bugün

entry'ler (1814)

wiski

işten yorgun gelmişsindir kendine bir black label almışsındır kendine çikolata almayı unutmuşsundur, dolaba bakarsın bir yarım çikolata, mustafa kemal ısırmış yarısını. Sırf o sabah kalktığında mutsuz olmasın diye yemezsin.
Öyle bir dakika.
Yemem.
Sadece paylaşmak istedim.

ankara da köpeğe tecavüz eden dede

Vay orospu çocuğu.

ankara da köpeğe tecavüz eden dede

Vay orospu çocuğu.

erzurum kongresi

görsel
Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, parçalanamaz!

Mustafa Kemal Atatürk

23 Temmuz 1919

Erzurum Kongresi.

Erzurum halkının Türk Milleti'nin bağımsız bütünlüğünü Dünya'ya haykırışının 105. Yılı kutlu olsun.

atatürk var diye konseri iptal eden yunan şarkıcı

Paşam zamanında nasıl denize dökmüşse dedesini, torunları bile hala ağlıyor.

fakıllı mağarası

görsel

Düzce'nin Akçakoca ilçesine giderseniz mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Yazın ortasında bile bir klima havası. Ayrıca dediklerine göre astım hastalarına da iyi geliyormuş.

size göre yapılmış en büyük icat nedir

Yazının bulunması.

çocukluğu hatırlatan detaylar

Çocukluğumun geçtiği mahalleye çok yakın bir yerde yaşıyorum. Semti değiştirmedim yani. Arada sırada arabama binip sessizce o mahalleye gidiyorum. Biraz yürüyorum, etrafı seyrediyorum. Kimse benim o anlarda ne hissettiğimi bilmiyor. Güzel olan tarafı da bu zaten. Hayat normal akışında devam ederken ben orgazm olur gibi hayvani bir şekilde keyif alıyorum bu durumdan.
Bizim çocukluğumuzdaki mahalle dizaynından eser yok şimdi tabi. Her yer ev. Rum mezarlığı vardı dut ağaçlarının altında. Bildiğin mezar taşları vardı. Biz onların üstünde gezerdik. Düşün hacı abi 150-200 sene önce yaşıyordu adamlar, şimdi yerine bir site var. Heriflerin mezarı bile yok yani.
Mahalle dizaynı aynı değil ama ben etrafta gezerken yine çocukluğumdaki gibi görebiliyorum orayı. Maç yaptığımız koca saha, şallıların bahçeden şu içtiğimiz çeşme, dutluk, meteyle orta kafa gol oynadığımız paslı demir kapı.. Ordalar aslında, hepsi ordalar.
Küçük bir teoman selamlıyor beni ne zaman gitsem. Arkadaşlarıyla futbol oynuyor bazen, bazen bisiklete biniyor. Ama ne zaman gitsem kafasını çevirip gülüyor bana. Bir kere olsun gülüyor, sonra arkadaşlarıyla oynamaya devam ediyor. Rahatsız etmiyorum onu, sadece öyle uzaktan seyrediyorum. Ama görüyor beni, ben de onu görüyorum.
Ne zaman özlesem çocukluğumu gidip orda ziyaret ediyorum.
Üzerinden onlarca yıl geçmiş olsa bile, ben hep ordayım.

günün sözü

Deli kıza naz yap demişler kalkmış halıya sıçmış.

anın görüntüsü

görsel
ihale işinden 250 bin kağıt sakal.
Yarın garibanın çorbası görülecek.
Allah bize biz kullarına.
Bu işler böyle.
Bereket versin.

yazarlardan akıl almak

bu bitcoin düşünülebilir mi acaba ? ara ara uzman fikri alınarak ufak yatırımlar yapılsa değerlenebilir mi ? sözlükte de ciddi ciddi uğraşan vardı sanırım, sorulabilir elbette.

Ben kimseye akıl veremem.
Aldığım şeyin düşmesi veya yükselmesi hiç umrumda değil.
Şahsi düşüncem, insan popülasyonunun yükseldiği dünyada, ticari olarak para eden her şeyin eninde sonunda fiyatının yukarı yönlü ilerliyor olduğu.
Ben böyle bir hayat tercih ettim.
7 gün değil 6 gün tatil yapıyorum.
3 bira değil 2 bira içiyorum.
2024 model arabaya değil, 2014 model arabaya biniyorum.
insanın kazanmak iki şeyden birine mutlaka ihtiyacı var.
1 para
2 zaman
Bende para yok, ingiltere prensinin oğlu değilim.
Ama zaman var.
Başka çare de yok.
Beni yolumdan ben istemezsem kimse döndüremez.
Savaşan kaybedebilir ama savaşmayan kesinlikle kaybeder.

yazarlardan akıl almak

Sen de cansın canım kardeşim.
Teşekkür ederim.
Aslında ben bu öneriyi maddiyatla ilgili yapmıştım.
Belirtmek isteğim şey farklı bir perspektiften bakmanı sağlamaya çalışmak.
Hiçbir alışkanlığını değiştirme, sadece çevreni kendi mantığın üzerine kur, gerisi gelir.
Ben şuan 36 yaşındayım.
Bir evim, bir arabam, bir eşim ve 4 yaşında bir oğlum, borsada, kripto para sektöründe, para fonlarında, muhtelif değerlendirilebilir diğer birkaç tane taşınmaz veya menkulde kendi çapımda yatırımlarım var.
Üniversiteyi bitirdikten sonra senin pozisyonundaydım.
Hatta bir de kız arkadaşım vardı, nasip olmadı ayrıldık. Takribi 10 sene önce falandı.
Orda bir karar verdim, maaşımın yüzde 10'unu her ay mutlaka bu tarz birşey almaya ayırmak için kendime söz verdim. O gün bu gündür hiç aksatmadan devam ediyorum. Aldığım hiçbir şeyi de satmadım. Hiçbir şeyi. Ömrüm boyunca da satmayı düşünmüyorum. Kendime söz verdiğim bir yaş var, bunu sadece ben biliyorum, o gün gelince finansal özgürlüğümü ilan edecek, sadece banka kredileri ile yaşayacağım. Hiçbir şey satmadan.
Bugün başlarsan, 43-45 yaşında falan halledersin.
Bunu yapmak için tek şart, seni ileriye götürdüğünü düşünmediğin tüm insanları hayatından çıkarman.
Sevgiler.

yazarlardan akıl almak

Peki kardeşim, bildiğim bir doğruyu seninle paylaşayım.
Akıl vermek haddim de değil, niyetim de.
Ama şunu mutlaka yapmalısın.
Seni ileriye götürdüğünü düşünmediğin tüm insanları hayatından çıkar.

kendini bir görsel ile anlat

görsel
Günümü anlatayım.

anın görüntüsü

görsel
Hobaaa

bir millet uyanıyor

Sıcaktandır.
Uyunmuyor amına koyim.

yazarların cinsel tercihi

name : Teoman
Surname : Çalmaşur
Sex : Yes.

Herhalde amına koyim.

Çarpı koy ona da çarpı koy.

pkk lıların ölüsünün leş olduğu gerçeği

Güzel ve kesin bir gerçektir.

ilkokuldaki sevgilinizle yaptığınız çılgınlıklar

ilk aşkım gizem isminde bir kızdı.
Sınıfın en güzel kızıydı.
Herkese nasip olmaz ilk aşkıyla sevgili olmak.
Bana oldu.
8 yaşımızda 2. Sınıfa giderken bir gün okulun arkasındaki çimenlere yan yana uzanıp bulutları seyretmiştik.
Sonra bana bizim çocuğumuz mu olacak diye sormuştu:)
Hala buralarda yaşıyor, ortak arkadaşlarımız var. Evlenmiş, çocuğu olmuş. Aslan gibi bir de eşi var.
insan ilk aşkını unutamıyor. Sevgili olarak aşk olarak değil, aklına geldiğinde içinde oluşan kıpırtıyı. iyi bir kızdı Gizem, hep de iyi oldu.
Asla insanın zararına oynamazdı. Amiyane tabiriyle kahpelik yapmazdı yani. Delikanlı bir ruhu vardı.
Hayat mutluluk versin, herşey gönlünce olsun:)

kocaeli de ders basan veli

Ortaokul arkadaşım la benim.