1. 1.
  elde ettiğinizi istemeniz.
  23 -4 ... indoor rain
 2. 2.
  en temel ihtiyaç
  olmadan yaşanmazlardan
  amacımızın o olduğu değer
  gülmeye sebep olan ruh hali
  14 ... afşın
 3. 3.
  mutlu olabilmek için bizi acıtan şeylerin peşinde koştuktan sonra,elimizde zaten varolanların değerini anladığımız an yaşadığımız duygular bütünü.
  10 ... panapa
 4. 4.
  tarifi imkanlıların ,tarifi imkansızlardan daha uzun süreli ve zamana daha çok dayanıklı olduğunu nihayet anladığım duygu..
  9 ... panapa
 5. 5.
  Paylaşıldığı zaman hayatın anlamı...
  12 ... probus
 6. 6.
  zülfü livaneli'nin, üç birbirinden farklı insanın biraraya gelmesini anlatan kitabı
  7 ... olric
 7. 7.
  tarifsiz şeylerden biri.
  4 ... palta
 8. 8.
  zülfü livanelinin okunası kitabıdır.Doğu ile batı arasındaki farkları ortaya çıkaran ve insanların her gördükleri hayat tarzlarından hemen etkilendiklerini bize anlatmaya çalışan bir kitap.
  7 -1 ... berbay
 9. 9.
  bazen yenilen güzel bir yemegin üstüne yakılan sigaradır,bazende özlenen bir sevgiliye doyasıya sarılmak,bazende uzaktaki dostun telefonudur o...her sekilde cıkabilir karsımıza bazen bir cocuk bazen bir eş,bazen bir aile...önemli olan onun sekli değil onun nasıl yakaladıgımızdır onu görebildigimiz yerde yasayabilmemizdir.sıcak bir agustos gecesi yatagınızdan kalkıp kanasıya içtiginiz bir bardak sudur bazen mutluluk bazende yarin gözündeki bir sevdalı bakıs...o her yerdedir her sekildedir,önemli olan beklemek değil görebilmektir...
  8 ... karpuzkabugu
 10. 10.
  Zülfü Livaneli'nin zaman zaman sağ-sol,doğu-batı çatışması kavramlarına değindiği sürükleyici romanıdır.Birbiriyle alakasız 3 karakterin yaşamlarının kesişmesini konu alır,gayet başarılıdır.
  6 ... endless