bugün

cep telefonları için google ın geliştirdiği bir işletim sistemi olan android için uygulama indirilen market. uygulamaların yarısı bedava.
birebir aynısını yani şubesini torrente açmışlar bunun.
180.000 kadar uygulama ile, apple market'in kalitesine ulaşacağını, hatta belki aşabileceğinin sinyallerini verendir.
--spoiler--
apple, bekle bizi, geliyoruz...
--spoiler--
torrent şubesinin ölçüleri bir uçtan bir uca 4,2gb kadardır. tcp/ip den doğan handshake+stack gidip gelmesi dahil, etse etse 4,4gb eder. ama güzel şube açmışlar
Yarısından fazlasının beş para etmediği market zinciri.

apple market ve Nokia ovi market te dahil buna.

boyu değil işlevi önemli sözüne iyi örnek teşkil ederler.
10 mart 2011 tarihi itibari ile desire hd, desire z, desire ve wildfire adlı modellerin türkiye üzerinden yasal olarak kullanabilecekleri uygulama mağazası.
yasal bla bla, telif hakkı bla bla...

tarzı saçmalıklara app storedan çok çok daha az başvuran markettir.

uygulamalar sayesinde film mp3 vs indirebiliyorsunuz. tabi parasını ödemekte fayda var * . ayıp lan ayıp.
(bkz: pixlr-o-matic)
çin'de sansürlenmiştir.
içi boş zımbırtılarla dolu olan market. kaldıki ovi marketten pekte bir uygulama farkı yok.zaten çoğu uygulama uyarlama olmuş. android dediler geldik gibi oldu bizim iş anlıyacağınız. valla ben şahsen hayal kırıklığına uğradım.
aramadığın ne kadar uygulama varsa bulunur fakat aradığın hiç bir uygulama bulunamaz. günlerdir arıyorum ancak android için video indirme programı bulamadım. mesela mozilla'nın helperi onun gibi olabilir, ıdm gibi olabilir. *
(bkz: google play)
(bkz: google play store)
(bkz: http://bit.ly/googleplaystore)
içeriğinde saidi nursi'nin, risale-i nur külliyatını görünce şaşırdığım uygulama. "bu fetullahçılar her yere sızdı yahu" diye serzeniriz ya hep.
polis bunların elinde, yargı bunların elinde, iktidar bunların elinde, v.s...
android markette bunların elinde mi acaba? orayada mı sızdılar lan.
güncel Önemli Başlıklar