bugün

ilerleyen zamanlarda kulakları sık sık çınlatılacak kişidir.
(bkz: demedi demeyin)
(bkz: başlık parsellemek)
çok meşhurdur. her yerde duyarsınız eski sevgili aşağı eski sevgili yukarı!
arkasından genelde beddualar edilen varlıklardır
arkasından gelen yeni sevgili zamanında eskisine olan sevginizden pay alıyorsa,eski sevgilinin eskiliği tartışma konusudur.kötü bir durumdur.
yeni sevgilinizle görülmek istediğiniz kişi.
(bkz: eski sevgiliye söylenecek son sözler)
(bkz: eski sevgiliyi hatırlatan şeyler)
eski sevgilini getir yenisini vererim kamyasında kullanılan sevgili.
berbat bir şeydir ve hep hayatınızdadır, deil midir? bir daha düşünün?
(bkz: eski sevgilinin evlenmesi)
eger arkadaş olalım vesilesiyle hala konuşuluyosa ve hala seviliyosa,araya yeni sevgililer girsede asla unutulmayacak şahsiyet...
eksik hayatlar şarkısı ile anılabilecek, çok değerli olan kimse.
sevgili işte, ötesi var mı?!?!
her zaman içinizde ona karsı söylemek isteyipte söyleyemediginiz bir söz barındıran şahsiyet..
yerini yeni sevgiliye birak insan.
aşağıdaki şarkı sözlerinde olduğu gibi,

yalnızlık benim eski sevgilim
yalnızlık benim en vefalı yarim
ben onu kimler için terkettim
o beni bırakmıyor
(bkz: iz bırakanlar unutulmaz)
mazide kalan.
yeni sevgilinin daha sonra görebileceğiniz versiyonudur sevgilinin adı eskidir görüşülmeye devam edilir bazen sevişilirde ama gitmesini hiç istemediğim cinstir niyeyse bi tatlılık bi yaşanmışlık kokusu vardır ve onun tadı başkadır be
çıkarken, ''biz artık eskisi gibi bişeyleri paylaşamıyoruz bitsin'' diyen, ayrıldıktan 2 ay sonra ''yaa sensiz olmuyormuş anladım, en iyisi evlenelim biz'' diyen kararsız, dengesiz, kaybetmiş sevgili
ingilizcesi ex-girlfriend olan kelime
içki muhabbetinden önce numarası telefon defterinden silinmesi gereken kişi.
(bkz: eski sevgiliye dönme özlemi) eski sevgiliye dönme özlemi yaşanan güzelliklerin hatırlanmasıyla ortaya çıkar.Gel gör ki bunlar ilişkinin devam etmesine yetmez.
1)Hadi ayrılmanız bir hataydı diyelim,dönüşünüz daha büyük bir hata olacaktır.zararın neresinden
dönerseniz kardır.

2) Aynı suda iki kere yıkanılmaz.

3) Diyelimki singapura gittiniz ve orayı çok beğendiniz, bir dahaki sefere yine singapuramı
gidersiniz, yoksa bu kez tayland'ımı denersiniz? taylandı daha çok beğeneceğinize bahse gireriz ama
tanıyana kadar biraz zaman geçecek. oysa singapurda nereye nasıl gideceğinizi bileceksiniz;
ancak ilk seferki kadar cazip gelmeyecek.önemli olan büyünün kaybolmasına izin vermeden
dönüş yolculuğundan vazgeçip orada kalmak. orası kalacak kadar cazip değilse bir dahaki sefere
başka yeri denemek gerek. ta ki dönmek istemeyeceğiniz bir yer bulana kadar... döndükten sonra
özlemek yalan.sadece anılar anılmalı, tekrar yaşamaya kalkmamalı.

4) Tas aynıysa hamamda aynıdır. tellak ise kendi kendini keseleyemeyenler içindir.gel gör ki
verecekleri zarar sağladıkları yarardan fazla olabilir. Ayrılma sebebinizi düşünün;o hala aynı
yanlışları yapıyordur,belki daha iyi kamufle etmeyi öğrenmiştir.o kadar.siz de aynısınızdır.
yok değiştiyseniz ve bu onun istediği yönde bir değişiklikse bile ''değişebilir'' olmanız onun size saygı duyması için yeterli sebep olmayacaktır.

5) O da aslında sadece bir insan. hiçde hayalinizde canlandırdığınız gibi eşi bulunmaz bir ilahe
değil..

6)Adı üstünde ''eski'' Eskiye rağbet olsaydı bit pazarı jet sosyetenin uğrak yeri olurdu.Tabii
birde antikalar var ama antikalar kullanılmak için değil bir kenara koyup dokunmadan bakmak
içindir.

7)Tarih tekerrürden ibarettir. Neden? tarihten ders alınmadığı için... Hitler napolyonun rusyaya
girmekle kaybettiğini okuyup ders alsaydı rusyaya girip kaybetmezdi. iyimi olurdu kötümü onu
tartışmıyoruz ama dünyanın çehresi bugün çok farklı olurdu.tarihden ders almayı öğrenin..
sen affetsen tarih affetmez.

8)ileri gidebilmek için yeni ufuklara bakmak gerekir.

9)Araya başka kişisel tarih girdiğinden ''ben yokken kimler vardı'' sorgusu başlar.

10)Yeni bir bina inşaa etmek eskisini restore etmekten daha kolaydır..

11)Yaptıkları yapacaklarının garantisidir.Terk ettiyse yine eder,edildiyse intikam alır.

12)Olay ailelere yansımış boyuttaysa ailesi sizi artık asla eskisi kadar sevmeyecek ve asla eskisi kadar güvenmeyecektir.
asla eskisi kadar güvenmeyecektir.buda ister istemez ilişkinize yansır.mutluluk ihtimali
ilk seferinden yüzde 50 daha düşüktür ki ilk seferinde daha yüksek bir şansla bile başarılı
olamamıştınız

13)Geri dönmek istemeniz burnunu kaldırır ; geri dönmek istemesi sizin burnunuzu kaldırır.geçmişe
yönelik intikam hisleri ortaya çıkar.biter ve kötü biter.

14)ayrılığın acısını unutturmak isteğinde olan arkadaşları , sizin aleyhinizde propaganda
yapmışlardır zaten.geri dönüşünüzdeyse bu arkadaşlar duruma adapte olamayıp propaganda
çalışmalarını bir süre daha devam ettirebilir.Onların sizinle ilgili kötülüdükleri şeyler,
sizin yüzünüzde tokat gibi patlayabilir.

15)Hala eski sevgilinize dönmeyimi düşünüyorsunuz? takıntı , hastalıktır.bir piskoloğa görünün...

16)HATIRALAR GÜLÜMSETiR AMA GERÇEK DEĞiLDiR......
kapatılması gereken eski defterlerdir
(bkz: eski sevgili diyeni ıslak odunla döverim)*
insanin içini sizlatir o,hele severek ayrildiysan.ama en kötüsü sevgilim diyemeden ona,ama yaŞadiktan sonra birlikte aşka dair her şeyi ayrilmaktir.bi de sevgilim diyememişsindir ya...