1. 1.
  abd'de köleliği kaldıran başkan.
  10 ... butcher
 2. 2.
  "Öğrenmesi gerekli, biliyorum, tüm insanların dürüst ve adil olmadığını... Fakat şunu da öğret ona, her alçağa karşılık bir kahraman, her bencil politikacıya karşılık kendini adamış bir lider vardır. Her düşmana karşılık bir dost olduğunu da öğret ona. Zaman alacak biliyorum, fakat eğer öğretebilirsen ona, kazanılan bir doların bulunan beşinden daha değerli olduğunu öğret. Kaybetmeyi öğrenmesini öğret ona ve hem de kazanmaktan neşe duymayi; Kıskançlıktan uzaklara yönelt onu; Eger yapabilirsen, sessiz kahkahaların gizemini öğret ona; Bırak erken öğrensin zorbaların görünüşte galip olduklarını... Eger yapabilirsen, ona kitapların mucizelerini öğret. Fakat ona sessiz zamanlar da tanı; gökyüzündeki kuşların, güneşin yüzü önündeki arıların ve yemyeşil yamaçtaki çiçeklerin ebedi gizemini düşünebileceği... Okulda hata yapmanın hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu öğret ona. Ona kendi fikirlerine inanmasını öğret, herkes ona yanlış olduğunu söylediğinde dahi... Nazik insanlara karşı nazik, sert olanlara karşı da sert olmasını öğret ona... Herkes birbirine takılmış bir yönde giderken kitleleri izlemeyecek gücü vermeye çalış oğluma... Tüm insanları dinlemesini öğret ona, fakat tüm dinlediklerini gerçeğin eleğinden geçirmesini ve sadece iyi olanları almasını da öğret. Eğer yapabilirsen, üzüldüğünde bile nasıl gülümseyeceğini öğret ona. Gözyaşlarında hiçbir utanç olmadığını öğret. Herkesin sadece kendi iyiliği için çalıştığına inananlara dudak bükmesini öğret ona ve aşırı ilgiye dikkat etmesini... Ona kuvvetini ve beynini en yüksek fiyati verene satmasını, fakat hiçbir zaman kalbi ve ruhuna fiyat etiketi koymamasını öğret. Uluyan bir insan kalabalığına kulaklarını tıkamasını öğret ona ve eğer kendisinin haklı olduğuna inanıyorsa dimdik dikilip savaşmasını öğret. Ona nazik davran, fakat onu kucaklama, çünkü ancak ateş çeliği saflaştırır. Bırak sabırsız olacak kadar cesarete sahip olsun, bırak cesur olacak kadar sabrı olsun. Ona her zaman kendisine karşı derin bir inanç taşımasını öğret, böylece insanlığa karşı da derin bir inanç taşıyacaktır. Bu büyük bir taleptir, ne kadarını yapabilirsen bir bak bakalım. O, ne kadar iyi, küçük bir insan Oğlum... "

  Oğlunun öğretmenine yazdığı bu mektupla hayat görüşünü de kısaca anlatan kişi.
  21 ... eticicibebe
 3. 2.
  marfan sendromu sahibi ünlü kişiliklerden birisidir ayrıca.
  3 ... doktor bu ne
 4. 3.
  illinois eyaletinde dogmus sahsiyet
  -1 ... dopdop
 5. 4.
  Mutlu olmanın iki yolu vardır; ya isteklerimizi azaltmak ya da olanaklarımızı arttırmak. (Abraham Lincoln)
  2 ... brksbc
 6. 5.
  21 yaşında işinde başarısız oldu.
  22 yaşında bir yaşama seçimini kaybetti.
  26 yaşında karısı vefat etti.
  27 yaşında ruhsal bunalıma girdi.
  34 yaşında kongre seçimlerini kaybetti.
  36 yaşında kongre seçimlerini yine kaybetti.
  45 yaşında senato seçimlerini kaybetti.
  47 yaşında başkan yardımcısı seçimlerini kaybetti.
  49 yaşında tekrar senato seçimlerini kaybetti.
  52 yaşında abd'ye başkan seçildi.
  13 ... louis cyphre
 7. 6.
  amerikan iç savaşı onun yönetiminde kuzey in galibiyetiyle sona erdi. beş dolarlık banknotların üstünde resmi görülebilir.
  2 ... ditty
 8. 7.
  Amerika Birleşik Devletlerinin 16. Cumhurbaşkanı. çocukluğu yoksulluk içinde geçmiş, doğru dürüst okula bile gidememiş. Böylesine yoksulluk içinde geçen çocukluk ve gençlik günleri, Abraham Lincoln'ün kendi kendini yetiştirip 1834'te avukat, 1860'ta da A.B.D. Cumhurbaşkanı olmasını engelleyememiş. Köleliğe karşıydı .Beyaz Amerikalının zencilere uyguladığı insanlık dışı tutum, Abraham Lincoln'ün üzerinde çocukluğundan beri derin izler bırakmış. 14 Nisan 1865 cuma gününü Beyaz Saray'da çalışmakla geçiren Abraham Lincoln, akşam biraz eğlenebilmek için, Ford Tiyatrosuna gitmişti. sahnenin hemen yanındaki locada Lincoln ve yanındakiler kendilerini oyuna kaptırmışlardı. Halkın en çok güldüğü bölüme gelindiğinde, kapıyı açarak locaya girildi. Seyircilerin kahkahalarını bastıran bir patlama sesi duyuldu ve Abraham Lincoln'ün başı göğsüne düştü!..
  2 ... cmoslogic
 9. 8.
  Amerika iç savaşında(1861-1865) belirleyici rol oynayan, demokrasiyi en iyi idare şekli olarak gören, kölelik gibi sınıfsal ayrımlara karşı olan aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. başkanı olarak görev yapmış,12 Şubat 1809-15 Nisan 1865 tarihleri arasında yaşamış, Amerikalı siyasetçi, hukukçu.
  Hayatında sürekli başarısızlıklar peşini bırakmamış, girdiği seçimleri defalarca kaybetmiş, psikolojik çöküntüler yaşadığı hayatının bu zor dönemlerinde eşini kaybetmiş.Tüm bunlara rağmen 52 yaşında A.B.D'nin 16.başkanı olmuştur.Çok mükemmel bir yaşamı olmamasına rağmen en büyük ideali olan devlet başkanlığına getirilmiştir.*~
  Bazı sözleri;
  Herkesi bir defa, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz. Ama herkesi her zaman aldatamazsınız.
  Karakter bir ağaç gibidir ve şöhret de onun gölgesi. Gölge, olduğunu düşündüğümüzdür; ağaç ise gerçeğin kendisi.
  Eğer bir ağacı kesmek için bir saatim olsaydı, ilk kırkbeş dakikada sadece baltamı bilerdim.
  Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız söyleyeyim; Annemdir...
  Muhafazakarlık nedir? Eski ve denenmişe hayran olmamak, yeni ve denenmemişe muhalif olmak değil midir?
  Ormanda kıvılcım çıkarmaya teşebüs edenler, yalnızca bir tutam aydınlık için övülebilirler. Aslında onlardan geriye kalan, kalın bir toz bulutu ve kendilerinin de karıştığı etten ve kemikten siyah kül yığınıdır.
  2 ... simmannia
 10. 9.
  kölelere tanıdığı özgürlükler ve güneyi ekonomik yönden kalkındırma çalışmaları sebebiyle kendi senatörü wallace tarafından öldürtülmüş eski abd baskanı. zencilerin babası.
  1 ... gazozuna pvp