bugün

ajax'ta yıldızı parlayan, uzun boyuna rağmen mükemmel bi tekniğe sahip olan, her takımın aradığı kan, isveç'in ve juventus'un harika forveti. imkansız gollerin adamıdır bi de. mesela milli formayla italya'ya sağ ayağının sağ dış topuğuyla bakmadan ters aşırtma bi golü vardır, şaşkınlıktan insana dilini yutturur. kafa toplarına süper çıkması ve röveşata denemeleri ile futbolseverlerin prensidir ama aşırı kibirli ve ukaladır..
attığı jeneriklik gollerle bilinir..euro 2004de italyaya topuğuyla attığı gol ve ajaxtayken de rakip takım defansını hallaç pamuğuna çevirip attığı gol görülmeye değerdir*
uzun boylu olmasına ragmen inanılmaz teknik ve hızlı olan son vuruşları ve futbol zekasıda aynı oranda iyi olsaydı bugün daha fazla degeri olabilecek süper futbolcu.
ibrahimlerin en iyi topcusu diyebiliriz
(bkz: ibrahim üzülmez)
efsane olma yolunda hızla ilerleyen 1983 doğumlu, boşnak kökenli isveçli oyuncu. sol ayağını mükemmel kullanmaktadır. yaptığı çalımlar, top sürme tekniğiyle juvenus'un pavel nedved ile beraber en iyi elemanı diyebiliriz.
son yaptığıyla kendisinin benim açımdan bir efsane olmasını sağlamıştır.isveçli bir televizyoncu anlatıyor(alelacele çevirdiğim için eksik olabilir):juventus-roma maçında takımlar hazırlık yaparken dürbünümü aldım ve onu izlemeye başladım.her futbolcu gibi ısınıyordu ama sonra ağzında çiğnediği sakızı havaya fırlattı ayağıyla bir kaç kez sektirdi ve tekrar havaya atıp,ağzıyla tutup çiğnemeye başladı.gerçekten bunu gördüğüme inanamıyorum.bu röportajın ardından isveç'te dolaşıp millete soruyorlar "yapabilir mi?,yapmış mıdır" diye ve herkes "bu imkansız,hiç böle bişi duymadım" diyo tabii arada "zlatan tektir,bunu yapabilecek tek kişi o" diyenler de var.babasına da soruyorlar,o da "daha önce portakalla,çorapla,tenis topuyla saydırdığını gördüm ama bunu hiç görmedim,boğazında takılı kalabilirdi" diyor.neyse burada kamera gene zlatan'a dönüyor bir çim sahadayız ve zlatan'ın ağzında bir sakız var.kamera slow-motion'a geçiyor ve ben gözlerime inanamıyorum..adam resmen ağzından sakızı fırlatıyor saydırmaya başlıyor çok rahat bir şekilde ve sonra tekrar havaya vurup çiğnemeye devam ediyor..artık gözümde iki efsane var. (bkz: ronaldinho gaucho de assis moreira) (bkz: zlatan ibrahimovic)
ugruna isveçte küçük çocuklar tarafından şarkılar yapılan futbolcu
2006 dünya kupasında isveçlilerin çok şey beklediği futbolcu.
Her takıma lazım bir futbolcu..

http://www.youtube.com/watch?v=urEa7AEupZ4&search=ibrahimovich
(bkz: ibrahimoviç in fenerbahçeye haber göndermesi)***

zlatan ibrahimovic Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.