bugün

entry'ler (1165)

israili boykot

Filistin'e atılan her bomba ile konuşulan uygulama..

bahsi geçen markaların çoğuna baktım. coca cola, nestle vs. hiçbiri israil malı değil. neden evrensel ürünler israil malı olarak lanse ediliyor hala anlayamadım.

Birçok büyük markanın hissedarları arasında yahudi bile yok fakat bu markalar boykot listelerinin başlarına yazılıyor..

Allah'ını seven defansa gelsin de şu konuya bir açıklık getirsin

entry girmek için 00 00 ı bekleyen yazarlar

an itibarıyla pusu kurmakta olan yazarlardır.

takriben 10 dk sonra faaliyete geçeceklerdir.

ebeveynlerin kültürsüz olması

bir eleştiri cümlesi.

kültürün tanımını araştırmak gerekir önce.Şimdiki neslin kültür diye atfettikleri, tıpkı 50-60 kuşağının -kendi anne babalarına- kültür diye dikte ettiklerinden çok farkı yoktur. içerik olarak değil. Bence kültür, insanın kendi yakışanı giymesidir deyip mide bulandırmadan önce kendi insanına verebildikleridir. bizse bencillikte sınırları aşmış bir kuşağız. Bence kültür bir telefonun nasıl kullanıldığından, instagramdan, nietzsche'den, freuddan ziyade bundan sonraki kuşaklara aktarabildiği birikimdir. Bu birikimi siz kapitalizmin dayattığı 'sanatsal' faaliyetlerden ibaret sayarsanız, evet bu ülke üzerinde karşılaşacağınız her 3 insandan 2 sinin kültürsüz(!) olduğu kanaatine kapılacaksınız.

küçükken ne olmak isterdiniz şimdi ne oldunuz

gazeteci olmak isterdim işsiz oldum. Şimdi ise tarih öğretmeni olmak istiyorum fakat işsizlikte istikrarlı tutumumu değiştirmemekteyim.

Bu yazıyı yıllar sonra editleyeceğim günleri bekliyorum.

islamist yazarın bugun evinden cıkmayıp çemkirmesi

ıslamist diye kavram sıçarken, sıcmak dışında çemkiren bireyin haksız isyanıdır.
Islamist diye bahsettiğiniz şey müslümanlık ise, evet ben de bir müslümanım ve 15 yaşında -doğruyu yanlısı ayırt edemeyecek bir yaşta- bir çocuğun katledilmesi içimi sızlatıyor. Acı mı, elbette ki hissediyorum. Üzülüyorum.

Peki sen neyin acısını yaşıyorsun. Hangi amaç uğruna cirkeflik yapıyorsun. Ölen bir çocuğun üzerinden bu aptalca kara propagandayı yapmayın. Acınıza aptalca duyduğunuz kini katmayın. Katmayın ki acınızın sahte olduğu anlaşılmasın.

Keşke ölen gencecik çocuğun yerine etrafındakilere bok atmaya çalışan her durumda kara propaganda yapan insancıklar ölseydi.

berkin elvan denen şahsa üzülmemek suç mu

art niyetlice sarf edilmiş soru cümlesi.
Ben esma'lara filistindeki nice hanzala'lara, haince şehit edilen polislere de üzüldüm. Ve bugün de berkin için üzülüyorum.
Her zaman insani duyguların satın alınamayacağını savundum. Ülkenden kilometrelerce uzaktaki artık atmayacak küçük kalpler için üzülebilecek kocaman bir yüreğe sahip isen yani başında katledilen o küçük beden için de uzulmelisin. Uzulmelisinki duygularını partizanca savunduğun ideolojilere satmadigini bilelim..

çirkin bir kızı öpebilen ezik

seçme şansı olmayan erkektir.
kime aşık olabileceğini seçebilse keşke insan.

neden sigara içiyorsun sorusuna cevaplar

http://www.youtube.com/watch?v=IV5uL8gSvJo

yazarların son zamanlarda taktıkları şarkılar

tabiki: dalida-bang bang.

ömrümün sonuna kadar dinleyecekmişim gibi..

8 inci sınıfa geçeceklere tavsiyeler

-geçmeyin.

sözlük yazarlarının itirafları

"Dibe vurduğunu sanıp, bir dip daha olduğunu keşfedebiliyordu insan."

sözlük yazarlarının itirafları

gittikçe yalnızlaşıyorum sözlük.

oldukça mutsuzum ve gün geçtikçe mutsuzluğum artarak devam ediyor. sanki kürk mantolu madonna'nın raif'i gibiyim.

hayal dünyam onunki kadar geniş, belki de değil.

yemek yiyorum, uyuyorum, yemek yiyorum, uyuyorum, yemek yiyorum, uyuyorum..

hayal ettikçe mutlu oluyorum, uyandıkça mutsuz..

gün geçtikçe yoklaşıyorum sözlük.
ölsem, sanırım haftalarca fark edilmez yokluğum.

ben de var olmalıyım dedikçe nietzsche'nin hiçliğinde boğuluyorum. kendimi nereye koysam fazlalık, ne yapsam hata, ne söylesem yanlış.

hani; dünyaya gelmeden önce bize fikrimizi soran oldu mu diyen güruh var ya, onların isyanlarında kendimi buluyorum.

sanırım fikrimi soran olsaydı; bana sunulmuş dünyayı reddederdim. hiçliğe karışmış o kadar vücut varken var olmamın sebebini araştırıyorum, bulunca söylerim ben size.

elinde kahveyle yağmuru izleyip kitap okumak

hem yağmuru izleyip hem de kitap okumak ergenlik değil ermişliktir. Oğlum götünüzde de mi göz var lan sizin? Bir de aynı anda seks yapıyorsa tadından yenmez.

burcu

burcu..

hatırladığım tek şey memeleriydi..
geçen facebook'ta eklemiş beni.. hala büyük memelere sahip.iri, dolgun ve şekilli.. küçülecek değil ya..!

sınıf arkadaşımızdı burcu.. erken ergenliğe girmişti belki bilemiyorum, memeleri fiziğine göre büyüktü.

ya da bizim küçük dünyamıza göre..

hepimizin tahta gibi memeleri vardı.

beden dersiydi sanırım. turuncu kafa sinirli bir öğretmen dersimize giriyordu. sol, sol, sol, sağ sol..

ebemizi dikerdi..

okul yönetimi bize soyunma odası diye ahır gibi bir bölüm ayırmıştı.. erkeklerse sınıfta soyunuyordu..

herkes üstünü çıkarıp eşofmanlarını giymeye başladı.

tüm gözler burcu ve o'nun memelerindeydi.. ufo gören köylü gibiydik..

-nasıl böyle büyük?
-elleyince acıyo mu?

gibi sorularının ardından salak ben sahnede belirmiş,

-hiç öptün mü ?!!?

diye soruvermiştim.. ufo gören masum köylüler şeytan görmüş imama dönüverdiler. burcu, cevap bile vermedi. ne yani, verse ne olurdu..

zaten sınıftaki erkeklere göre burcu veriyordu. sebebi ise memelerinin büyük olması. burcu orospuydu, sebebi memelerinin büyük olması. burcu'yla kimse konuşmazdı sebebi memelerinin büyük olması. burcu, tembeldi sebebi memelerinin büyük olması..

bilemiyorum.. memeleri ilkokulda o'nun başına dert açmıştı hep.. şimdi görüyorum facebookta. 'merhaba burcu memelerin nasıl' diye soramıyorum.

burcu..

hala büyük memelere sahip.iri, dolgun ve şekilli.. küçülecek değil ya..!

pusulalı seccade

yüzyılın icadı.

müslüman camiası hala şokta. yüzyıllar evvel böyle bir seccade üretmek için yola çıkan mucit ibnu bal'ın projelerinde tasvir ettiği akıllı seccade artık tüm müzik marke öhm.. artık tüm kanallarda..

seccadenin ucuna prittle yapıştırılmış pusula, bilim dünyasında fırtına etkisi yarattı. adnan oktar ise;

'evrim teorisini çökerttiğimden beri hiç bu kadar heyecanlanmamıştım' diyerek dale don dale şarkısı eşliğinde dans etmeye başladı.

yaşar nuri öztürk ise: 'efenim bu benim aklıma daha önce gelmişti şerefsizim' açıklamasını basınla paylaştı.

başbakan hazretleri ise basına yazılı beyenatta bulunarak : 'milyonlarca müslümanı evlerinde zor tutuyoruz' dedi.

konuyla alakasını henüz bizler kavramayamasak da pusulalı seccade müslümanların bir zaferi olarak anılmaya yüzyıllarca devam edecek..

ilgili sipariş hattı için lütfen baldünyası.beynimisiktin.mk sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

yılbaşını fırsat bilen abazanlar

http://www.youtube.com/watch?v=hGjH1YX8Vig

gordon freeman

Yorgun görünüyorsun, biraz uzan istersen
Sever gibi yapma artık
Daha henüz vakit varken
Bir kaç yaralı ruh
Bir kaç bira şişesi
Elimizde bunlar var
Mutlu olmaya yetmez ki aşk
Yalanlarımız güzel, inanması zevkli
Birşey sevmeye değerse
Ölmeye de değer mi?
Bir kaç uyku hapı
Bir kaç kıskançlık krizi
Elimizde bunlar var
Mutlu olmaya yetmez ki
Bazı yalanlar güzel, bazı gerçekler acıymış
Bazı ölümler uzun, bütün hayatlar kısaymış
Çalışmış, kaybetmiş, koşmuş, yorulmuştuk
Birbirimize içmeden dokunamaz olmuştuk
Bir kaç kalp ağrısı, bir kaç imdat çağrısı
Elimizde bunlar var, mutlu olmaya yetmez ki..

ben bu yazıyı kışa yazdım

e tamam küresel denge falan filan ama etrafta 'ben kışı çok seviyorum yeeeağğ' diyen embesilleri gördükçe senden daha çok soğuyorum. soğuyorum dediğime bakma, nefret ederim halbuki..

sıçmaya gidemiyoruz lan senin yüzünden. nasıl meret bir şeysin sen?

o ses türkiye

amuna goyum oğlum.

bu nedir lan, bu nasıl bir halk, zıçtığımın embesil güruhu. hayır jurilerin arkasında duran o seyirci grubunu nerden topluyorsunuz lan?

acun efendiii, cevap versene lan!

malumunuz ebru hanımın eşi milletin parasını yedi amuna goyim. hırsızlığın adı yolsuzluk olmuş amk. her neyse, az önce bahsettiğim gerizekalı grup ebru gündeş 'bok' dese alkışlayacak potansiyele sahip.

lan oğlum çalınan sizin paranız. ne götüme alkışlıyorsunuz bu kadını? deveye diken insana siken hesabı mı?

zekanı sikeyim, alkışlayan ellerinizi sikeyim.. başıma bir şey gelmeyecekse sizi toptan sikeyim..

bu arada gökhan'ın takımından hasan pump it şarkısını söylemiyor mu lan? o nasıl yorum lan.. çevirinizi sikeyim..

edit: lan bu arada ali çog yakışıklı değil mi la?? yerüm seni kemçük. harcanacak garibim. bak dedi dersiniz..

chris keller

diziyi daha dün bitirmenin heyecanı ve üzüntüsüyle bu entryi girmekteyim..

oz başlığının hemen ardından bu güzide yeri seçmemin yegane amacı benim ciddi ciddi keller'a aşık olmamdır.

ama şöyle ki; misal ben erkekmişim sonra hapise düşmüşüm, sonra keller beni sikmiş, sonra bende keller'i sikmişim, sonra o beni, sonra ben onu, en son hep beraber s'k'illingerle grup seks yapmışmışız.

lan oğlum, insanı dinden mi çıkaracaksın keller?

erkek olsaydım sana verirdim. ayrıca gözümde tobias beecher kadar piçin evladı bir insan yok.

bence dizideki en akılda kalıcı karakterdir.

şimdi spoiler sıçıcam:

lan adam tek başına nazilerin götüne götüne dayadı şarbonu.
sonra mı ne yaptı?
beecher malı yüzünden intihar etti. ergensin beecher! adam senin için neleri göze alıyor sen hala ahlak etik kavramlarındasın. lan benim için birisi keller'in yaptıklarını yapsa ahlağı da etiği de siker atarım amına goyim.

lan psikolojimin içine ettiniz. yarım saattir yazıyorum ne bok yazdığımı ben de anlamadım. hay bu diziyi izlediğim güne sıçayım. izlemediğim günlere yanayım. amk ben defoluyorum..

sen burada kal keller, yerim seni.