bugün

entry'ler (1371)

technopat

seviyeli olduğunu düşündüğüm teknoloji forumu. fakat moderatörleriyle ilgili olarak aynı şeyleri söylemek mümkün değil. ve burda aynı şeyleri düşünen birileri olduğunu görünce haksız olmadığımı gördüm. umarım burada yazılanlardan bir ders çıkarır sevgili moderatörler.

moderatörlerin verdiği cezalarla ilgili elinizden hiçbir şey gelmez. hepsinin astığı astık, kestiği kestiktir. bununla ilgili bir şey yapılmalı.

moderatör ve cezayla ilgili bir şey de paylaşıyım.

lise öğrencisi bir üye " istiklal marşı'na geç kaldığım için disiplin cezası uygulanır mı? " diye bir başlık açmış. anlaşılacağı üzere çocuk törene geç kalmış ve ceza alıp almayacağını merak ediyor. ben de milli eğitim mensubu olarak başlığa kayıtsız kalamadım. keşke kalsaydım. bir girdim, altında saçma sapan öneriler. birkaç tane ultra akıllı öğrenciye milli eğitim müdürlüğüne gitmesini önermiş. bunu görünce dayanamayıp şunları yazmış oldum:

" yine bilip bilmeden konuşmalar...

disiplin yönetmeliğinde okuldaki törenlere mazeretsiz katılma zorunluluğu vardır. yerine getirilmediğinde de cezası tabi. telefonun çalmaması bir mazeret olamaz. bunu bilin.

diğer bir konu da "milli eğitim'e git yeaaaa" diyen cahiller. devlet kurumlarında şikayet-müracaat işleri müteselsilen gerçekleşir. öncelikle ilgili kurumun kendisiyle iletişime geçersiniz. ha diyelim ki gittiniz ilçe mem'e, ilçe me müdürü işi gücü olmayan adam mı ki "ben geç kaldım da, okul bana ceza verdi de..." gibi saçma sapan bir konuya vakit ayırsın. yahu bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın, akıl vermeye çalışmayın. "

benim iletimden önceki iletilerde bir moderatörün de yazısı mevcut. ve milli eğitim müdürlüğüne gitmesini tavsiye edenlerden bir tanesi de kendisi. bu ultra moderatör arkadaş benim iletimdeki "cahil" kelimesine alınmış olacak ki bana "üslup" sebebiyle ceza verdi. daha kötüsü bu hazımsız adam en son kendi söylemek istediklerini söyleyip konuyu da kilitledi. allah'ım, sinirden delirecektim. aynı sinir beni bu entry'yi yazmaya iten sinirdir. yıllardır entry girmemişim...

tdk' da "cahil" kelimesi anlamına bakabilirsiniz.
cahil
sıfat (ca:hil) arapça cāhil
1. sıfat öğrenim görmemiş, okumamış
"bu maskara sosyete bana cahil diye bakar." - h. e. adıvar
2. belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan
"sansürcülerin çoğu cahil, tiyatrodan anlamaz kişilerdi." - m. and
3. deneysiz, genç, toy (delikanlı veya kız)

ikinci tanımda tam da benim iletimde kullandığım tabir var. yani ben doğruyu, doğru üslupla anlatırken bu hiper moderatör yanlış yönlendirme yapmasına rağmen cezayı alan ben oldum.

tabi ben bundan sonra iyice delirdim. buradan da gammazlığa alışığım (haftalık bazda derece yapmışlığım var zamanında), başladım iletilerdeki yazım hatalarını gammaza. tabi gıcıklık olsun diye bir iletideki birden fazla hatayı ben de birden fazla gammazlıyorum. bu da yasak... ceza puanları aldı başını gitti. baktım ceza bitiş süremde "n/a" yazıyor. dedim herhalde sonsuzluğa kadar ban yedim. yeni hesap açıyım da öyle giriyim dedim, bu sefer de çift hesap kullanmaktan ban yedim. sabır sabır...

özetle beni bu forumdan uzaklaştırdığın için saol ultra moderatör.

erdem ergün

sevenlerine duyrulur, bugün itibariyle yeni albümünü çıkaran abimiz. ilk albümünde çıtayı oldukça yükselttiğinden mütevellit heyecanla beklemekteydik. çıkış şarkısı olan " zaman " adlı şarkıyı dinledim sadece. ilk albümündeki herhangi bir şarkı kadar sevmedim diyebilirim. diğer şarkılarda dilerim aradığım erdem ergün' ü bulacağım.

refugees welcome

welcome to refugees.

(bkz: welcome to nani)

almost

çağrış bebeyim.
(bkz: almost honest)

sivrisinek

counter strike vb. fps oyunları oynayacak olsaydı eğer, pusu kurduğunda kimse onun saklandığı yeri bulamazdı. tüm oyuncular ondan nefret ederdi. sonuç olarak insan olsaydı yine sevilmezdi.

başlıkları alt alta okumak

· pkk nın apo yu bir kere bile kurtarmayı denememesi (6) ...
· sikerler gollum hepimizi sikerler (3)

silmarillion

yüzüklerin efendisi serisi kendisine işkence gibi gelenlerin okumaması gereken başka bir başyapıt. okusalar da anlamayacaklardır zaten. zira olay akışı daha karmaşık ve karakter sayısı daha fazladır.

ayrıca dil sadeleştirilseydi j.r.r. tolkien emmim mezarında ters dönerdi. eserin dili kendine özgüdür. çünkü tolkien' in yarattığı dünyası kadim dünyadır.

(bkz: kadim)

olayların kadim dünyada geçmesi sebebiyle kitabın çevirisi de çevrilen dilde eski kelimelerin seçilmesini gerektirir.

ha bir de değerli yazarın ( tolkien ) dilbilimi konusunda bir usta olması onun eserlerinin kelime yönünden zengin olması, dilinin ağır olmasının sebeplerindendir.

trafoya kedi girdi

görsel
görsel

kırşehir

http://www.youtube.com/watch?v=6qKjVm2q1lY&feature=share

2083 tl

ek ders ve " diğer zımbırtılar " la 3 bini bulmayacak olandır.
o " diğer zımbırtı " lar için insanlar nerelerini yırtıyorlar, hiç bilinmeyendir.

burdur

içinde asker olmasa hiçbir şey olan şehir. bi' de göl var tabi ama o da pek matah bi' şey değil. askerliğimizi yaparken bir grup burdurlu " göl yoksa burdur da yok " adıyla gölü koruma kampanyası başlatmışlardı. sonra tertiplerimden bir tanesi bu kampanyayı biraz değiştirince çok eğlenmiştik:
" göl yoksa burdur da yok, burdur yoksa göl de yok. çok da s.kimde! "*

samurel

(bkz: üç hürel)

bombeli işemek

(bkz: ereksiyon halinde işemek)

yuvayı dişi kuş yapar

http://www.facebook.com/p...amp;type=1&permPage=1

31 çekme metodları

paraya kıyabilirim diyenler için:
http://www.dogalecza.com/...Erkek-ve-Bayan/Tenga-1369

tool

adana' da askerlik görevini yerine getiren yazar... yazar ne la! bu adam benim kardeşim .
aynı zamanda askerliğe de başladık, aynı okulda göreve de*. en güzel kısmı da bu sanırım. bunca yıllık kardeşimle yeniden aynı yerde olmak mutluluk verici.

en kısa zamanda görüşmek üzere. hayırlı tezkereler diliyorum.*

salca

kendisi de benim gibi 347 kdy imiş, tertipimmiş yahu! e tertip olarak bi' kıyak geçersin artık.*
hayırlı tezkereler dilerim şimdiden.

347 inci dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

http://pertem.kkk.tsk.tr/sonuc/sonuc.aspx

link isteyenler burdan buyursun*.
heyecanla sonuçları bekliyoruz efenim.

mustafa kemal atatürk

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19129868.asp

words of love

" words of love are difficult to express. they are like the clouds, always changing and shifting. "

ateş ulusunun generali ve hükümdarının kardeşi general iroh söylemiştir.
(bkz: avatar the last airbender)