bugün

slavia prag'a elenerek 2007-2008 sezonunda şampiyonlar ligi gruplarında yer alamayacak olan hollanda efsanesi.
yazık olmuş takımdır.. amsterdam'daki maçta ajax yerine galatasaray olsa 2-3 gün uyuyamazdım heralde.. onun moraliyle slavia prag'a 2-1 yenilerek elenmiş ve yoluna uefa da devam edicektir.
slavia prag maçında inanması zor goller kaçıran takım. ayrıca avrupanın en iyi alt yapısına sahip olup hollanda'nın en büyük takımıdır.
uefa kupası'ndan da elenen hollanda takımı.
(bkz: johann cruyff)
(bkz: marco van basten)
(bkz: frank rijkaard)
(bkz: ronald koemann)
(bkz: clarence seedorf)
(bkz: edgar davids)
(bkz: denis bergkamp)
(bkz: jaap stam)
(bkz: marc overmars)
(bkz: patrick kluivert)
(bkz: ronald de boer)
(bkz: frank de boer)
(bkz: zlatan ibrahimovic)
(bkz: rafael var der vaart)
(bkz: wesley sneijder)
(bkz: ryan babel)

dünya futboluna kazandırdığı büyük futbolculardan yalnızca bir kısmı olan hollanda kulübü.
huntelaar'ı bu sezon büyük bir kulübe göndermeleri söz konusu olan kulüp.

ayrıca süper formaları vardır.

1997-1998 sezonunda 34 maçta 112 gol atarak, +90 gibi bir averajla eredivisie şampiyonu olmuşlardır.
(bkz: 1994 1995 sezonu afc ajax kadrosu)
2003-2004 sezonundan beri eredivisie'de şampiyonluk sevinci yaşayamayan takım. önümüzdeki sezon, martin jol'e emanet edilmiştir.
feyenoord taraftarları ölümüne nefret ettikleri bu kulübe ve destekçilerine "burun" der, yahudilerin büyük burunlu olduklarına inanırlarmış. almanya'da bayern münchen neyse hollanda'da da joden odur, kendi taraftarları dışında herkesin nefret ettiği bir kulüptür, biz severiz eski günlerin hatırına. zaten maçlarında da tribünlerde sürekli israil bayrağı, davud yıldızlı bayraklar, ibranice yazılar ve sloganlar mevcuttur.

görsel

sahiplendikleri bu yahudi kimliğinden ötürü gittikleri deplasmanlarda birtakım fanatik gruplardan "Hamas! Hamas! Joden aan het gas!"* şeklinde tezahüratlar da duyulmaktadır, "sssss" şeklindeki gaz efektleri ya da "ajax treni auschwitz'e" tezahüratları da duyulur, hatta kıllık olsun diye nazi bayrağı açanlar bile görülmüştür özellikle de feyenoord maçlarında. örneğin pek ırkçı, islam düşmanı üyeler bulunduran fc utrecht taraftar grubu bunnikside bile galgenwaard'daki ajax maçında kendilerine tezat düşecek şekilde hamas lehine tezahürat yapmıştır ki bu ülkedeki ajax nefretinin ne boyutlara ulaştığının iyi bir göstergesidir.
musevilerin kurduğu, alt yapısı sayesinde çok önemli başarılara imza atmış, çok önemli oyuncular keşfetmiş, yetiştirmiş ve yetiştirmekte olan kulüp.
(bkz: clarance seedorf)
(bkz: zlatan ibrahimovic)
(bkz: ryan babbel)
(bkz: jaap stam)
(bkz: wesley sneijder)
(bkz: rafael van der vaart)
(bkz: klaas jan huntelaar)
sabahın bu vakti ilk aklıma gelenleri yazdım. ajax'ın dünya futboluna kazandırdıkları çok çok daha fazla.
çok değil daha birkaç hafta önce metalist kharkiv denen takımdan yediğim tokat yetmemiş gibi. ayrıca o tokat için ; (bkz: #5867153).
neyse o tokadın acısı daha geçmeden, dün poli timaeasaoroaosara diye daha adını dahi bilmediğim bir takımla berabere kalarak zenginlik hayallerimi bir başka bahara bıraktırmış takım. amına koyim bari bir tane atsaydınız puştlar. kharkiv'e mutlu olma emi şarkısını göndermiştik. size de bülent ersoy'dan beddua'yı gönderiyorum. puştlar sizi.

peşin editasyon : bu yazarı ilgilendirecek derecede subjektij bir enrtry falan değil sevgili gammaz kardeşim. bu tüm insanlığın ortak sorunu. herkesin derdi.
ado den haag taraftarları tarafından da hiç hoş karşılanmazlar.
2000 li yıllarda çöküş dönemini yaşamaktadır. Futbolcu yetiştirip satmakla olmuyor başarı lazım.
iddaada beraberlik verildiği takdirde kuponunuzu yatırma ihtimali çok yüksek olan futbolcu fabrikası...

http://www3.bobiler.org/u...raphs/174733735%c3%bc.jpg
an itibariyle heerenveen'e ayar çekmekle meşgul kulüptür. 28. dakikada 3-0 yaptılar.

elimde bir sürahi ayranla bekliyorum ama kime vereceğimi kestiremedim lan, abov.

35'te 4-0 oldu.
şu sıralar whc adlı takıma 9 gol sığdırmakla meşgul takım. hollanda kupası tabi.
whc kalesine tam 14 gol yağdırmıştır. oha be kardeşim.
aferim çok büyük takımmış. 14 tane gol ne lan. neyi amaçlıyorsun güç mü gösteriyorsun kupa mı verdiler naptılar amına koyim bu kadar atınca. karşıdaki de insan onuru gururu var. tadında bırak bişeyi de ya.
(bkz: 23 aralık wch wezep ajax maçı)
allahsız kulüptür.14 tane atılmamalı bence bir futbol müsabakasında.
artık yok artık ali sami ve ya yok artık lebram james gibi tamlamalara bir yenisini ekleyen hollanda takımı.
(bkz: yok artık ajax)

http://www.ntvmsnbc.com/id/25035758/
thierry henry'nin "sometimes in football you have to score goals" aforizmasını götünden anlamış, insafsız ve angut oyunculara sahip kulüp. lan timisiora'ya karşı kıçınızı kaldırıp iki gol atmazsınız da amatör takıma 14 tane gol atılırmı lan? insafsız herifler.
acımasız bir takımdır. son kupa maçınıda whc'yi 1-14 lük skorla kazanmıştır. ayrıca bu maçta 6 gol atan suarez adlı oyuncunun takımıdır.
futbolcu darphanesi.
waalwijk deplasmanından 5-1 galibiyetle dönerek beni hüngür hüngür ağlatan takım.

7+ oynadım be allahsızlar, of ulan...