götünden çıkanla ağzından çıkan bir olan insanlar için kullanılır.bunlar genelde mahalle karıları gibi sağa sola laf yetiştirirler susmak bilmezler.
çekinmeden, boş boş, sıçar gibi konuşmaya sebep olan ishal çeşididir.
semra kadın * ın televizyonda kullandığı söz.
mesut barzani nin yeni yakalandigi hastalik....
(bkz: politika)
(bkz: siyaset)
(bkz: entry ishali)
(bkz: logore)
önder sav ın başına gelendir.
sadece konuşmuş olmak için konuşan insanlar için yapılan benzetme.
son dönemlerde bulunmuş bir terimdir. genellikle ağzı olan konuşuyor yerine kullanılır.
edit: "milletin ağzı torba değil ki büzesin" yerine de kullanılır.
edit2: durmadan konuşana, boş konuşana ve sadece konuşana da kullanılabilir.
beyin sürçmesi yaşayan kişilerin yakalandığı hastalık.
ağzın ayarının bozulması durumu. totonun ayarının bozulması ya kabızdır ya ishal yani kakanın gereğinden çok ya da gereğinden az çıkması; çenenin ayarının bozulması da ya ishaldir, kafa şişirir ya da kabızdır adamı şişirir.
farklı bir anlam katılmış olsada ilk duyulduğunda kusma ifadesi gibi gelir.
ıy.
sözlükte dikkat çekme amacıyla açılan başlıklar eticesinde sıkça verdiğim tepki. (bkz: tüm eksi oyları göze alarak kral çıplak demek istiyorum)
doçent ünvanındaki bir hocadan ilk kez duyduğum ve şaşırdığım söz öbeği bir de bunun alternatif durumunu söylemiştir ki o da şaşkınlığın derecesini artırıcı nitelikte olan durumdur bunun için (bkz: beyin kabızlığı)
türk milleti'nin en büyük hastalığıdır.
(bkz: Devlet bahçeli)
(bkz: yalan dünya nurhayat)
(bkz: nihat doğan)
Su anda tibbi olarak caresi bulunamamis olan bir hastaliktir, Allah'im, boyle dert verip de dermansiz birakmasin.
bu tabiri ben buldum zannediyodum. daha önce bulunmuş.
(bkz: çok konuşan kızlar)
çok konuşarak, kafayı .iken insanlar için bulunmuş söz. *
house md dizisinin bir bölümünde vardır.

sindirimin tersine çalıştığı durumlar az olsa da vardır.
pis konuşan insandır kendisi, affedersiniz ama sıçar gibi konuşur kendisi onların ben amlarına koyayım çok ayıp ediyorlar.
özellikle ateistlerde görülen bir hastalık.