bugün

entry'ler (357)

her şeye duygusal bakan erkek

Muhtemelen bebeklik döneminden itibaren annesi tarafından duygusal yönde tacize ve sömürüye maruz kalmış kişidir. Duygusal tutarsızlık sorunları erkek çocuğunda anneden miras kalır.

koronadan ölen başpiskoposu öperek uğurlayanlar

Virüsler sadece ve sadece canlı hücresel yapılarda canlı kalabilirler. Bundan hareketle, ölen kişi o anca COVID taşımıyor. Öpenlere cahil demektense, kendinize cahil deseniz daha doğru olur.

bir ilişkide erkeğin ciddi olduğu nasıl anlaşılır

bu soruyu soruyorsan, öncelikle kendimi nasıl tanırım; akabinde de insanları nasış tanırım sorularına cevap bulmalısın.

patronundan nefret ettiğin o anı anlat

istifamı yazdım, imzaladım ve taratarak mail ile ilettim. beni odasına çağırdı ve sorunu daha öncesinden söyleseydim çözebileceklerini söyledi. söyledim: saygı ve maaş. bir şey demedi. yerine birini bulmamız lazım dedi. ihbar sürem var zaten dedim. sonra benimle toplantı yaptılar 2. kez ve adayları gösterdiler. bir hanımefendi, dil yok, iş tecrübesi yok ancak yağlı bir müşterisinin referansıymış. benim maaşımında 1,5 katını teklif edeclermiş. adamın gözlerinin içine baktım ve gözlerimden onun gözlerine kusmuklar fışkırttım. anladı mı? anlamadı. anlayamaz. Sonra öğrendim ki saygının ne olduğunu bilmeyen emeğin de ne olduğunu bilmiyormuş.

ölü hücreler nereye gidiyor

atomlarına kadar ayrışıp farklı atomlarla birleşip farklı moleküller oluşturuyorlar. enerjinin korunumu kanununu okuyup anlamlandırabilirsen, cevabı basittir, çocuk.

sözlük yazarlarının evcil hayvanları

görsel

karınızı banyoda yıkar mısınız

Bir yastıkta kocamak demek, gün gelirde kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak noktaya geldiğinde ona destek olabilmektir. Bilmem anlatabildim mi 90s ve 00s

kediyle köpekle uyuyan pislik insan

Kedinin ağzı kokuyorsa verdiğin mamanın kalitesizliğindendir. Sana da bok gibi yemek verseler leylak kokmaz tabi ki ağzın. Azıcı beyin...

ekrem imamoğlunun iyice gözden düşmesi

Bu başlığı açanın ulupuan için kasmaya çalışması falan filan...

tunç soyer in belediye binasına metroyla gitmesi

Valla kardeş, sonbaharda ben başkanı her gün bisikletiyle işine giderken görüyordum. Adamın reklama ihtiyacı yok, doğal yaşıyor.

90 neslinin moruklaması

Bir de 80s var kardeşim! Neyiz biz dede mi? Sende enerji olabilir koçum ama bende de tecrübe var...

2020

Anlam yüklemiyorum. Ne hali varsa görsün...

hastanın bekaretini bozan doktor

daha vahimi, kızın babasının bu duruma inanamayacak kadar sapkın ve rezil bir insan olması. insan kendi çocuğuna güvenmiyorsa, ne tür bir septik pisliktir, bilemedim.

Ve bundan daha da vahimi; bekaret mi?

intiharın ana sebebi

Bence umudunu kaybettiğin anda başlat intihar düşüncesi. Hiçbir şeyin anlamı kalmamıştır. Önce anlam biter, sonra umut. Bence en ızdırap vereni ise intiharın dinen yasak olduğuna inanan ama intihar da etmek isteyen kişilerin yaşadıklarıdır. iki duvara çarpıp dururlar. Bir yandan dayanılmazdır dünya yaşamı bir yandan günah işlemekten korkar. Aslında bu korku bile insanı yaşama bağlar. Çünkü ölümü seçenlerin ve intihar edenlerin pratikte bir engelleyicisi kalmamıştır. intiharı yasak kılmış inançların temel mantığı da budur aslında; tüm duygular körelmiş olsa da korkma duygusunu hep diri tutmak. insanların ceplerindeki anlamlar bitince, zombileşmeye başlarlar. Her şey otomatikleşir. işte bu döngüyü ancak ve ancak baskın duygular kırabilir; ceza işlemekten korkmak gibi...

insan ölmek ister ama günah işlemekten korkar. insan yaşamaktan korkar ve ölmek ister ama günah işlemekten korkar. insan yine korkar ve ölümü seçer ama yine günah işlemekten korkar...

Bu sarmal halinde devam eder. Ta ki; biri galip gelene kadar.

askere gitmemiş erkek erkek değildir

Başlıktaki tutarsızlık... Askere gitmemiş (erkek) erkek değildir. Atın parantez içindekini; o zaman bir önerme olabilir; öbür türlüsü kendi dediğini çürütmek oluyor. Ahhh kafanıza!

kerem gök

Videolarının önemli bir kısmı uçak kazaları ve ölümleri üzerine. Kasıtlı olarak, izlenme sayısı artsın diye yüklendikleri kesin. Ancak birçok uçak fobisi olan insanlar var. Korkular üzerinden prim yapmak... Yakışık değil. Kendisini bir gün telefonda ağlayan bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Kızın uçuş fobisi var ve kendini telkin edebilmek için videolar izleyeyim demiş kendisince. Bir açmış bunun videosunu, kız pert...
Yani hem havacılığı sevdireyim deyip hem de iki videodan birisinin konusunun kaza olması ne tür bir kafa ben de anlamadım. Ucuz primci... Araya giren kitap reklamları da ayrıca komik...

izmirli yağmur suyuyla duş alırken dans etmek

iki fotoğraf arasında 2 ay olan salak saçma başlık. Şehir suyuna kanalizasyon karıştığı zamanları da biliyoruz Eyyyy istanbul... Şeyiniz kalkmadı ama o zamanlar, çeneniz. Her gün trafikte götünüz düşüyor istanbul’da. Biz iyiyiz izmir’de. Burada it izi ile at izi ayrılmıştır, karışmaz birbirine...

sigara yoksunluğunu nasıl

Yerine sadece su koyun... Diğer her türlü şey sigara içmenizin önünü tekrar açıyor. Deneyimlemiş biri olarak söylüyorum. 3 Ayı geçti bırakalı ve bıraktığım günden itibaren her gün en az 3 litre su içtim. Ama bu suyu birden değil, gün içinde bölerek tükettim. ilk başlarda o krizleri yaşayacaksınız... Sonra ciddi oranda azalıp yok olmasına yardımcı olacak.

700 erkeğe oral seks yapan italyan kız

Bir bitmedi şu düz duvara tırmanma süreciniz. Boşalın da bizde rahatlayalım. 3 paylaşımınızdan birisi sikiş sokuş...

safra kesesi ameliyatı

Salak salak yorumlar... özellikle tekrar tekrar ameliyat olmalar falan filan. Ya bu başlığı biri okuyorsa ya bu ameliyatı olacaktır ya da olmayı planlıyordur. Bu nasıl bir gerzekliktir ki insanlara saçma sapağan korku veren şeyler yazıyorsunuz. Geçiniz kardeşim bu yarak yarak muhabbetleri. Sevgili kardeşlerim; ameliyat ayılıp bayılma dahil en fazla 3 saat sürer. Ayıldıktan sonra narkozun etkisi geçince hafiften bir ağrı normaldir ve hastane tarafından yapılacak bir ağrı kesici ile iş çözülür. O bahsedilen enzim muhabbetleri de eğer karaciğerinizde bir sorun varsa yaşanır ki; ameliyat öncesi doktor risk almaz ve karaciğerinizin aktifliğine bakılır. Size tek önerim; ameliyat olacağınız doktoru ve hastaneyi iyi seçiniz. Sağlığınız çok kıymetli. Gider aptal bir hastanede iğne bile vurulsanız sizi süründürebilirler. Doktor ve hastane çok önemlidir. Gözünüz korkmasın; dünyanın sünnetten sonraki en kolay ameliyatıdır.