1. 1.
  ayvalık ve edremit arasında bir ilçe. turizm ve zeytincilik en önemli geçim kaynağıdır. yeşille denizin buluştuğu nadir güzellikteki yerleşim yerlerinden birisi. yaz aylarında, yazlıkçıların gelişiyle birlikte nüfus aşırı derecede artış gösterir, ağustos aylarının sonlarına doğru yapılan turizm ve zeytincilik festivalinden sonra yoğunluk azalır ki, bu zamanlar, en yaşanası zamanlardır... gün batımını seyretmeden gitmemek lazım.

  (bkz: ören)
  (bkz: artur)
  (bkz: orjan)
  (bkz: denetko)
  (bkz: baglar burnu plaji)

  http://www.burhaniye.net/
  http://www.burhaniye.bel.tr/
  2 ... selenge
 2. 2.
  balıkesirin bir ilçesi.
  2 ... the kene
 3. 3.
  bugün doğan çocuklara verilecek isimlerdendir.
  *erkek olursa burhan
  *kız olursa burhaniye*
  2 -3 ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  üsküdarda bir mahalle.
  ... palta
 5. 5.
  16 yıldır her yaz gitmekten bıkmadığım öreniyle akçayıyla ve sayamadığım bir çok sahil beldesine yakınlığıyla kalbimde taht kurmuş küçük yer.
  2 ... doksanüç
 6. 6.
  balıkesir üniversitesinin turizm ve otelcilik yüksekokulu bölümünün bulunduğu ilçe.
  1 ... chilavert
 7. 7.
  çocuklugun güzel hatıralarındandır.denizi soguktur,deniz anaları vardır.* her seye ragmen özlenir.oradaki insanlar da özlenir zira çogu sonsuza kadar bırakıp gitmiştir tüm tatil beldelerini.
  ... susamsokagi
 8. 8.
  zeytin guzeli kizlarin bol oldugu, olaganustu guzel kumsallarin bulundugu mekan..
  ... burnununaltindanopenadam
 9. 9.
  memleketim olmasına ragmen haziran 15 agustos 20 den sonra görmek istemedigim yer. lakin terk edilmiş bir havaya bürünür bu tarihler dışında insana ben ne hata yaptımda burhaniye de dogdum büyüdüm denir. zamanla kaçıp kurtulma şansıda olsa ilk fırsatta geri dönmek hasret gidermek için can atılan memlekettir.
  ... ya cok aciyo ama ya
 10. 10.
  kısları cekılmeyen, yazlarının eskıye oranla daha sakin gectigi, herseye ragmen ozlenen canim memleketim. cocukluk, genclik anilari, ilk ask unutulmazdir cunku. korfezin diger guzel beldelerine - altinoluk , akcay , ayvalik , artur - bisikletle veya otostopla yapilan geziler sayesinde hizli gecer her yaz sezonu.
  ... mor gazoz