bugün

entry'ler (643)

şeytan nası cennete girip havvaya vesvese verdi

içerde tanıdıkları varmış.

evlatlık alındığınızı öğrenseniz ne yapardınız

nedenini merak eder eğer mümkünse öğrenirdim. sonra da şuanki ailem kabul ederse onlarla aile olmaya devam ederdim. ama diğerlerini tekrar görmek isteyeceğimi sanmıyorum. ha bir de ailemi tenzih ederek bu sülaleden olmadığıma çok mutlu olurdum. çok etkileneceğimi sanmıyorum bilinçaltım kötü hislerimi saklıyor hayatımı etkilemez o yüzden.

kadınla erkek arkadaş olabilir mi

vıcık olmadığı taktirde elbette olabilir. gözlemlerimden kesin çıkardığım şey, bu iki cinsin çok yakın arkadaş olarak kastettiği genelde her absürtlüğü barındırıyor ve bu arkadaşlıklar aptal bir hal alıyor. bir kere cinsi olarak sizi her yönden algılayabilecek kişi hemcinsiniz diye düşünüyorum sonuçta insanın mahrem problemler ya da duygularını paylaşmaya da ihtiyacı olabiliyor hayatına dair bunu karşı cinsle alelade paylaşmayı doğru bulmuyorum. öteki taraftan özellikle ergenler ve sapıklar güya arkadaşları arasında eline koluna sahip çıkmıyor bu da arkadaşlığın sınırlanırını aşıyor bana göre. ne bok yiyorsanız yiyin.

çirkin bi kadın olmak

kadını erkeği yok bunun çirkin olmak engelli olmak kadar ağır bir imtihan bana göre çünkü engelli muamelesi görüyorsunuz, etrafınızdaki insanlar ya sizden uzak duruyor ya aptalca bakıyor ya da sizi kırabileceğini sandığı salak saçma bir tavır takınıyor.

öğle sıcağında adana da koşmak

mümkünatı yok zaten sabit durduğunuz halde buharlaşıyorsunuz bir de koşarsanız puf olursunuz.

türk gençliğinin hayatını mahveden 3 şey

kodluyorum, rte...

zafer partisi

bu vatanı bize siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak edebildikleri kadar dar ettiler, eğer bu ülkeyi mülteci sorunundan ayırmak tek gayeleriyse gelmesinler. ama hem mültecileri gönderecek hem fikren ve madden üretecek hem de bizi satmayacaklarsa ben oyumu kullanırım.

umudum hiç yok çünkü bizi bu hale getirenlerin bize verdiği tek şey, her hareketin ülkeyi dışa karşı savunmasız bırakabilecek olması.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

buradaki kimseye aklım ermiyor ne yazık ki.

basur yavaş ilerleyen bir hastalıktır

serbest çağrışımı bırakıyorum... mansur yavaş.

ösym

ülkenin leş kurumlarından sadece biridir. bu haberleri bu ülkede ilk defa mı duyuyoruz sanki ben o sınavlara hakkıyla girmeyen insanların olduğunu hep düşünmüşümdür bir de binlerce kişinin hakkının yendiğini… zaten bir ülke ihya olabilseydi bu kadar insan bir sınava tabi tutulmazdı.

çocukken sahip olamadığınız şeyler

bisiklet.

intihar

kendi içimde bu konuda sayısız edebi eser oluşturdum, bir çok fikir ürettim, bir çok şarkı seçtim, hepsi zihnimin içinde kaldı ne dilimden döküldü ne kalemimden sadece zihnimde var oldular. büyüdükçe ne ölümün ne de yaşamın bir anlamının olmadığını gördüm. yaşıyor olarak kendimdeyim ölümü bilmiyorum bu sebeple teşebbüsü de gereksiz buluyorum. ama hala içimde bir şeyler fazlasıyla arzuluyor göçü. bedenen yaşlanıyorum ama ruhen ve zihnen hep aynı anda ve aynı düşüncelerin pençesindeyim. keşke inanç ölümü bekletmeseydi.

her şeye rağmen yanlış bir eylemdir...

kızlar 1 78 boyundaki erkeğe bakar mı sorunsalı

1.60 kuzenim evlendi beyler. ne demişler her topal atın bir kör alıcısı vardır.

engellileri öldürmek

hitlerin üstün alman ırkı anlayışının içinde engelli bireylere yer yoktur, elbette herkesin yaşam hakkı vardır da hitlerin veya başkalarının bunu yapmaya hakkı yoktur...

kendini öven insan

boş insandır.

artık bir şeylerden umudu kesmek

bir nevi beklentinin sıfır olması, kesinlikle en iyisi beklentisizliktir...

dış görünüşün önemi

insanların büyük bir kısmı dış görünüşünü beğenmediği kişilerle iletişim kurmak istemiyor, dostane bir sohbet içerisine bile girmiyor. bu sebeple dış görünüşün sosyal anlamda büyük önemi vardır, yok diyenlere aldanmayınız.

günün şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=ZsCPgrhR1bQ

şu an olmak istediğiniz yer

bir köy evinin bahçesinde rüzgar yüzümü severken uyuyakalmak isterdim.

sözlük yazarlarının itirafları

ruhum bedenimin içinde hapsolmuş, özgürlüğüne haykırıyor hatta hıçkırarak yalvarıyor. inancım ve gitme arzum beni her gün işkencelerle boğuyor.

bu inanç ve bu göç isteği arasında biçareyim.