bugün

entry'ler (118)

lazer epilasyon

tüy bitmezlerin yanaşmadığı, tüyleriyle kışlık kazak örüleceklerin aklını kurcalayan işlemdir.

edit: kalıcı bir sonuç elde etmek ve acısız bu süreci tamamlamak isteyip de izmir'de güvenilir bir yer arayanlar göz atabilir: https://bealife.com.tr/lazer-epilasyon-izmir/

ceviz

kırması avuç içini yemesi de beyni güçlendirir.

edit: mide ve bağırsak problemlerinin çözümünde etkili olduğu kadar düşük kolestorel oranı için birebir etkili bir kuruyemiştir.
https://nedina.com.tr/cevizin-faydalari/

çelik kapı

zombi istilası olsa kemire kemire anca bitirebilecekleri kapı türüdür.

edit: bu tür apokaliptik kurgulara yer kalmadan, kendini daha da güvende hissetmek isteyen ve uzun süre boyunca aynı güveni korumak isteyen olursa, göz atması gereken başlıca yerlerden birisi de burada: https://www.surcelikkapi.com/daire-celik-kapilari

kabinet

kurulan hükümetin mevcut bakanlarının yer aldığı oluşumdur. aynı zamanda kablo, modem, müzik yapıyorsanız da amplifikatörleri saklayabileceğiniz mobilyadır.

edit: hükümet gibi data merkezi kurdum diyorsanız ve yangından, tozdan, farklı çevre koşullarından etkilenmesin istiyorsanız, isteğinize uygun kabinet modellerine buradan göz atabilirsiniz: https://datenkablo.com/ka...-en-iyi-secenekler-izmir/

edit 2: ingilizce cabinet kelimesinden kabine/kabinet varyasyonları da türetilmiştir.

estetik operasyon

olup olmamak bireyin tercihine kaldığı gibi kusuru olmayan kişilerin de tercih edebileceği operasyon türüdür.

edit: kimi insanların bıçak altına yatma korkusu mevcut olduğundan herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden gerçekleştirilen türleri de mevcutmuş. izmir ve çevresinde olup da yüz germe, yanık izi tedavisi, lazer epilasyon gibi estetik uygulamalar hakkında bilgi için ziyaret edebilirsiniz: https://baskentestetik.com/hizmetlerimiz/

dolap

uygulama olanını kullanmadım ama kendi dolabım gibi dağınıksa kullanmamayı tercih ederim sanırım.

edit: dolabında yeteri kadar depolama alanı olmamasından şikayet eden, öğrenci apartlarına eklenen dolap modellerinden de yılmış olanlar için düşünülebilecek bir alternatif girişimi buraya bırakıyorum: https://www.miraydolap.com/urun/dolap-modelleri/

göz kapağı düşüklüğü

uzun süredir dertlendiğim mevzu bahis olay, önce göz altı morlukları, sonra göz tembelliği. bir kör olmadığım kaldı heralde. ilk başta kullandığım ilaçlar yüzünden sandım, daha yaş 25 bir insanın göz kapakları nasıl böyle olabiliyor diyordum ama oluyormuş işte. tam ameliyata karar verdim derken bir doktor vasıtasıyla benim gibi ameliyattan korkanlar ve çok ciddi problemi olmayanlar için bu işlemin ameliyatsız bir versiyonunun olduğunu öğrendim. plasma diyorlar plexr diyorlar ne diyorlarsa ne desinler bulandan allah razı olsun. 20 dkta girdik çıktı bu işleme ve tam 15 gün oldu.
15 gün sonunda, çatlak olan yerde kabuğu düşen yerlerde kırmızı bir deri ortaya çıktı. zamanla düzelir diye düşünüyorum ama daha ilk uygulamada bile deriyi geriyor, bu bile memnun etti açıkçası beni. almaya karar vermiş ve uygulama yapacak arkadaşlar için, (riskleri oldugundan en iyisi prof birine yaptırmanızı tavsiye ederim)kendi araştırmalarıma göre şunlar tavsiye ediliyor;
- yapmadan önce mutlaka banyo yapın çünkü su değdirmeniz yaranın yumuşamasına ve leke kalmasına sebep olabilir.
- mutlaka güneşten koruyun. uygulama yaptıktan sonra güneş kremi ve bb kremi karıştırarak kullanabilirsiniz. Kabuklar düştükten sonra en az 1 ay daha güneş koruyucu kullanmamız tavsiye ediliyor.
-yapılan bölgeye (enfeksiyon yoksa eğer krem madecasol bepantol sürerseniz yara olmadan iyileşir ve sonuç alamayabilirsiniz)
izmirde yaptıracak arkadaşlar ; https://baskentestetik.co...oz-kapagi-estetigi-izmir/
baskent üniversitenin estetik cerrahi bölümü, üniversite olduğu için güvendim ve yaptırdım. giderseniz ebru hanıma selam söyleyin.

suya taş atan tip

hayattan sıkıldığım anlarda sessiz sedasız bir dere kenarına gidip saatlerce yaptığım şey. garip bir şekilde insanı rahatlatıyor.

2000

milenyumun ilk yılıdır.. birçok ilkin yaşandığı sene de olmuştur aynı zamanda.

şampanya

yıllar evvel bir davete gitmiştim ve ikramlık herkese birer kadeh veriliyormuş, birinci kadehi içtim ikinci kadehi arandım ama yokmuş ikinci kadeh. viski sevenler şampanyayıda sevebilir.

gerontofili

kendinden büyük insanlardan hoşlanma, onlari cinsel olarak çekici bulma durumuna verilen ad.

pele

futbolu güzel oyun yapan brezilyalı efsane. bugün izlerken kendimizden geçtiğimiz çoğu hareketin mucidi ve 3 dünya kupası kazanan tek futbolcu. 82 yaşında bu dünyadaki macerasını tamamlayıp elveda dedi.

seo

sitelerimin googleda çıkmasını sağlayan sistemdir. kısaca bahsetmek gerekirse.
bir web sitesinin arama motorlarında daha iyi bir sıralama ve daha yüksek bir ziyaretçi sayısı elde etmek amacıyla yapılan çalışmaların tümüdür. sitelerin arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etmek için yapılır ve bu sayede web siteleri, arama sonuçlarında daha üst sıralarda görünür ve daha fazla ziyaretçi çekmeyi hedefler.

SEO çalışmaları, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etmek amacıyla yapılır. Bu sayede web siteleri, arama sonuçlarında daha üst sıralarda görünür ve daha fazla ziyaretçi çekmeyi hedefler. sitenin içeriğini, tasarımını ve yapısını optimize etmeyi içerir ve ayrıca web sitenin linklerini (backlink) ve sosyal medya etkinliklerini de içerebilir.

kendi kendine pansuman yapmak

yalnızlığınızı hatırlamanıza neden olan olaylardan biridir.

patlamadan korunma dökümanı

Bir yapı veya bir işyerinin patlamadan korunması amacıyla oluşturulan bir belgedir. Patlamadan korunma dökümanı, yapı ve işyerinin patlamaya yönelik risklerini değerlendirir ve bu riskleri minimize etmek için gerekli önlemleri belirtir.

Öncelikle, yapı ve işyerinin patlamaya yönelik riskleri belirlenir. Bu riskler, yapı ve işyerinin yapısı, tasarımı ve kullanımı gibi faktörler göz önüne alınarak değerlendirilir. Daha sonra, bu riskleri minimize etmek için gerekli önlemler belirlenir ve uygulanır. Önlemler, yapı ve işyerinin tasarımından tutun da, ekipman seçimine kadar uzanabilir.

nomad koleksiyonu

Oldukça güzel bir tasarıma sahip kokuları içeren bir ürün koleksiyonun adıdır.
Koleksiyonda farklı kokuların esintilerini bulabilmeniz mümkündür. kendi özel tasarımlarının sunulmasının yanında koleksiyonun en belirligin özelliklerinden biriside modayı takip eden kişiler tarafından çok popüler olmasıdır. kuzey amerika ülkelerine hayranı biri olarak bu kokuları denediğimde gerçekden çok memnun kaldım.

kadınların erkekte aradığı özellikler

big boy. abi şu kızlardaki big boy merakını gerçekden anlamıyorum kendin bit kadarsın. dev gibi biriyle ilişkiye girmekte neyin nesi.

bir erkeğin boş biri olduğunu anlama yöntemi

çok konuşuyor veya hiç konuşmuyorsa karşısındakini fikirlerini umursamıyor , kendini geliştirebilecek şeyleri takip etmiyorsa net boşdur.

sarışın mavi gözlü erkek

türkiye sınırlarında az bulunan örnekdir. bu tanıma uyan ülkemizdeki en ünlü isimlerden biri kıvanç tatlıtuğ'dur

1679 tl bir ayakkabıya vermek

asgari ücret 10.000 olursa belki o zaman verebilirim o kadar parayı şimdilik 1000 tl altı ayakkabılardan devam. 1000 bile çok aslında ama günümüz şartlarında kaliteli ayakkabıya ucuza bulmak oldukça zor.