bugün

entry'ler (469)

sözlük yazarlarının itirafları

Çok sevdiğim, zaafımın olduğu biri var. Aramızda bir şey olması mümkün olmayan biri ama eğer şartlar uygun olsaydı birbirimize deli gibi aşık olurduk. inanılmaz derecede uyumlu bir çift olurduk. Destansı ve çılgınca bir aşk yaşardık. Buna adım gibi eminim. Bence o da böyle düşünüyor ama aramızda bir şey olamayacağı için ve birbirimizi kaybetmek istemediğimiz için kardeş gibiyiz. Öyle olmayı kanıksadık.

SüperEgo tam olarak böyle bir şey.

fadimenin dugununde halay basi

(bkz: boğa burcu kadını)

Kendisi tipik boğa burcu kadını. Çok sevdiği herkese ve her şeye tutkuyla bağlı. Yüksel, Babür ve sevgi başlıklarındaki yazıları muazzam. Yüksel veya Babür'ün yerinde olsaydım ne yapardım diye uzun uzun düşündüm. Böyle şirin bir kız kardeşim olsaydı sanırım onun her koşulda, ne olursa olsun beni daima seveceğini ve hep yanımda olacağını bilmenin güven duygusunu yaşardım ve ona sımsıkı sarılırdım. içim ısınırdı ya! Yani böyle evde peluş battaniyenin altına girip salep içerken film izlemek gibi bir şey olmalı. Yumuşacık ve huzur dolu böyle.

Koşulsuz sevilmek herkese nasip olan bir şey değil. Beni annem, babam, kardeşlerim, eski eşim bile koşullu sevdiler. Yüksel ve Babür beyler onu çılgınlar gibi seven bir kızın hem abileri hem de süper kahramanları. Süper güçleri olan iki adamın telefon kulübesinde kılık değiştirip pelerin takıp uçtuklarını görmüyoruz ama bu devirde sağlam karakterli iki adam olmak zaten kahraman olmak için yeterli. Uzun zamandır bu kadar tatlı, bu kadar samimi bir kardeşliğe tanık olmamıştım.

babür

21. yüzyılda artık her şey yüzeysel. aşklar, dostluklar, kardeşlikler, hatta kimi zaman anne, baba, evlat... hiçbir şeyin anlamı kalmadı bu çağda. yazara mesaj atıp burcunu sordum. boğa burcuymuş. hiç şaşırmadım. boğa burcu kadınının tipik özelliği bu zaten. sevdiklerine sonsuz bir bağlılık ve vefa duygusu vardır. sevmediği birine sümüğünü atmaz. nefret ettiği biriyse zaten el fatiha. dolayısıyla yüksel ve babür adlı şahıslar dünyada cenneti bulmuşlar diyebiliriz.

yüksel ve babür kim acaba diye düşünürken aklıma korkunç bir ihtimal geldi. ya hayal ürünüyse? ya yazar iki karakter yarattıysa? daha fenası ya şizofrense? nolur biri gerçek olduğunu söylesin.

yüksel

2024 yılında bir yazarın uğruna ilk entrysini girdiği şahıs. Nasıl biri olduğunu merak etmemek mümkün değil. Bir insan için bu kadar önemli olmak çok güzel bir duygu olsa gerek. Yüksel abiiiii, buraları okuyorsan sana sesleniyorum. Ekürin olan Babür şah gibi abi ile beraber aşırı derecede şanslı adamlarsınız. Adam gibi adam olduğunuzu zaten yazar hanım kızımız anlatmış.

Bu devirde herkes birbirini kemiğiyle beraber yerken gerçek sadakat ve kardeşliği bulmak müthiş bir şey bence.

kalın kaş modasının bitmesi

Kadınları harun abiye çeviren iğrenç modanın bitmesidir. inşallah Yarabbim.

israil

Sözlüklerde bu kadar destekçisi olması devletin buralara el atmasını gerektiriyor. Sosyal medyada cirit atan bir sürü ajan var. Fosfor bombası atıp kadın, çocuk demeden katledenler boynuzlu iblisten beterdir.

oraleti anası bacısı gibi savunan tip

Ben oluyorum. Karadutlusu için her şeyi yaparım. O derece. Dünyanın en underrated içeceği oralettir.

27 ekim 2023 israil in gazze ye kara harekatı

Bugün israil fiilen Arapları öldürüyor ama en büyük zararı Yahudilere verdi. Filistin destekçisi dindar Ortodoks Yahudiler (hasidikler) de bu nefrete maruz kalırsa olan o masum insanlara olacak. Dünyada Yahudi soykırımını duyurmak ve farkındalık yaratmak için yapılan her şeyi çöpe attılar. Çünkü şu an Yahudilerin devleti soykırım yapıyor.

gazze ye gideceğim diyen gencin kaybolması

israil'in kara harekatı başladığı için tam olarak nerede olduğunu merak ettiğimiz gençtir.

gazze ye gideceğim diyen gencin kaybolması

Cahil cesareti tam olarak böyle bir şey. Eğer gerçekten gitmeye kalktıysa bu düpedüz intihar teşebbüsü. Ailesine üzüldüm.

Kendimi Türkiye ve Türk dünyası dışında hiçbir yere ait hissetmiyorum. O yüzden mesela Türkmen şehri kerkük'ün geri alınması için eğer Türkiye harekat düzenlese seve seve cepheye giderim ama Filistin'e hiçbir bağlılık hissetmiyorum. Türk milletinden nefret eden bir topluluğa can borcum yok.

Bu genç aşırı romantikliğinin bedelini ödemiş ne yazık ki. inşallah oraya değil de Ege adalarına gitmiş tatil yapıyordur.

kıyamet alametleri

Offff Allahım sen sabır ver. Kıyametin ne zaman kopacağını kimse bilmiyor zaten. Ama alametleri var işte. Hangi gün ve hangi saatte olacağını bilmesek de Dünyada kaosun artması bu durumun yaklaştığını gösteriyor. Çelişki falan yok.

aranan kimsenin telefona bakmaması

insanın can ciğer arkadaşları bunu yapınca evet çok kötü hissettiriyor. Sebebini bari söyleseler amk ya. Üst üste kimse cevap vermeyince insan kendi varlığını sorguluyor.

sakine garipoğlu

Başlıktaki bazı entryler silinmiş. ilginç.

Sakine Garipoğlu en son italya'da gittiği bir müzede boğazı makasla kesilen bir heykelden başka çekecek fotoğraf bulamamış mı? Ahmet hakan savunmuş da kendisini. Herkes neyin ne olduğunu biliyor.

karmik ilişki

Var böyle bir şey. Karmik ilişki sizi mutsuz eder ama olmanız gereken kişiye dönüştürür. Emin olun olmaması daha hayırlıdır. Kolay kolay kopamazsınız belki ama kopmanız sizi ileriye taşır.

rizeliler

Sanki biraz şeydirler. Hiç sevmem.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Demet Akalın'dan sonra ahı tutmuş birini ilk kez görüyorum. Süper olay lan. Attan inip eşeğe binmek diye buna denir asdgjkfhklhlıjl.

Bazı insanlar başlarına ne geliyorsa hak ediyorlar.

izmir deliklikoy da kaybolan 19 yaşındaki genç

Ekşi sözlük'teki başlıkta gördüm. 1 hafta olduğu için Olay cinayet büroya gitmiş ve gizlilik kararı çıkmış. Aklıma bin türlü şey geliyor. Ailesi kim bilir ne haldedir.

29 haziran 2023 fransa olayları

Avusturya-Macaristan veliahtının Sırp milliyetçisi bir genç tarafından öldürülmesi gibi bir etki yaratabilir. Çünkü olaylar Belçika'ya da sıçramış.

Aha beyle
https://twitter.com/Alert...QCxSrLsQiN8dSHJg&s=19

ghosting

Özgüvensiz, ezik dalyarak eylemi. Biriyle görüşmek istemediğini net olarak söyleyen insan dünyanın en erdemli insanlarından biridir. Gerçekten biriyle helalleşip vedalaşmak çok değerli bir eylem. Bunu yapabilen insanlara çok saygı duyuyorum ve yapabildiğim için de kendimle gurur duyuyorum.

Bir insana ne olduğunu bile izah etmeden iletişimi kesmek, o insan eğer büyük bir hata yapmadıysa çok alçakça ve aşağılıkça bir şey.

imamoğlundan gına geldi

Nihayet biri isyanımı dile getirdi. Belediyeyi bile doğru düzgün yönetemeyen imamoğlu ve yavaş'ı bu kadar parlattınız. Yeter yani. Hayal kırıklığına uğruyorsunuz sonra.

Oktroller birini dayatıyorlarsa onda mutlaka bir şey çıkıyor. Rahmetli Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk haricinde Hiçbir CHP'li bu ülkeyi kurtaramaz. Kurtarmaz daha doğrusu.

Çünkü CHP artık Atatürk'ün partisi değil. 10 Kasım 1938 tarihinde CHP için altı ok sadece amblem olmuştur.