tarih farklı bir milletin tarihi midir, atatürk başka bir milleti mi kurtarıp cumhuriyeti hediye etmiştir?
en önemli soru:
atatürk hangi milletin atasıdır?

atasını karalayanlar iflah olmaz.

seni görene kadar dünyayı güneş ısıtıyor sanırdım

hadi lan oradan abartma tozu, denilesidir.

siyasal islam döneminde ateizmin yükselmesi

çivi çiviyi sökerken izleriz ama farketmeyiz ve söktüğü zaman film kopar, dehşetle olanları izler veya olanlara ortak oluruz. acaba filmimiz ne zaman kopacak. lütfen hemen kopsun.

birbirini söken çiviler dini inancı olan ve olmayan taraf değildir fakat siyasal islamcılar ve diğerleridir. başlığı saptırmadan çivileri ele alalım lütfen.

günün sözü

görsel

düşün ki o bunu okuyor

birbirimize ihtiyacımız olacağı zaman birimiz olmayacak demiştim. bak yine haklıyım.

şeytan nası cennete girip havvaya vesvese verdi

içerde tanıdıkları varmış.

kadınla erkek arkadaş olabilir mi

vıcık olmadığı taktirde elbette olabilir. gözlemlerimden kesin çıkardığım şey, bu iki cinsin çok yakın arkadaş olarak kastettiği genelde her absürtlüğü barındırıyor ve bu arkadaşlıklar aptal bir hal alıyor. bir kere cinsi olarak sizi her yönden algılayabilecek kişi hemcinsiniz diye düşünüyorum sonuçta insanın mahrem problemler ya da duygularını paylaşmaya da ihtiyacı olabiliyor hayatına dair bunu karşı cinsle alelade paylaşmayı doğru bulmuyorum. öteki taraftan özellikle ergenler ve sapıklar güya arkadaşları arasında eline koluna sahip çıkmıyor bu da arkadaşlığın sınırlanırını aşıyor bana göre. ne bok yiyorsanız yiyin.

çirkin bi kadın olmak

kadını erkeği yok bunun çirkin olmak engelli olmak kadar ağır bir imtihan bana göre çünkü engelli muamelesi görüyorsunuz, etrafınızdaki insanlar ya sizden uzak duruyor ya aptalca bakıyor ya da sizi kırabileceğini sandığı salak saçma bir tavır takınıyor.

öğle sıcağında adana da koşmak

mümkünatı yok zaten sabit durduğunuz halde buharlaşıyorsunuz bir de koşarsanız puf olursunuz.

türk gençliğinin hayatını mahveden 3 şey

kodluyorum, rte...

zafer partisi

bu vatanı bize siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak edebildikleri kadar dar ettiler, eğer bu ülkeyi mülteci sorunundan ayırmak tek gayeleriyse gelmesinler. ama hem mültecileri gönderecek hem fikren ve madden üretecek hem de bizi satmayacaklarsa ben oyumu kullanırım.

umudum hiç yok çünkü bizi bu hale getirenlerin bize verdiği tek şey, her hareketin ülkeyi dışa karşı savunmasız bırakabilecek olması.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

buradaki kimseye aklım ermiyor ne yazık ki.

basur yavaş ilerleyen bir hastalıktır

serbest çağrışımı bırakıyorum... mansur yavaş.

ösym

ülkenin leş kurumlarından sadece biridir. bu haberleri bu ülkede ilk defa mı duyuyoruz sanki ben o sınavlara hakkıyla girmeyen insanların olduğunu hep düşünmüşümdür bir de binlerce kişinin hakkının yendiğini… zaten bir ülke ihya olabilseydi bu kadar insan bir sınava tabi tutulmazdı.

çocukken sahip olamadığınız şeyler

bisiklet.

intihar

kendi içimde bu konuda sayısız edebi eser oluşturdum, bir çok fikir ürettim, bir çok şarkı seçtim, hepsi zihnimin içinde kaldı ne dilimden döküldü ne kalemimden sadece zihnimde var oldular. büyüdükçe ne ölümün ne de yaşamın bir anlamının olmadığını gördüm. yaşıyor olarak kendimdeyim ölümü bilmiyorum bu sebeple teşebbüsü de gereksiz buluyorum. ama hala içimde bir şeyler fazlasıyla arzuluyor göçü. bedenen yaşlanıyorum ama ruhen ve zihnen hep aynı anda ve aynı düşüncelerin pençesindeyim. keşke inanç ölümü bekletmeseydi.

her şeye rağmen yanlış bir eylemdir...

kızlar 1 78 boyundaki erkeğe bakar mı sorunsalı

1.60 kuzenim evlendi beyler. ne demişler her topal atın bir kör alıcısı vardır.

engellileri öldürmek

hitlerin üstün alman ırkı anlayışının içinde engelli bireylere yer yoktur, elbette herkesin yaşam hakkı vardır da hitlerin veya başkalarının bunu yapmaya hakkı yoktur...