bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  denizli iline bağlı travertenleriyle ünlü ilçe.

  edit:kasabaymış.
  4 ... aabi
 2. 2.
  şifalı olduğu iddaa edilen lakin bir şifasını göremediğim doğa harikası...
  -1 ... volkanat
 3. 3.
  bir aralar host olmak için başvurduğum otobüs firması. deneme için 44 saat yolculuk yapıp toplam 2 saat ara vermem gerektiğini söyledikleri an, yarın gelirim palavrası ile ordan kaçıp bir daha 2 km kare yakınına yaklaşmadığım firma.**
  1 -1 ... cagataykaan
 4. 4.
  pamukkale traventerleri hiyerapolis antik kentinin yanında mineralli sularıyla ünlü gidilmesi gereken yerlerden.
  1 ... laulu
 5. 5.
  denizli'deki tek üniversitenin adı .
  1 ... gerko
 6. 6.
  terminalde deliler gibi saat 6'ya bilet ararken, "hüüüüüüoooop gel abi bende yer var!" diye beni çağırıp dikkatsizliğim üzerine* bana yarım saat sonrasına bilet kaktıran firma.

  (bkz: yamukkale)
  -1 ... koko
 7. 7.
  denizli ilçesi. denizli'nin turist kaynaklarından biridir. travertenler dünyaca ünlüdür. ayrıca şifalı su kaynakları,havuzlar,oteller de çoktur burda. gezilip görülmesi gerekir.
  1 ... komplikasyon
 8. 8.
  denizli de bulunan dünyaca ünlü yer.
  pamukkale travertenleri ziyaretçilere günün her saatinde değişen ışık efektleri ile unutulmaz güzellikte görsel lezzetler sunar. pamukkale çevresinede leodikeia, tripolis gibi antik kentler de var ama en çok ilgiye çekip ziyaretçi akınına uğrayan pamukkale'nin içinde yeraldığı hierapolis antik kenti oluyor. sularının dinlenme ve şifa amacı taşıması nedeniyle kurulan hierapolis, nüfusu 40 bini aşınca ünü leodikeia'yı geçmiş. ne varki geçirdiği bir deprem sonucu harabolan kent terkedilmiş, sular kontrolden çıkmış ve bugün hayranlıkla izledğimiz travertenleri oluşturmuş. tarihte kralların yöre güzelliğinden dolayı ömürlerinin son yıllarını geçirmek istedikleri yer olan hierapolis'te sütunlu saray yolu hamam (bugünkü müze) şifa merkezi rolü üstlenmiş.

  http://www.flickr.com/photos/zelyot/112397162/
  http://www.flickr.com/photos/zelyot/112396131/
  ... polimorf olmus sokak lambasi
 9. 9.
  denizli'ye 22 km. Uzakliktaki, yeraltindan fiskiran kalsiyum oksitli sularin binlerce yilda sekillendirdigi doga harikasi mekandir.
  ... radament
 10. 10.
  denizlinin tanınmasında büyük pay sahibi olan yer. Son yillarda beyazlatma calismalari devam etmektedir.
  ... bylait