1. 1.
  asp nin aşmışı.
  ... goddar
 2. 2.
  internet yazilimi gelistirmemis, genellikle desktop icin uygulamalar gelistirmis kisilere yonelik hazirlanmis, genelde visual studio .net ile esdeger tutulan teknoloji.

  Klasik internet yazilimcilari icin web uygulamalari gelistirmeyi zorlastirmis, zorluk iyidir efsane yaratir mantigiyla hareket eden, asp.net visual studio 2005 disinde bir editorle gelistirilemez sanan bir nesil ortaya cikmasina sebep olmustur.
  1 ... kursc
 3. 3.
  getirdigi en buyuk yeniliklerden biri postback mantigi, Atlas (ajax) tarafindan etkisiz hale getirilen teknoloji.
  ... kursc
 4. 4.
  asp ile neredeyse ikisinin de web programlama olması dışında alakası bulunmayan web programlama dili. php ile kafa kafaya çarpışırlar, derlenmiş kod olması sayfanın yüklenmesi ve sunucuya az yük binmesi bakımından avantaj sağlar. php kullanmayanlar asp.net kullanır diyebiliriz, o derece yaygındır. ajax, atlas filan derken coşmuştur.
  ... kisinin degeri aradigi seydir
 5. 5.
  yıllardır asp ve asp net yaza yaza kendimi harap etmemi sağlamış, web dili. *
  ... bylait
 6. 6.
  c sharp gibi c'nin adını yerle yeksan eyleyen karma bir dille web sayfaları programlamayı hedeflemiş teknolojidir. asp yi silse de php hala ciddi rakip olarak karşısındadır. php nin sürekli gelişimi karşısında bu rekabet de devam edecektir sürekli.
  ... amiga1200
 7. 7.
  asp.net bir nesneye yönelik web programlama platformudur. Değişik dillerde yazılabilir c#, visual basic gibi.
  ... abidas
 8. 8.
  bünyesinde bir çok dil'i barındıran ve birden çok programlama dili ile tek bir ".aspx" uzantılı web sayfası yapmamıza imkan veren muhteşem ".net" teknolojisi.Microsoft'un yatırımların büyük bölümü ".Net" teknolojisi üzerine olmuştur ve bu; microsoft için ya tamam ya devam anlamına gelmekteydi.".net" dolayısıyla "asp.net" teknolojisinin başarılı olmasıyla; Microsoft pazarda ki yerini iyice sağlamlaştırmıştır.
  -1 ... a little piece of heaven
 9. 9.
  birden çok programlama dilini destekleyen böylece farklı diller bilen yazılımcıların tek bir platformda birlikte proje geliştirebilmesini sağlayan microsoft teknolojisidir. 3.5 sürümüyle kodlamada birçok kolaylık getirmiştir.
  ... oylumunelumune
 10. 10.
  genelde hala yaygın olrak .net 2.0 framework ile ajax 1.1 versiyonu kombinasyonuyla iş götürmeye çalıştığım c# bilen adam için ve asp ile uğraşmış adam için öğrenilmesi 1 aydan kısa süren güzel bir web dili.
  1 ... oscar de la hoya