1. 1.
  Kuralların herkes için geçerli olmaması.Adil olmamak veya işine gelince kuralcı olmak.
  1 ... italiano
 2. 2.
  kuralların olması ama, tanıdık,eş dost,ahbap,kalantor gibi sıfat sahiplerine uygulanmaması/uygulanamaması
  2 ... karga
 3. 3.
  yetkili kişinin kuralları değil paşa gönlünü sallayarak kafasına göre uygulama yapması
  ... enterezan
 4. 4.
  ne yazık ki an itibariyle Uludağ sözlükte karşılaştığımız ve yazık çok yazık dedirten durumdur. Şöyle ki, futbol içerikli bir başlık gerekçesiyle silinen bazı entryler vardır iyidir hoşdur peki niçin bjk isimli bir kulübün şakşaklığını yapan başlıklar sol framede yerini almaktadır ve silinmemektedir. Yazık çok yazık...
  1 ... dahii
 5. 5.
  standartların herkes için değişik olması, sabit olmayan, tutarsız, herkese farklı muamele eden standart bütünü.
  1 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  eşitliğin önündeki en büyük engeldir. kuralların herkes için eşit olarak uygulanmamasıdır. her ortamda, her kişide görülebilecek bir rahatsızlıktır. önlenmelidir, tabi eşitlik ve adalet sağlama gibi bir iddia varsa ortada..
  ... insomniac
 7. 7.
  iki yüzlülük ön koşuludur.
  -1 ... shawnshank
 8. 8.
  halkımın genel davranış biçimi. bülent ersoy'u alkışlar, sokakta ki travestiyi bıçaklar.
  1 ... hrtdu72
 9. 9.
  ilkelerin değil de suyun debisiyle yön kazanan istikametin standartları. "rüzgar nereye eserse demokratlığı" bu sulak bölgelerde yetişir, katı katmanlı ideologlar ise, hayat sabiti gibi bir etmeni denkleme yerleştirmekle vakit kaybederler. halbuki çağın değiştiğini kabul etmek ne ilkeler bazında bir farklılık demektir, ne hiçbir şeyin değişmeyeceğini öne sürerek geçmişe hapsolmak. cifte standart işbu iki eksik düşüncenin kesişim kümesindeki çatışma alanıdır. halbuki bir yerlere giden dünya şartları ve her ülkenin kaçınılmaz etkilenme oranı bu denklemde unutulan faktörlerdir ki, iç gündemde boğulmak hadisesi de bu unutkanlığın sonucudur. bu atmosferde ise taraflar birbirlerini yiyerek tüketemeyeceğini anlarlar ve çifte standartın çiftesiyle tarih pistinin kenarına fırlatılırlar.
  ... rene beskardes
 10. 10.
  ulusalcı-darbeci girişimlere, ergenekonculara karşı yazılar yazdığı için eskiden penthouse isimli derginin yayın yönetmenliğini yapmış olan sabah yazarı emre aköz'ü, çıplak kadın fotoğrafları basan dergiyle ilgili geçmişinden dolayı yerden yere vurup, kendisinden önce aynı işi yapmış hürriyet yazarı mehmet y. yılmaz'ı, hürriyet gazetesinin ergenekon yokmuş gibi davranma ilkesine uygun yazılarla iktidarı eleştirmesinden ötürü alkışlamaktır.

  kaynak: bilgiler akoz'un 30 Mart 2008 tarihli yazısından alıntıdır. çıplak kadın resmi basmanın marifetmiş gibi övüldüğü günleri de gördük...
  -2 ... ozgurluk