bugün

entry'ler (1813)

yabancı sınırlaması

sonunda kaldırılmış olan, selçuk şahinlerin milyon eurolar kazanmasını sağlayan orta çağ futbol faşizanlığıdır.

16 şubat 2014 fenerbahçe kasımpaşa maçı

emre'nin lampard klasında köşeye bir vuruşla fenerbahçeyi 1-0 öne geçirdiği maç...

alkolü sigarayı bırakıp tütün kolonyasına abanmak

yüksek vergilerden ötürü fiyatları uçan tekel ürünlerinin yerini tütün kolonyasıyla doldurarak bir taşta iki kuş vurmayı hedefleyen öğrenci davranışıdır. takdir edilesidir.

evrime inanan mal

evrim hakkında bilgisi şakirt sohbetlerindeki yavan espriler üzerine kurulmuş olan kişiler tarafından 'mal' yaftası yemiş kişidir.

özyeğin üniversitesi

kazanan arkadaşlara her türlü yardımcı olabileceğim güzide okulumdur.

wilfried bony

türkiye ligine en ideal santrafor tipidir kendileri.

komşularını dinden çıkarmak için aç yatan ateist

gizli bir misyoner olması mümkün ateisttir.

arenada 4 atsak uefa da sözlülerimize 100 verse

umut fakirin ekmeği sözünü akla getiren kişi söylemi.

ygs 2013

geçen sene ygs de 35 000. olan ben lys ile 3900. lüğe kadar yükselebildim gençler. sakın ola kötü geçti diyerek salmayın kendinizi...

x videosunu izledin mi

(bkz: xvideos)

erasmus

hukuk fakültesinde olup yapan arkadaş var mı merak edilen programdır.

zaman makinemi getirin bana 90 lara ihtiyacım var

http://akvaryumdanokyanusa.tumblr.com/ adresinde paylaştığım karalamalarımdan. salçalı ekmek tadında bi yazı...

--spoiler--
Küçükken en büyük hayali bir gezginin sırt çantasında dünyayı dolaşmak olan tuhaf bi çocuktum. en büyük isyanı öğretmeni sınıfta çıt çıkmayacak dediğinde ‘çıt’ demek olan, topluca gidilen çöpün başında kalem açma ayinlerinde yeri eksilmeyen, endamı pek şanlı sayılmasa da sohbeti tatlı, biraz da şair bi insandım…

Farklıydım da biraz. herkesin siyah dediğine beyaz der, etrafımdakileri önce griye çeker sonra beyaza ikna eder, ve yanlış olduğunu bilsem bile bazen siyahı seçerdim. duygularım herkesin beslenme çantasında getirdiği meyve ve haşlanmış yumurtanın kaynaşmış kokusu kadar karışıktı. arkadaşlarım arasında statü farkı yaratan tek şey renkli boya kalemleri veya kokulu silgilerdi. ötesi yoktu ve biz o sınıfta hepimiz şirinler köyü misali mavi mavi okurduk.

Hayatımda değişiklikler olduğunda ağzımda eriyen patlayan şekerler misali tuhaf bir haz alırdım. bakkaldan para üstü olarak aldığım sakız tadında mutluluklarım vardı. korkularım marketten akşam alışverişe giderken annemin balkondan bakmasıyla gidiverirdi. olumsuz olaylarım leblebi tozunu pipetle çekerken soluk boruma kaçırmakla sınırlıydı. hani demiş ya şair ”biz büyüdük ve kirlendi dünya.”…

Hani sizde de oldu mu bilmiyorum ama şu an kafamda blok flütle çalınan bir ‘süper baba’ ezgisi var. televizyonda kesik hecelerle konuşan bayan bir siyasetçi, hiç yaşlanmayan bir tolga abi, uzak asyadan değişim programıyla gelen kazaklar misali bir serdar ortaç, hepsini geçtim teletext var. bakkalda patlayıcı gözüyle bakılmayan, tabulaştırılmayan torpil ve mantar tabancalarımız var. ankaradakiler için atakule, istanbulda tatilya var. sokaktaki çocukların elinde telefonlar değil misket, topaç ne bileyim tasolar var…

Siz büyüyünce hayat da değişiyor sanki, ama aynı çocukluk mahalle maçı repliklerini kullanıyor yine. ”abanmıyor, teknik vuruyor…” ve siz tsubasa da olsanız yer yer, asfaltta röveşata hiç vurulmuyor...

Küçük düşleri olan büyük bir adam oluveriyorsunuz. hayat usulca törpülüyor sizi ve tekdüzeleşiyorsunuz da bazen. bir avuç hayaliniz kalmışsa cebinizde, kışın mont cebinde bulduğunuz geçen kıştan kalma para misali şanslı hissediyorsunuz. bir kıvılcımdan yangın oluyor, yanıyor ve yakıyor ama en sonunda sönüp kül de oluyorsunuz. Zaman makinemi getirin bana 90 lara ihtiyacım var !
--spoiler--

tumblr

http://akvaryumdanokyanusa.tumblr.com/

şahsi edebi paylaşımlarımı yapıyorum. gelin beyler kurabiyem de var.

tekilayı kaya tuzuyla kıtlama yapmak

potansiyel bir erzurumlu davranışıdır.

bekir in marsilya ya attığı gol için ne dediler

Röveşaka !

hala gözlerine inanamayan taraftar

football manager 2013

fury crack i çıkmış denen oyun. arayıp bulan olursa haber etsin de oynayalım dedirtmiştir.

football manager 2013

cras dump hatasını çözebilen varsa beri gelsin oyunudur...

uludağ sözlük hukukçu tayfası

istanbuldan 1. sınıf taze hukuk öğrencisi olarak aralarına katılmak istediğim tahminen on numara insan topluluğu...

bu memleket bizim değil sizindir diyen komutan

öyle diyen başbakan görmüş ülkeyiz siz hala komutana takılıyorsunuz ya ben bişey demiyorum...

raul meireles

borsaya bildirilmiş yeni transferimizdir. yine atı alan üsküdarı geçmiş, geç kalınmıştır...