1. 1.
  yapımcılığını tim burton'ın, yönetmenliğini timur bekmambetov'un yaptığı, türkiye'de gösterim tarihi 17 ağustos 2012 olarak gözüken film.

  başkan lincoln'ün annesi, doğaüstü bir yaratık tarafından öldürülür. bunun üzerine vampirlere ve onların destekçisi köle sahiplerine karşı savaş açar.

  http://www.imdb.com/title/tt1611224/
  ... koylu goren masum uzayli
 2. 2.
  (bkz: Vampir avcısı Abraham Lincoln)
  ... sinemam1986
 3. 3.
  fragmanını izleyip gaza gelmemin akabinde, bugün neredeyse koşa koşa gittiği film. bu koşturmada benjamin walker isimli şahsın payı yadsınamaz tabi... öhöm neyse konumuz bu değil.

  --spoiler--
  timur bekmambetov, kendisinden beklenileni vermiş bu filmde, tarzını, bilhassa slow motion aksiyon sahnelerini wanted'ı izleyenler hatırlayacaktır. ama tabi bu filme giderken sizin beklentiniz nedir, o önemli burada. yapılmaya çalışılan, lincoln zamanında amerikan iç savaşı ve vampirler ile insanların savaşını yan yana yürütmek. hoş bir fikir olarak görünse de, hem hikayenin akışı anlamındaki kopukluklar ve yüzeysellikler hem de lincoln'ün karısı rolündeki gerzek karının performası ile soru işaretleri oluşuyor kafada... öte yandan film, sinema dili ve alt metinleri ile bayık "patriotism" akımından bir numune olarak görülüp, orada burada topa tutulmaya başlanmış bile... ama fantastik filmleri seviyorsanız, twilight serisi ile parıldak topitoş vampirlerden gına geldiyse ve iyi aksiyon sahneleri izlemek istiyorsanız, 1 saat 50 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. ayrıca içimdeki benjamin walker aşkı bambaşka demeden de duramiciim.
  --spoiler--
  1 ... beat
 4. 4.
  Film hikaye noktasında (özellikle ikinci kısım da) çok kopuk olmuş ama efektler deli olmuş. Hele ki bi at sürüsü üzerinde gecen kovalamaca vardır ki sormayın gitsin.
  B-ray i mutlaka her eve lazım bı film.
  ... cedrics chen
 5. 5.
  kurgu konusunda çok eksiği olan film. uzun bir konu filme sıkıştırılmaya çalışılmış ve o yüzden arada kopukluklar meydana gelmiş.filmin 3 boyutlu olmasıda güzel bir ayrıntı olmuş. görsel efektler ve showlar gerçekten müthiş ötesi. sırf bu yüzden bile izlenmesi gereken film.
  ... uzak yoldan geldim
 6. 6.
  delibalta lincoln olsaymış daha güzel olabilirmiş ismi.

  --spoiler--

  atla adam dövülen sahneden sonrasını çok hatırlamıyorum. bildiğin atı tutup adamın kafasına kafasına vurdu lan.

  --spoiler--
  2 ... hasan sas kadar agresif
 7. 7.
  izlerken kahkaha attıran film. idare eder.
  ... juparthe
 8. 8.
  --spoiler--

  eğlencelik bi film. aksiyon sahneleri güzel. yalnız tren şaşırtmacası fazla klişe. artı,
  amerikan başkanından vampir avcısı mı olur yeaa demeye hiiç gerek yok, çünkü film bi vampir filmi.
  abura goduum sanki vampirlerle iç içe dış dışa, vampirleri saçma bulmuyor, abe'nin avcı olmasını saçma buluyor. yapmayın.

  --spoiler--
  ... babakin skyrunnuer
 9. 9.
  yeni serileri ile vizyonda görmek istediklerimiz
  George Washington'un kurtadam avcısı
  Thomas Jefferson ve şirinler
  George Herbert Walker Bush kara murata karşı
  George Walker Bush babası da pezevenkti.
  3 ... keriz
 10. 10.
  film aslında 3d çekildiği için 2d izlendiğinde ''görüntü yönetmenini siktiğimin filmi'' diye tepki verebilirsiniz. vermeyin. görüntü yönetmeninin bi şuçu yok.
  2 ... ferrarisini satan bilge