bugün

(bkz: bir eksi oy değil)
ben senin ahinla yasamaya raziyimda sen benimkini alma. hani iyi ol mutlu ol.
Rezildir,korkuludur.
Kötü be abi,ah alacak işler yapmayın.
Size bir ah hikayeside ben anlatayim...Arkadasim onu seviyordu, arkadasi beni seviyordu. Konustu benle arkadasim var diye silip attim hayatimdan severken hemde aylar sonra tekrar girdi, arkadasima olmayacagini soyledikten sonra. Aramizda ozel hicbirsey olmadi. Allah tan korkarim ben. Kan davam var dedi onemli degil dedim zaten onunla hicbirsey yasamazdim da arkadaslarimizin mutsuzlugu uzerine mutluluk kuramazdim. Onlar unutup yollarina bakacak zamani hak ediyorlardi. Sonra ogrendimki baska bir kizin uzerine iddiaya girmis yine silip atmadim hatadir dedim bende hata yaptim onu yargilayamam. Kiskandi beni, sahiplendi, onemsedi, duygularini soyledi, sirlarimizi paylastik, sakalastik, tartistik, gulduk. Bakti bana uzun uzun bakti sinifta, yururken, konusurken... Haram olan hicbirsey yasamadik onunla ama sevgimi kazandi, sevdigini soyledi. Yaz tatili oldu memleketine gitti, ameliyat oldu bana haber verdi.selami sabahi kesti ardindan 3 ay boyunca. Dualar ettim, gozyaslari doktum, saatlerce secde de agladim, Allah a sigindim , Allah tan istedim. Geri dondu yine konustum onunla kan davasiyla ilgili birsey olmustur dedim erkeklik gururu incinmesin diye sormadim. Bakmaya devam etti, kiskanmaya, benimsemeye... sonra kafayi cekip o ugruna iddiaya girdigi kiza attigi mesaji yanlislikla bana atti ogrendim herseyi. Gururum daha fazlasina el vermedi cikardim hayatimdan. Bakmaya devam etti arkadasim araciligiyla ulasmaya calisti, ozur diledi. Duzelecegini umut ettim, aramizda birsey yok dedi. Lakin bugun gozlerimle gordum. Onlar benim benden baskasina bakamazdin dedigi gozlerimle gordum. Sana asla yanlis yapamam, uzemem seni diyen insanin gozumun onunde gecen sene iddiaya girdigi bir kizla nasil konustuklarini gordum. Bir insanin duygulariyla , haysiyetiyle nasil oynanirmis gordum. Tanidigim en karakterli , farkli kiz sensin derken nasil karaktersiz olunabilecegini gordum. Her seferinde nasil gururumu biraz daha ezdigini gordum. Bugune kadar bu olaylar oldugunda kimseye tavir yapmadim, hesap sormadim, laf sokmadim, kendimi bozmadim hic. Ama ondan hicbirsey istemeyen ve Rabbine siginan bir insanin ahini aldi. Bu mubarek cuma gunu Rabbim hakkimi ondan sorsun. Benim vicdanim cok rahat. Bu da kendime yazdigim bir nottur bugune dair...
gün olur devran döner, keser döner sap döner.
Yıkılsa ingiltere yıkılırdi denilen.
ah almayın. hiç bir işiniz rast gitmez.
yarına kalır da yanına kalmaz sözünü yaşamaktır. kimse kimseye boş yere ah etmez. olur olmadık yere edilen beddua tersine döner ama ah başkadır. gerçekten canı yanan insan, çektiği acının o kişi tarafından da yaşanmasını ister. ilenir.

ah alan iflah olmuyordur umarım. kalp kıran, karşısındakinin pırıl pırıl duygularını darmadağın eden, haksız yere suçlayan, önemli konularda yalan söyleyen herkes ettiğini çeksin.
bir insanın iki yakasının bir araya gelmemesine neden olan şey. kimseyi ah etmesine neden olacak kadar üzmeyin.
Yalnız bir kadının ahını almayın, ciğerini yakmayın, kadın affetse de düzen affetmez.
benden samimi bir tavsiye babalarınızın bedduasını almayın. haklı ise işiniz zor.

anneler beddua etse de söylense de ikiye bi kıyamaz kalbinde samimi değildir.

babalar kolay kolay beddua etmez etti mi yürekten eder ve haklı ise tutma ihtimali çok yüksektir.
en çok korktuğumdur. Hatta ah almayı geçtim ben sebebiyle birinin üzülmesi bile benim için dayanılmazdır. Sevdiğim bir filozofun, kendisi aynı zamanda bir aktivisttir, bir dostuna yazdığı mektupta geçen bir cümle içimin bu konuda tercümesi gibidir.

‘insanların kalbinde onlara hiçbir sıkıntı yaratmayacak şekilde bir yer edinmeyi isterim.’

(bkz: simone weil)
Ahımı almıştı zamanında. it gibi giden at gibi dönmüştü, öyle bir tutmuş ki ahım o özürlerini pişmanlıklarını dinleyerek sevinçten dört köşe olmuştum. Kaç yıl sonra gelen özrün ne kadar sevinci olursa işte. Geri getirmez bir şeyleri ama en azından insanı rahatlatır.
Çok fazla insanın ahını aldım, yaşadıklarım belki de bu sebeptendir. Şimdi aynı boşvermişlikle yeni insanların ahını almaya devam ediyorum. Ben akıllanmam.
bir şekilde çıkar sizden. ne demiş hz ali kimse yaşattığını yaşamadan ölmeyecektir.
"hiç bir kadının ahını almayacaksın, alırsan cehennemliksin" der alexi zorba.
Umarım böyle bir şey gerçekten vardır. Çünkü bazen insan saç diplerinden parmak uçlarına kadar kırılıyor ve elinden hiçbir şey gelmiyor.

Bir gece bile olsa iç sıkıntısından, can acısından uyuyamamanıza neden olan kimseyi affetmeyin.
Ah edemiyorum kimseye. Ben kolay unutuyorum. Bu yüzden o kadar çok kin ve öfkeye maruz kalıyorum ki...

Ah aldığımı da düşünüyorum. Çünkü sevdiğini iddia eden insanları sevebileceğimi sandım ama sevemedim...
Başıma sıklıkla gelen süpersonik hadise. Her kim ah ettiyse götüne kına yaksın. Evet.
Sanırım üç evvelki lızın ahını aldım. iki evvelki tam bşr manyaktı ve epey çektirdi. Kötülük etmek istemedım.
Ah alanın işi rast gitmez.
Ah almayacaksın.

Çünkü Allah sana hesap soracaktır.
Kaç para ulan bir ah.
Çok sıkıntılı bir şeydir.
Ben bir kere aldım, ebemin amını tersten gördüm.
Kimsenin ahını almayın.
Açık konuşuyorum ananız sikilir, öyle bakarsınız.
güncel Önemli Başlıklar