1. 1.
  nickelodeon tarafından anime tadında sunulan çizgi film.

  baş karakterimiz Aang isminde dışarıdan 12 içinden 112 yaşında bir eleman. sırtından başına ve ellerine mavi bir ok uzanıyor. arkadaş yüzyıllardır dünyadaki düzeni koruma görevini üstlenmiş avatar müessesinin son üyesi. lakin 100 yıl önce ateş güçlerinin diğer milletlere(hava, su ve toprak) saldırmalarıyla barış bozuluyor.

  son avatar roku ölünce bizim küçük şehzade pusuya düşüyor ve suyun derinliklerinde kendine buz topundan bir sığınak yapıyor. katara ve sokka(sakko okuyorlar gerçi) adlı iki kardeş açlıktan kırılmamak için suda kayıkla avlanırken bunu buluyorlar. böyle bir çatlamalar, patlamalar falan filan hikaye başlıyor.

  bundan sonrası safi eğlence. severek izliyoruz.
  21 ... tankut kabza
 2. 2.
  Nickelodeon kanalının çocukların hizmetine sunduğu yeni çizgi film. avatar isimli hafif kaçık bir çocuk, özel güçlerini geliştirmek için arkadaşlarıyla yola çıkar ve olaylar gelişir.
  3 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  seride geçen dört halkın genel özelliklerine bir göz gezdirelim.

  dört millet doğanın tamamını temsil ediyolar.

  ateş ırkı*
  elinden, orasından, burasından fütürsuzca kıvılcımlar, ateşler, ateş topları çıkartıp durabiliyorlar.

  su kabileleri*
  bu yavrucaklar suyla bir topmuşcasına bir ipmişcesine oynayabiliyorlar. kızınca dalga çıkartıp denizi bulandırıyor, sevinince şipi şipi suları neşeyle bir oraya bir buraya saçıyorlar.

  toprak krallığı*
  toprağı istemdışı oynatmak diyince akla ne geliyorsa, bunlar yapıyor kardeşim. misal hapishanelerinde asla kapı yoktur. toprakbükücü gelir istediği bir yerden kendine kapı açar, içerdekini bir güzel pataklar, gözüne filan kum kaçırtır, sonra defol olur gider.
  ayrıca en çok korkttukları durum okyanusun ortasında kalmaktır o zaman senden benden bir farkı kalmaz bunların, köyümü isterim diye türkü çığırırlar.

  geldiik hava göçebelerineair nomads
  bu vücutları doğuştan mavi oklarla dövmelenmiş kader mahkumları havayı duruma göre bir top şekline sokarak, kimi zaman yelkenlerine rüzgar olsun da hızlı hızlı gidebilsinler diye bükerler. dört ırk arasından uçup kaçabilen tek ırk bunlardır. bir görsen nasıl dost canlısıdırlar ki sorma gitsin. bunların hayvanları da kendileri gibi dost canlısı ve oldukça yeteneklidir. mesela bir appa vardır uçan bizon. bizon dediğime bakma mamut gibi bir şey altı ayağı, dev kuyruğu, başıyla başlı başına bir apartman.

  neyse efenim dört ırkın genel özellikleri böyle.
  18 ... tankut kabza
 4. 4.
  avatar kardeşimiz ise seride bahsi geçen dört ırkın bütün özelliklerini kullanabilme yeteniğine sahip battal gazi gözüpekliğinde, he-man çevikliğinde lakin gandalf bilgeliğinde mustafa kemal atatürk liderliği gücünde bir insandır. her jenerasyonda herhangi bir ırktan böyle biri çıkıyor kesin.

  avatar son olarak da, daha sonra yüz yıl savaşlarında soyları tükenecek olan hava ırkından çıkmıştır.
  8 ... tankut kabza
 5. 5.
  Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko kişilerinin yaratısı bir seridir.
  2 ... tankut kabza
 6. 6.
  3. sezonu görüldüğü itibariyle dillere destan olucak animedir yarın başlıyordur.

  http://www.veoh.com/video...5700663070174&rank=16
  1 ... az laf cok seks
 7. 7.
  kel keşiştir bu avatar.Ayrıca 3. sezonun yarısı bitti Aaang Hala ates bukmeye baslamadı yıldırımdan bahsetmıyorum bile.*
  (bkz: sen ates bukmiyecende ben mi bukecem)
  3 -2 ... avadakedavra
 8. 8.
  her ne kadar süper çizimleri renkleri filan da olsa anime değildir. zira amerikan mahsülüdür. Anime mi değil mi tartışmaları olmuşsa da anime değil daha başka, yeni bir şey denmiştir hakkında.
  ... tankut kabza
 9. 9.
  (#1881629)
  süper bişi...
  1 -1 ... karga
 10. 10.
  shaman king'in mangasından umudu kestikten sonra şimdi şimdi sardığım anime.. nickelodeon'ın baş tacı..
  2 ... izafiyetsiz