bugün

ajax'ta yıldızı parlayan, uzun boyuna rağmen mükemmel bi tekniğe sahip olan, her takımın aradığı kan, isveç'in ve juventus'un harika forveti. imkansız gollerin adamıdır bi de. mesela milli formayla italya'ya sağ ayağının sağ dış topuğuyla bakmadan ters aşırtma bi golü vardır, şaşkınlıktan insana dilini yutturur. kafa toplarına süper çıkması ve röveşata denemeleri ile futbolseverlerin prensidir ama aşırı kibirli ve ukaladır..
attığı jeneriklik gollerle bilinir..euro 2004de italyaya topuğuyla attığı gol ve ajaxtayken de rakip takım defansını hallaç pamuğuna çevirip attığı gol görülmeye değerdir*
uzun boylu olmasına ragmen inanılmaz teknik ve hızlı olan son vuruşları ve futbol zekasıda aynı oranda iyi olsaydı bugün daha fazla degeri olabilecek süper futbolcu.
ibrahimlerin en iyi topcusu diyebiliriz
(bkz: ibrahim üzülmez)
efsane olma yolunda hızla ilerleyen 1983 doğumlu, boşnak kökenli isveçli oyuncu. sol ayağını mükemmel kullanmaktadır. yaptığı çalımlar, top sürme tekniğiyle juvenus'un pavel nedved ile beraber en iyi elemanı diyebiliriz.
son yaptığıyla kendisinin benim açımdan bir efsane olmasını sağlamıştır.isveçli bir televizyoncu anlatıyor(alelacele çevirdiğim için eksik olabilir):juventus-roma maçında takımlar hazırlık yaparken dürbünümü aldım ve onu izlemeye başladım.her futbolcu gibi ısınıyordu ama sonra ağzında çiğnediği sakızı havaya fırlattı ayağıyla bir kaç kez sektirdi ve tekrar havaya atıp,ağzıyla tutup çiğnemeye başladı.gerçekten bunu gördüğüme inanamıyorum.bu röportajın ardından isveç'te dolaşıp millete soruyorlar "yapabilir mi?,yapmış mıdır" diye ve herkes "bu imkansız,hiç böle bişi duymadım" diyo tabii arada "zlatan tektir,bunu yapabilecek tek kişi o" diyenler de var.babasına da soruyorlar,o da "daha önce portakalla,çorapla,tenis topuyla saydırdığını gördüm ama bunu hiç görmedim,boğazında takılı kalabilirdi" diyor.neyse burada kamera gene zlatan'a dönüyor bir çim sahadayız ve zlatan'ın ağzında bir sakız var.kamera slow-motion'a geçiyor ve ben gözlerime inanamıyorum..adam resmen ağzından sakızı fırlatıyor saydırmaya başlıyor çok rahat bir şekilde ve sonra tekrar havaya vurup çiğnemeye devam ediyor..artık gözümde iki efsane var. (bkz: ronaldinho gaucho de assis moreira) (bkz: zlatan ibrahimovic)
ugruna isveçte küçük çocuklar tarafından şarkılar yapılan futbolcu
2006 dünya kupasında isveçlilerin çok şey beklediği futbolcu.
Her takıma lazım bir futbolcu..

http://www.youtube.com/watch?v=urEa7AEupZ4&search=ibrahimovich
(bkz: ibrahimoviç in fenerbahçeye haber göndermesi)***
amatör ligde oynarken biraz artist olması teknik direktörün bir maç onu yedek oturtmasına neden olmuştur.tabi ilk yarı 4-0 geride kalınca zlatan'ı oyuna almak zorunda kalır maç 8-4 bitmiştir zlatan 45 dakikaya 8 gol sığdırmıştır*
ajax tayken daha iyi oynayan ancak italya da gerek paranın verdiği rehavet gerekse de sert katı defanstan dolayı iyi oynayamadığına kanaat getirdiğim,dünyanın en çok özelliğe (bkz: boy) (bkz: teknik) (bkz: bitiricilik) (bkz: hız) (bkz: çalım atabilme) (bkz: top sürebilme) (bkz: vs) sahip forvet oyuncusu olduğu aşikar olan karizmatik fotbolcu kişilik.
2006 almanya dünya kupasının hayal kırıklıklarından boşnak asıllı isveçli futbolcu sanırım aklı hala italyadaki şike skandalında...
28 milyon avro karşılığında inter milan'a transfer olan ve bu haber ilk olarak uludağsözlük'ten duyurulan eski juventus'lu futbolcu. *
o boyla ümit özattan daha atletik bir futbol oynayabilen üstüne bide fenerbahçe yerine milana transfer olan fakat neler kaçırdığını hiç bilemeyecek olan selvi boylu futbol cambazı
takvimde çıkan ibrahimovic fenere geliyor haberiyle fenere kesinlikle gelmeyeceğini anladığım bosnak asıllı isveçli futbolcu...
daha önce hernan crespo'yu da kadrosuna dahil eden inter milan'ın, 24.8 milyon euroya juventus'tan transfer ettiği forvet oyuncusu.

bu duruma göre Obefami Martins'e evreşe yolları gözükmüştür.
interli oyuncu hayırlısı olsun.
dünya kupasında yaşattıgı hayal kırıklığı ile degerin 3 'e katlama şansını tepen ancak;önünde en az iki dünya kupası olan yıldız inter' li..
milli takımı bıraktığını açıklayan artist
acilen premier league'e gitmesi gereken aşmış,bitirmiş futbolcu.Bir manchester united'da ortalığı darmaduman eder.
3 ekim 1981 de isveç te doğmuştur. 1.92 boy ve 84 kg ağırlığa sahip olan golcü, baş döndüren tekniği, golü koklayışı ve kendine güveni ile tanınmaktadır.
şu an dünya üzerindeki en meziyetli forvetler arasında ilk 3 de kesin yeri vardır. *
inter'de çok da iyi bir performans sergilemeyen futbolcudur. böyle bir yeteneğe yazık olmuştur. ayrıca kendisi john carew'in azılı düşmanıdır.
iğrenç espri olarak;

--spoiler--
(bkz: zlatmayan ibrahimovic)
--spoiler--

(bkz: ne pismişim bilader ya)