bugün

yek-âhenk isimli albümü yakında piyasaya çıkacak olan müzisyen. alma ahımı adlı parçasına harika bir klip çekmiş ve klipte de cemal hünal oynuyor.
alma ahımı adlı parçasıyla dikkatleri çekmeyi başarmıştır.
yek ahenk isimli albümü eylül ayında müzik marketlerdeki yerini almış, sesi orhan ölmez ile nev karışımı olan müzisyen.
kimdir, necidir hiç bilmezdim daha önce. hoş, hala bilmiyorum. sadece bir şarkısını dinlemiştim ve sevmeme yetti bu. daha sonra tüm albümü dinledim ki size garanti veriyorum yek ahenk kadar dolu olan sayılı türkçe albüm vardır.

kıçını başını açan bi' çok salaktan ve sikko müzik üzerine beş para etmez sözlerle piyasaya sürülmüş bok gibi şarkıları görmekten bu adamlara sıra gelmiyor lan resmen. ama bu boş beleş " sanatçı "ların suçu yook... onlara iş yapmışlar gibi ekmek yediren bu düzenin içine ediyim ben.

müzik dünyasında hak ettiği yere ulaşmasını dilediğimiz güzel insan. başarıları daim olsun inşallah da bizler de sebeplenelim.
bir derdimin olmamasına rağmen, bir elim yağda ötekisi balda olduğu halde bana alma ahımı adlı şarkısını peşpeşe 50 kez dinletmiş insan evladı. sanırım zevkten dinliyorum. evet zevk sahibiyim, kesin öyleyim. kısaca güzel ses, güzel yorum ve başarılı şarkı seçimleri. yolu açık olsun..
yek ahenk albümüyle gecelerine ızdırar hali biçen santçıdır .
pişmanım adlı şarkısında "çok pişmanım anacığım, çok pişmanım..." deyişi var ki yürek dağlar, durduk yerde adamın amına koyan şarkılardandır vesselam.
sebebini bilmeden adlı şarkısı, kendini sevdirmiştir.
alma ahımı müthiş bir şarkı, ses nev'in sesini andırıyor. başarılı bir söylem.
dinleyiniz... dinletiniz...

son zamanlarda dinlediğim en güzel, en iyi, en özgün, vs. vs. yoruma sahip sanatçı kişilik!

buyrun burdan yakın efenim:

http://www.youtube.com/watch?v=eEOrsawN1V8
albümünün en iyi şarkılarından biri olan gel dedimle ağlatan şarkıcı.
yek ahenk ile son yılların en iyi albümüne imzasını atan adam.
sözlerinden, enstürmanlarına kadar hem de. tam imza. alkışı hak ediyor.
" alma ahımı " adlı şarkısı ile çoğu insanı etkilemiş şarkıcı.
an itibariyle radyo viva' da.
http://www.radyoviva.com.tr/canli.asp
alma ahımı adlı şarkısına bugün arabada radyo dinlerken tesadüfen denk geldiğim ve nereye gideceğimi unuttuğum derin sesli bir adam. selametle diyorum kendisine.

editt: az önce dinlediğim "gel dedim" adlı şarkısı durduk yerde adamın amına çok net koyar.
albüm baştan sona sıkılmadan dinlettiriyor kendisini. ayrıca sesinin nev e benzediğini düşünüyorum..
ülkemin en güzel of çeken adamıdır.
gel dedim şarkısını arkadaşımın arabasında dinlediğimde beni birden bire ortamdan kopartan, görüntüleri yavaşlatan, sadece sesine odaklanmamı sağlayan muhteşem insan.
bütün albümü harika, bütün albümü yumuşacık ama bütün albümü darmaduman...
--spoiler--
bir yanım hasret bir yanım gurbet ne uslanır gönül ne senden usanır
gözlerine dalıp kaldım farzet sanma sen gitmeden bir kere kapanır
gözlerim ol bakıp bakıp görmezden geldiğin dünyamı döndür a canım
sözlerim ol atıp atıp içime ağlayıp sızlayıp vermediğim ol
--spoiler--
Alma ahımı diyip ağzımıza sıçan müzik insanı. kafa güzelse dinlemek tehlikeli.
farklı bir ses tınısı vardır, mütemadiyen dinlenir.
aşk dediğin adlı harika şarkının sahibidir.
hakkında sadece 24 entry mi? kesinlikle çok daha fazlasını hak ediyor herkese tavsiye edilmeli ve dinlenmeli sanatçısı.
son zamanlarda sıkmadan bıkmadan usanmadan albümünü en az 10 defa dinlediğim sevdiğim kızı aklıma saplayıp eski günleri hatırlatıp kısa bir melankoliye sokan seni bu zamana kadar nasıl tanımadım dediğim müzisyen yorumcu.
ilk dinlediğinizde nev olduğunu düşünebileceğiniz, dinledikçe seveceğiniz harika müzisyendir efenim. gel dedim şarkısı *sevgiliden cevap bekleyenlere bekleyişin sitem dolu yankısını verir. tekrar tekrar dinlenilebilir. kafayı güzelleştirme sebepleri arasına girer.
"aşk dediğin" şarkısıyla beğenimi kazanmış sanatçıdır.