bugün

Eski adı izmir Seyehat olan Ödemiş merkezli seyehat şirketi. izmir - istanbul , izmir -
Ankara ve izmir - Antalya seferleri vardır.
(bkz: mafyanin kontrolundeki guzergahlar)
devletin birşeyler yapması gereken firma. ısparta-eğirdir hattındaki benzer sorunlar; yaşanan silahlı çatışmada iki kişinin ölümü sonrası valiliğin el koymasıyla çözülmüştü. her sene bir iki defa ödemiş-izmir arasında kullanıyorum ve bu tekelden, mafyadan nefret ediyorum. ayrıca her el kaldırana da durarak 110 km'lik bir kısmı otoban, diğer kısmı fena sayılmayacak mesafeyi de 2,5 saatte alarak insanı sinir sahibi yapan firmadır.
turgutludan ankaraya ulaşmak için binebileceğiniz 2 firmadan * * biridir. diğer firmalar travego, setra, neoplan man fortuna 2 şeklinde filolarını yenilerken bu güzide firmamız hala 96 model makyajlanmış 0403 kullanmaktadır. hadi izmir-ödemiş hattında kullanabilirsin eski arabalarını ama izmir-ankara hattında o otobüsün ne işi var?
mecburiyetten olmasa asla binilmeyecek olan sözüm ona otobüs firması. turgutlu'dan ankara'ya ulaşım için iki alternatifden biri olduğu için tercih edilmiştir ve şöyle bir olay başa gelmiştir.

10.02.2010 tarihi için bilet alınmış ve otobüse turgutlu'nun az ötesinde bulunan köyden binileceği bildirilmiştir. tam olarak 22.45'te gelmesi gereken araç bir türlü gelmemektedir. mal sahibi de bu duruma sinirlenmiş ve turgutlu ofisini aramıştır. aracın turgutlu otogarında arıza yüzünden beklediği söylenmiştir. şahsımın telefon numarası alınmış ve otobüs otogardan çıktığı anda telefonla bildirileceği söylenmiştir. ne var ki, aynı saatte ödemişten hareket eden araç geçmiş olmasına rağmen beklenen otobüs hala görünürde yoktur. tekrardan ofis aranır ve hala tamiratın devam ettiği söylenmiştir. bu arada saat 23.30 olmuştur. derken 5 dakika geçmeden köyün girişi diye özellikle belirtilmesine rağmen son sürat izmir turizm'in 0403'ü hızla geçmiş ve şaşılıp kalmıştır. her zaman aynı yerden binilmesine rağmen otobüsün geçip gitmesi şaşkınlık yaratmış ve ardından ofisteki elemanlar şahsımı aramış ve otobüsün bizim köyü çoktan geçtiğini ve yaklaşık 5 km ilerdeki bir köyde beklediği söylemişlerdir. bunun üzerine mal sahibi celallenmiş ve telefondaki adama çok sert çıkmıştır. araban var mı diye soran adama "dalga mı geçiyon benimle, dönsün oradan otobüs beni alsın, ben anlamam demiştir" bunun üzerine çıkar yol bulamayan firma yetkilisi "sen orada bekle ben kendi arabamla seni yetiştireceğim" demiş ve bikaç dakika sonra bir şahin marka araçla beni alıp bizim köyden 5 km ilerde bekleyen otobüse götürdü. bekleyen otobüsü görünce yine bir şaşkınlık belirdi. otobüs 1995 model makyajlanmış bir o403'tü. millet otobüslerinin her koltuğuna tv koyup, internet ve digitürk'ü standart haline getirirken biz tek televizyonla idare edip geldik. bir de geç kalmasının etkisiyle minimum 3 saat süren turgutlu-uşak arasının 2 saatten az sürmesi de ayrı bir konu.

velhasıl kelam şiddetle tavsiye edilmez.

not: otobüste recep ivedik 2'yi izlediğimizi yazmayı unutmuşum.
bir kamil koç değil.
bayram yoğunluğu yüzünden bugünkü izmir - istanbul seferini yapan arabasına binmek zorunda kaldığım firma. Bileti internet üzerinden alırken otobüsün travego olduğu yazıyordu. Gelen otobüs ise en az 10 yıllık bir safirdi. koltuk arkası ekranlarını geçtim otobüste küllükler duruyordu. Hadi bu kadar eski bir arabayı çıkardınız bari temizleseydiniz arabayı leş gibiydi araba. Servisi çok daha kötüydü. Bursa' dan çıktıktan sonra muavin servis yaptı o da kek ve kola. Başka ne yiyecek var ne de içecek. Yol boyunca hiç su servisi olmayışını saymıyorum bile.
Dudullu' ya geldiğimizde ise firmanın servisinin olmadığını öğrenmem ise son nokta oldu. Pamukkale, kamil koç vb. firmalarla bilet fiyatının da neredeyse aynı olduğunu * ve bu bilinen firmaların en kötü en leş halinin bile bu firmadan kat ve kat iyi olduğunu da belirtmek gerek.
Bir daha üstüne para verseler asla ve asla binmem.
en son 2 yıl önce ödemişe gittikten ve rezalet olduğunu gördükten sonra birde istanbul için deneyeyim dedim, belki düzelmiştir demiştim elbette bunu yaparken. aslında otobüsler gelişmişti eski tipler yerine yeni tip otobüsler gelmiş. koltuk arkası ekranlar yeterli düzeydeydi, sadece televizyonu kullanırken bağlantı sorunu yaşadım. müzik seçenekleri güzel olmasına karşın metallica gibi bir grupta bile 7 şarkı vardı ama yinede idare ederdi. filmler vs. olsun bilet parasına uygundu. kulaklıklar standart olsa bile elbette kötüydü. genellikle tek taraf çalışıyordu zaten daha iyi olanını görmedim. koltuklar standart kalitede fazla yatmayan koltuklardı ve yeterliydi. diğer yolcular tek kelimeyle berbattı buda ya şans ya da fiyattan dolayıydı. ikramlar dondurma, su ve bir içecekle kolanya bu kadar sadece. açsanız beklemek zorundasınız. muavin ve şöför iyiydi. gelmeniz gereken yerde uyarıp indiriyorlar ve muavin bir sorun olursa hemen ilgileniyordu. servislerde gayet yeterliydi. 55 TLlik bir ücrete bu kalite bence yeterli fakat daha gelişmesi gereken çok şey var. öncelikle otobüsler olmak üzere elbette. fakat önceki ve şuanki izmir turizm farklı ve şu anki idare eder durumda. ben şuan 10 20 Tl fazla verip pamukkale gibi şirketleri kullanma taraftarıyım fakat böyle giderse izmir turizm onların seviyesine yakın zamanda gelecektir.
Köy dolmuşu tadındaki bir samimiyet içerisinde yolculuk yapabileceğiniz eşsiz ulaşım firması.