bugün

entry'ler (678)

zekanızı bir kaç kelime ile özetleyin

kontrolden çıkabiliyor sık sık, futbolcu emre mor gibi. terbiye etmeye uğraşıyorum yıllardır.

sorare

nft halde fantazi futboldur. futbolcu kartları sınırlı sayıdadır, bunlardan alıp satarak kadro kuruyorsunuz. öğrenmek isteyenlere bu yazıda oyunun mantığını kısaca özetlemek isterim.

öncelikle referans link kullanmanız sizin faydanız. açık arttırmadan 5 oyuncu alınca hem size hem referansınıza 1 bedava oyuncu geliyor. benim referansımı kullanmak isterseniz tıklayıp kaydolabilirsiniz: https://sorare.com/r/leit...88-485e-8603-797e2368f7b0

yeni başlayanlar için oyunu iki farklı strateji ile oynayabilirsiniz diyebilirim:

1) genç veya potansiyelli ucuz oyuncular alıp satarak, gerçek transferleri takip ederek...

örneğin kerem aktürkoğlu 1 yıl önce 100 euro falan ederken şu an 1000 euro'dan fazla ediyor... oyuncunun ilk 11 oynaması önemli, mesela bir futbolcu ispanya liginde ilk 11 oynayamıyordur ama gider hollanda ligine transfer olur ilk 11 oynarsa değeri katlanır.

2) kadro kurup ödüller kazanmaya çalışarak.

kadrolar 5 kişilik kuruluyor: kaleci, defans, ortasaha, forvet ve bir de extra. birini de kaptan seçiyorsunuz, ekstra puan getiriyor.

5 tip futbolcu kartı ve 5 farklı lig var. (yaygın, sınırlı, nadir, çok nadir ve eşsiz) common beleş, diğer üst dört lig paralı oyuncularla kuruluyor.

en düşük paralı ligde 200-250 dolar gibi bir parayla mütevazi bir kadro kurulabilir. düzenli ilk 11 oynayan kaleci minimum 100-150 dolar. üst liglere gittikçe bu fiyatlar katlanarak artıyor. lakin derecelerden alınan kart ödülleri ve para ödülleri de giderek artıyor.

diyeceğim eğlenceli ve para kazanılabilecek bir oyun. ama doğru strateji ve biraz da şansla *

anadolu irfanı

adını bektaşilik, mevlevilik, tasavvuf gibi kaybolma tehlikesinde olan akımlardan aldığını düşündüğüm şey.

ftx

komisyon oranları (bildiğim kadarı ile) en uygun coin borsası.

piyasa yapıcı komisyonu: %0,02
piyasa alıcı işlem ücreti: %0,07
%5 indirimli kayıt olmak için referans linki: https://ftx.com/#a=17193703

gördüğüm birçok profesyonel olduğunu iddia eden kişi de burayı kullanıyor. ben de uzun süredir kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım.

büyük, başlıca coinlerin hemen hepsi var. shitcoin pek yok ki bu da size istem dışı bir sansür uygulamış oluyor, bence olumlu.

borsanın kullanımı ise başta biraz karışık gelebilir, alışınca akıyor. anlatan şöyle güzel bir video var: https://www.youtube.com/watch?v=hmzskjizvti

world of warcraft

şu siteden direkt kullanıcıdan ucuza gold satın alabileceğiniz oyun. hatta satabilirsiniz de... hem classic hem retail var.

https://www.g2g.com/r/wowgoldsell

gerçi oyunda gold alıp satmak yasak ama pek banlanan falan yok diye biliyorum bundan.

finkle'de takılan varsa takılalım, ally!

sözlük yazarları nerede

büyük bir kısmı hayatta başka yerlere yönelmiş olabilir. ayda yılda bir girer bakar belki ama sözlükte harcadığı zamanla kitap okuyordur belki mesela veya oyun oynuyordur veya başka bir şey. ekşiye geçmiş olması da muhtemel. ne yapıyorsa umarım kendisi için daha faydalı bir şey yapıyordur dediğim soru.

bahigo

500 tl kazancımı 8 gündür vermemiş, istedikleri banka dekontunu atmama rağmen 1 haftadır inceleme yapan (neyi inceliyorsa) ve hala bekleyiniz diye oyalayan site. Uzak durun derim. Parayı bir şekilde alabilirsem burada editleme yapacağım ama hiç sanmıyorum.

edit: evet tam 2 hafta sonra da olsa paramı yatırdılar, haklarını vereyim. daha önce de 1600 çekmiştim. sonuç olarak benim durumum için, sitede kötü niyet olmasa da ödeme yapma aşamasını beceremeyip kendi kendine sorun çıkaran ve bu sorunu tam iki haftada çözebilen sağlam bir beceriksizlik söz konusu.

00 00 dan sonra dışarıda yapılabilecek aktiviteler

her tip compatitive yani diğer oyuncularla oynanan online oyunlar için idealdir. liseliler çoktan yatmıştır çünkü. ana avrat sövmelerle, feedlemelerle falan çok daha az karşılaşırsınız.

büyük ümitlerle alınıp fos çıkan futbolcular

anelkaya fos çıktı diyebilecek zekada insanların olduğunu göstermiş başlıktır. zira adamın oynadığı mevkiler ve maçlarda neler yaptığı ortada, gittiği sene de premier ligde gol kralı oldu.

(bkz: felipe) (bkz: lincoln) (bkz: cris) (bkz: danny) (bkz: revivo) (bkz: kazım kazım)

evlat olsan sevilmezsin galatasaray

(bkz: galatasarayın fransız takımı olması)
(bkz: ua nın gezi direnişini desteklememesi)

murders in the rue morgue

hiç bir grubun iron maiden kadar iyi yorumlayamayacağı enfes iron maiden şarkısı. bir çok kez şarkı bitince doyamadığımı farketmiş ve baştan dinlemişimdir.

ama siz de hiç oylamıyorsunuz

üzülmüş yazarın sitemi.

atatürk le alay eden çağdaş kızlar

hakkındaki yorumları okuması-dinlemesi bana keyif veren kızlardır.

film izlemeyi sevmemek

üşenmektir aslında

dinci kesimin çocuklarına koydukları isimler

(bkz: allah)
kimse koymadıysa ben koyacağım amk çok dindarım allahımın ismini oğluma koyacağım.

bir sosyalleşme aracı olarak sigara

sigarayı içenlerin önemli bir kısmının sigarayı sosyalleşme aracı olarak kullanması durumundan ötürü beynimde parıldayan başlık. şimdi şöyle oluyor adam okulda tenefüs olunca sınıfta tek duracağına çıkıyor dışarı sigarasını içiyor arada milletten ateş falan ister sonra etrafa bakar muhabbet eder falan dışarı çıkmaya bahane oluyor yani hayır sınıfta dursa sınıfta duracak hep. onçün sigarayı sosyalleşme aracı olarak kullanıyor. bir de muhabbetlerden sigara muhabbeti vardır ki o muhabbet hiç bitmeyen boş, sikik, sikimsonik amık bir muhabbettir. ama ne yaparız, ortamda laf bitmesin diye sigara muhabbeti yaparız. sigara dediğin tek başına dört duvar arasında içilir amk diğer bebeler siktirsin gitsin

2011 2012 spor toto süper lig şampiyonu

galatasaray ın ligi lider bitirmesine rağmen playofflarda fenerbahçenin gsyi içte dışta yenerek alacağı ünvandır. evet kainim.

istanbul bilgi üniversitesi

kuştepedeki burs destek odası bir garip işleyen* okulum. internette uzun saatlerce bulabildiğim bütün özel şirketlerin burs imkanlarını araştırıp bana uygun bir tane bulamadıktan sonra burs desteği diye bir oda vardı gidiyim sorayım dedim. Durumu anlatıp nerden burs bulabilirim dedikten sonra bana internetten araştır gibi mükemmel bir öneri sundular. Çok sağol ya hiç düşünememiştim. bilemeyecem şimdi koç falan var bak bi gibi şeyler dedi şaka gibi anam ne iş yaparsınız siz?

neyse başka bir günde gidip tam burslulara yaz okulu ücretsiz mi diye sordum. 4-5 saniye ''ne bileyim amına koyim ben'' bakışı yedikten sonra istersen muhasebeye sor gibi bir cevap aldım. Ne iş yapar ordaki çalışanlar merak ederim.

Tam burslu olarak okuyacaksanız bile hazırlıktaki her kur 150 liradan aşşağı fiyata verilmeyen kitaplara, hayvan gibi pahalı kantine, etrafa hayrat niyetine koyulan okulun bedava verdiği tek şey olan sularda ya bardak olmamasına ya da suyun bitmesine hazır olarak gelin. Tabi yurt falan da vermiyorlar. Olm hasta mısın git başka yere adam sikiyorlar burda lan, bak bana aylık 1000tlden fazla burs+yurt veren üniversite vardı gitmedim, bilgi iyidir bilgiye git dediler geldim amma ben yaptım sen yapma. Aç kalırsın. Ha hem tam burslu hem de zengin çocuğuysan iyi yaşarsın.
Neyse santralde kızlar teklif ediyormuş, seneye santrale geçeriz tesellisiyle hayatta kalıyoruz şimdilik*

dip not: kantininde bir tabak kurufasülye 6tl ye satılan okul. O da öğrenciye, öğrenci değilsen daha pahalı yani. öğretmensen falan...

yatarken ışığı açık unutmak

uyumaya çalışırken ışığı açık bırakmaktır.
bende unutma olarak cereyan eden durumdur. son günlerde o üst üste olmuştur ve bu başlığı açmama neden olmuştur. gece 5gibi karanlıkken açık olan ışık güneş doğduktan sonra da açık unutulur. 7-8gibi yatılır, ışık açık unutulmuştur. yüz göz normalde bacak arasına alınan yastıkla kapatılarak bu ne aydınlık denir, rahatsız olunur. akabinde ışığın açık olduğu fark edilir ve küfrede ede kapatılıp yatılır.

düşünmekten bir hal olmak

genelde kesin bir sonuca varılamaz.
normal zamanlarda hayatın anlamını düşünüp bir sonuca varamayıp bir hal olan ben bu günlerde üniversite tercihlerini düşünüp sonuca varamayıp bir hal olmaktayım.