bugün

izmir bios barda çarşamba günleri çıkan bayan vokaliste sahip sağlam alt yapılı ve dinlenmesi tavsiye edilen grup. yaz sezonunda hafta sonu bodrumda çaldıkları için bizi kendilerinden mahrum ediyorlar. en kısa zamanda izmire dönmelerini diliyorum.
the cranberries'in ilk albumundeki leziz sarkisi. sozleri enfestir.
pendik'te bir cafe ismidir. damsız girilmez,cumartesi akşamları canlı müzik vardır.
dedektif conrad rose ve birkaç kuraldışı polisin, özel bir birim kurarak, los angeles' in en çok aranan 100 suçlusunun peşine düşmesini anlatan polisiye dizi. dizimax' ta yayınlanmıştır.
simpsons'larda olmus sanilan buyukanne cikiyordu 20 kusur yil sonra ortaya. vaktiyle karistigi eylemlerden arandigi icin nasil da kacak bir hayat yasamis falandi hikaye. bir ara ogluyla posthaneye gidiyorlar ve oradaki panoda bu kacak buyukannenin posteri var, wanted yaziyor altinda. omrumde gordugum en komik wanted oydu herhalde. aradan 20 kusur yil gecmis ve kasabanin posthanesinin panasonda teyzemin fotografli araniyor ilani. o zaman anladim yakalanincaya kadar wanted kisi, ilanlar yerlerinden cikarilmiyor amerika'da.
şurdan kendi resminizi ekleyebileceğiniz "aranıyor" ilanları;

http://www.glassgiant.com/wanted/
James McAvoy, Angelina Jolie ve Morgan Freeman'lı 2008 yılı bombası. iddia ediyorum bu film çok konuşulacak çok beğenilecek.
tam bir heyecan fırtınası olacağı kesin.

aha fragmanı;
http://beyazperde.mynet.com/haber/10392
güzel bir cranberries şarkısı, everybody else is doing it so why cant we albümünden...

Sittin' in an armchair,

With my head between my hands;
I wouldn't have to feel like this
If you'd only understand

Too many misunderstandings
Causing such delay
And if it doesn't work like this
Well I'll try another way

Oh, if this is the way you wanted it
Oh, I didn't understand
Oh, I didn't understand

You know that all I wanted was
To be there by your side
And if you didn't want it
Well you shouldn't have denied

You knew that you were someone special
Right from the start
But if you treat me badly
We'd be better off apart

Oh, I didn't understand
Oh, I didn't understand, understand

Oh, oh oh oh, oh...
angelina jolie'nın oynadığı matrix bozması film. ama gayet güzeldi. sinemada izlenmezse tadı cıkmaz.
tadını yakalamış filmdir. olması gerektiği gibi aksiyonun kralını vermiş ekşından ekşına koşturmuştur. genel anlamla ofis hayatına, yaşama dair ayarlar içeren film sonunda da özele inip şahsa ayar vermektedir. hoştur. eğlenceli keyifli 2 saat geçirmemizi sağlamıştır.

mermilere falso veren adamları da ulan ne saçma filmmiş diye eleştirmekte acayiptir. ohadır!
film sizi defalarca şaşırtıyor, defalarca ters köşeye yatırıyor. buradan da anlaşılacağı gibi senaryosu da gayet başarılı bir yapım. fragmanlarda hepimizin gördüğü abartılı aksiyon sahneleri bir hayli fazla fakat asla sıkmıyor yani;

-oha be olm yok artık ebesinin amı böyle filmmi olur demiyorsunuz. sadece ağzınız açık izliyor ve oha diyorsunuz.

angelina julie nin seksiliğini, güzelliğini anlatmaya hiç girişmeyeceğim. hatun filmde on numara. müzikler kulağa hoş geliyor. uzun lafın kısası yaz sezonunda en eli ayağı düzgün en izlenesi yapım. hem senaryosu hem filmin seyri gayet başarılı ama tabii ki eğlencelik bir yapım olduğu unutulmamalı. iyi seyirler.
film, bu tür yüksek aksiyon ve efekt içeren çoğu filme nazaran sağlam bir senaryo ve kurguya sahip. ancak yine de yeni matrix tanımlamasını bile pek hak ettiği söylenemiyor. karakterler eksik, baba olayı hariç çatışma eksik gibi geldi bana. ama yine de 1-2 aksiyon var ki daha önce pek eşine rastlanmamış düzeyde ve heyecanda. müzikleri ve oyunculukları da vasatın üstünde denebilir.
lafın özü matix gibi bir devrim yaratmayacak sinemada, pek bir çığır açmayacak ama yine de sağlam film sıkıntısı çeken hollywood'a kazak bir sinemacıdan naif ama güzel armağan olarak algılanabilir.
kötü bir matrix çakması.
neo, trinity, morpheus, e-pack hepsinin bir kopyası mevcut filmde. mrs adressonun çalışma ortamı ofisi bile aynı. sonra cross un kamyonla takibi tam bir ajan takibi. tek farkı sonlarda konusunun ilginç bir hal alması. açıkçası iyi bağladılar.

not : sinema dergisinde de bu yorum yapılmış. ben yapmadım o yorumu. aklın yolu bi demek ki.
karakterlerin kursunlari falsolu atabildigi fantastik filmdir. sirf bu aptal yerine bu kadar amiyane bir sekilde koyan fantastikligi yuzunden guzel bir filmken eksi puan almistir.

cizgi film yapsaydiniz madem, olmamis diyoruz.
çizgi roman uyarlaması olması nedeniyle, eleştirilen bazı sahnelerin olması gerektiği filmdir. güzel kadın+aksiyon formülüyle klasik* hollywood filmleri arsında yerini şimdiden almıştır. daha içi dolu filmler yapmanız tarafımdan arz olunur, sayın gözü para hırsıyla dolu hollywood yapımcıları.
üzeri pirinç patlaklı,karamelli bi çikolatadır.
yetinemeyenler için "xl"boyları mevcuttur.
angelina jolie 'nin oynamasıyla dikkat çekmiş çizgi roman uyarlaması aksiyon filmidir.
bende birçok kişi gibi izlemek istiyorum ancak fragmanlarında çok abartılı sahnelerin olduğunu görmem biraz canımı sıktı.
+18 olmasına anlam veremediğim film.
angelina jolie'ye siskaligin hic yakismadigini gosteren film. kadin resmen 10 yas yasli duruyor. yanaklar cokmus, gozlerin alti mosmor.
onun disinda film basindan sonuna kadar aksiyon iceriyor. seyiri, icindeki bazi sacmaliklara ragmen kesinlikle sikmiyor.

--spoiler--
filmin en guzel yeri; elemeni tam duserken yakalayan tetikcinin daha sonrasinda "ben senin babanim" demesidir.
--spoiler--
müzikleri iyidir, aksiyon sahneleri ise boku çıkıktır. yani daha lafa gerek de yok. kilometrelik kurşun... şansın zorlanmasının nanesidir. konu da çok güzel değildir, yani pek yeni bir olayı yok. adamın birinin babası büyük adam oğlu ezik. baba ölüyor oğlu babasının yerine geliyor, çok çalışıyor öc alıyor falan. iş hayatında eziklik, yine çocukken başına bişey gelen insanın öc alması çok klasik ters köşeye yatır malar, senin asıl baban benim geyikleri...
ayrıca şu da var meraklısına;
(bkz: angelina jolie nin poposunu)

son olarak falsolu kurşun benim aklıma yattı, bence olabilir, yani silah hareket halinde ateşlenirse kurşun da merkez kaç kuvvetiyle falso alabilir bence...
eti'nin ürettiği pirinç patlaklı çikolata.
kısıtlı dozda spoiler içerebilir.

falsolu mermiyle kimi kandıracaksınız siz hollywood'un züppeleri kimiii? mantığıyla gidip film boyunca adrenalin pompaladığımız bir aksiyon filminden beklenen herşeye sahip yapım. angelina jolie de hem karizma hem güzel rolünün hakkını vermiş , morgan freeman bildiğiniz gibi ağır abi. (9/10)
klasik bir Timur Bekmambetov filmi. çok derin veya manalı değil. ama acayip keyifli.
ikinci film için düğmeye basılmış.
http://www.sinemaestro.co...w&id=511&Itemid=1
http://img117.imageshack....mg117/9523/wanted1jk0.jpg
güncel Önemli Başlıklar