bugün

sevdiği entry'ler

sözlük yazarlarının okumakta olduğu kitaplar

Serviste okunan kitaplardır. Bugün elime ulaştı.

Bu konuyla ilgili videolara Instagram'da sürekli denk geliyordum. Zeytin ağacı filmini izledikten sonra da okumak farz oldu.

görsel

aileden kazık yemek

Kazık yemek demeyelim de maddi manevi suistimal edilmek diyelim. Sonra mesafe koyunca diyorlar ki sen çok değiştin. Evet değiştim. Hiç kimse de niye böyle oldu demiyor. Aile de olsa mesafeyi koyacaksın. Uzaklaşacaksın.

yay burcu

benim asla anlaşamadığım burçtur. çok rahat bi yaşam stilleri var. flörtüm yay burcuydu ikimiz aynı sınava hazırlanıyorduk ben geceleri uyuyamazken kendisi aman böğrülce çok abartıyorsun ya derdi. bir şey tartışıyorduk aman böğrülce bunlar boş işler diyip kestiriyordu. adamların hayat felsefesi ağam bi relax ol ya demekten ibarettir. tam olarak keyif pezevenginin sözlük anlamı yay burcu bireylerdir. başak burcu bireyler uzak durun. çok yıpranırsınız.

toplumsal cinsiyet eşitliği

ortadoğulu barzolara, çomarlara, erkek düşmanı feminazilere, kadın düşmanı incel maskülanazilere dert olan, "sil libiril sipkinlik" diye saldırdıkları, huzurlu, barış içinde, ileri, muasır yaşamın gereği.
bunu dert edinen tip aşağıdaki 2 tipten biridir.

görsel

görsel

kadın ve erkek her alanda eşit değildir doğa ve biyoloji gereği zaten.
ama çoğunlukla eşit haklara sahiptir sayın çomarlar.

pınar gültekin

Pınar Gültekin’in masum olduğuna inanmayan bazı insan müsveddeleri var ya ben harbiden bunlara çok irite oluyorum. Lan diyelim ki Pınar masum değildi, bir insan masum bile olmasa acımasız şekilde öldürülmeyi hak etmez be.

Pınar’ın katili olan orospu çocuğunun aldığı cezaya bak hele. Sonra Türkiye hukuk devleti diyorlar. Hassiktir amk! Ağırlaştırılmış müebbet dururken neden 23 yıl lan?

Pınar’ın yaşadığını siz de yaşarsınız umarım.

şiddet görüyorum el hareketi

Eğer sözel şekilde dile getiremiyorsanız, bir işaret verip kendimi anlatmam lazım diyorsanız, sırasıyla elinizi açıp dur şeklinde tutup sonrasında baş parmağınızı içeri alıp diğer parmaklarınızı da üstüne kapatarak yumruk yapıyorsunuz. Görseli bırakıyorum. Lütfen bu işareti kullanın, bilmeyene de gösterin. Lütfen.
görsel
görsel

darüşşafaka

Bugün Darüşşafakadan arandım. Darüşşafakadan burs aldığını belirten bir kardeşimiz, yaptığınız bağış için teşekkür ederim dedi, gelecek bayramımı kutladı kapattı. Ayıp bir şey ama bu tür şeyleri çok seviyorum. insan yaptığı iyi bir şey için teşekkür ve takdir edilmek istiyor. Belki ben hala çok çiğim ben istiyorum sadece bilmiyorum.

bi kedi alırım sen de anneni çağır

Şair burada Diyor ki:

benim sende bıraktığım boşluğu ancak annen doldurabilir; ancak ben senin boşluğunu Bi kediyle bile doldururum. O kadar Bi bok değilsin.

Doğrusu budur efenim.

bi kedi alırım sen de anneni çağır

Benim sığınacağım bi annem yok, bi kedi alır bu yalnızlığı hiç olmazsa biraz paylaşırım onunla. Sen de anneni çağır diyor. Bence öyle. Çünkü duygusal bir çocuğum.

Türk kaynanalarını bilen, 5 kez evlenip kaynanalar yüzünden 7 kez boşanmış duygusal olmayan tarafım ise ana bacı yapıldığı konusunda ısrarcı. Bilemiyorum.

evlenmemek için nedenler

Kaynana.
iyi düşünün çocuklar.

tengir budun

Geçmiş olsun Allah şifa versin.

babanın yaş pasta hakkını sana vermesi

Babalar pasta yemez.

birhan keskin

'o büyük ve muazzam zamanda unuttum
kanatlarım çok oldu üşüyor benim
bu beyaz ıssızlıkta göğsüme düşüyor
bu yüzden eğik boynum

bir kuşun anısı kalmış bende, saklı
bundan gözlerimdeki kayalık,
içimdeki serseri buzullar

dürtme içimdeki narı
üstümde beyaz gömlek var.'

dizelerinin sahibi Türk şair, yazar.

içimizdeki nar çürüdü sevgili birhan. üstümüzdeki beyaz gömleği kirletemiyor. zafer, narı çürütebilenlerin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.