bugün

entry'ler (50)

prometheus

--spoiler--
yuvarlanan gemiden koşarak kaçmaya çalıştılar ya işte o noktada film koptu bende.
--spoiler--

emlakçılara jopla girişme istegi

bazıları bir kira bedelini değil de yıllık ödenecek olan toplam kiranın %10' nunu ister. işte bu istek insanda jopla girişme isteği uyandırır.

izmir turizm

bayram yoğunluğu yüzünden bugünkü izmir - istanbul seferini yapan arabasına binmek zorunda kaldığım firma. Bileti internet üzerinden alırken otobüsün travego olduğu yazıyordu. Gelen otobüs ise en az 10 yıllık bir safirdi. koltuk arkası ekranlarını geçtim otobüste küllükler duruyordu. Hadi bu kadar eski bir arabayı çıkardınız bari temizleseydiniz arabayı leş gibiydi araba. Servisi çok daha kötüydü. Bursa' dan çıktıktan sonra muavin servis yaptı o da kek ve kola. Başka ne yiyecek var ne de içecek. Yol boyunca hiç su servisi olmayışını saymıyorum bile.
Dudullu' ya geldiğimizde ise firmanın servisinin olmadığını öğrenmem ise son nokta oldu. Pamukkale, kamil koç vb. firmalarla bilet fiyatının da neredeyse aynı olduğunu * ve bu bilinen firmaların en kötü en leş halinin bile bu firmadan kat ve kat iyi olduğunu da belirtmek gerek.
Bir daha üstüne para verseler asla ve asla binmem.

elevator

görsel
Düzenlenen bir partiye katılmak için asansöre binen bir grup insanın, içlerinden birinde bomba olduğunu öğrenmesiyle gelişen olayları anlatan 2011 yapımı bir gerilim filmi.

http://www.imdb.com/title/tt1728975/

--spoiler--
konu klasik olsa da asıl can sıkıcı olan insanların aralarındaki diyaloglardı. tek bir mekanda film çekiyorsanız diyalogların çok daha etkileyici olması gerekirdi. Öldürecek bolca zamanım var diyorsanız bir göz atın derim.
--spoiler--

kullanmaktan hoşlanılan hitap şekilleri

(bkz: anketör)

şişman sevgili

kışın battaniye olarak kullanılır.

one piece

--spoiler--
567. bölümde luffy nuh' un gemisini neredeyse paramparça ediyor. oha ulen!
--spoiler--

fifa 13 te türkiye ligi olmaması

orjinal oyun alamayanların suçudur.

burak yılmaz

maçlara cenabet çıktığını ciddi ciddi düşünmeye başladığım futbolcumuzdur.

2 ekim 2012 galatasaray sporting braga maçı

gözlerin sabriyi aradığı maç olmuştur. arkadaş dağa taşa da atsa bu adam bu takımı da taraftarı da ateşliyor ayrıca iddaa ediyorum sabri rierra dan daha iyi bir sol bek olur.
ayrıca o değil de içimizde ne kadar çok portekizli varmış öyle.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Obey The Brave - Live and Learn

http://www.youtube.com/watch?v=VqnZw4rh-yQ

futbolu bırakanların yaptıkları meslekler

taffarel galatasaray' da kaleci antrenörlüğü yapmaktadır.

28 eylül 2012 orduspor galatasaray maçı

orduspor' un muslera' yı delirttiği maçtır. arkadaş bir takım bu kadar mı kendini yere atar.

sözlük yazarlarının itirafları

yarın yani bugun iş görüşmesine gidicem fakat bünyemin pisikopatlığı tuttu uyuyamıyorum.

eski sevgili

eskidir. anlam yüklemeye çalışarak kanser olmayın eskidir sen onun için o senin için eskidir.

evde plastik bardak tabak kullanmak

sadece öğrencilerin yapmadığı eylemdir.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)

kırşehir belediyesi

yılın belediyesi seçildiğini düşündüğüm belediyedir. Neyin peşindesiniz olum?

40000 tl ye alınabilecek en iyi araba

25 milyar verilip hyundai i20 alınır. Geriye kalan 15 milyar da sizin hayal gücünüze göre değerlendirilir.

ilişkilerde erkeklerin yaptığı büyük yanlışlar

http://www.youtube.com/watch?v=requYyn8tW0

istanbul a ilk kez geleceklere tavsiyeler

metrobüslere sabah ve iş çıkışında binmeyin, zaten ya binemezsiniz ya da ezilirsiniz.
karşıda işiniz varsa köprü yerine vapurları, deniz otobüslerini vs. kullanın zamandan tasaruf edersiniz.
taksim, beyoğlu falan güzeldir ama yan sokaklara girmeyin hadi diyelim ki girdiniz fazla durmayın.
ev falan tutacaksanız ümraniye' den uzak durun hele hele çakmaktan 2 kat uzak durun. 13 numara dan başka istanbula ulaşımınız yok. (ha yok arkadaş benim arabam var diyorsan oturulabilinecek iyi yerlerden biridir o ayrı)
karşıya vapurla geçin dedim ya hah diyelim ki otobüsle geçtiniz, kartınızda bir sonra ki biniş için bakiye kalmayabilir otobüs 3.90 keser.
şimdilik aklıma gelenler bunlar.