bugün

aynı isimli çizgi roman'dan sinemaya uyarlanan, 2006 yapım yıllı film. filmin başrollerinde nicolas cage ve eva mendes rol almaktadır.
2007 yılının şubat ayında vizyona girecek film.

http://www.youtube.com/watch?v=oGjsPYLb9xU
isviçre sokaklarında 500 hp lik siyah hayabusası ile bilumum atraksiyonlarda bulunan efsanevi kişilik. videoları ve fotoğraflarında hayabusası gibi kendiside siyahlara bürünür ve kimliği kimse tarafından bilinmez *. polisleri hayatından bezdirdiğine,bizim e-5 benzeri bir yolda 350 km/h hıza ulaştığına, saatte 250 km/h hızla giden bir honda f 600 ü kafa kaldırarak tokatladığına umumi video siteleri aracılığıyla şahit olunmuştur.
fragmanı itibariyle bomba gibi geliyormuş hissiyatı uyandıran, nicholas cage dayının 20'lik delikanlılara taş çıkardığı ve de çıkaracağı, merakla beklenen film...
16 subat ı iple cekmeme neden olan film.

anasını satayım hem nicholas abim, hem ghost rider hikayesi kanımı kaynatıyor. kanımca mükemmel bir film...

gel 16 subat!
3.nesil yazar.*
marvel in sinema filmi olarak çekilmesi en zor kahramanlarından bir tanesi. * hiç tahmin etmiyodum ama bunuda yapmışlar *. sabırsızlıkla bekliyoruz.
benimde iple çektiğim filmlerdendir. (bkz: johnny blaze)
nicholas cage in oynadığı karakter için, 'ruhunu şeytana satmaya karar veren ama bunu açgözlülük yada hırstan değil, kişisel sevgisinden dolayı yapan karmaşık bir karakter' yorumunu yaptığı enteresan film.
milletin kesin izle diyee başımın etini yediği filmin adı.
sinema'da izleme sansina sahip oldugum, ama filmden once gosterilen 300 spartans fragmani yuzunden tam konsantre olamadigim nicholas cage'in basarili bir grafik cizdigi, dovus sahnelerinin kisaligi insani uzen, efekt harikasi bir holywood yapimidir ghost rider.

motorsiklet ve cizgiroman fani olarak gercekten guzel bir izletti bize yapimcilar.

ama yine de soylemeden edemiyorum,
-300 spartans film boyunca hic aklimdan cikmadi.
kendisini yıllar önce spiderman aracılığı ile tanıdığım, süper kahraman.
Hiç beklemediğim kadar güzel çıkan film nicholas cage'i bilmem ama Frank miller'in resimli romanından ortaya tadından yenmez bir süper kahraman filmi çıkmış ayrıca blackheart'ı da çok güzel yapmışlar.
nam-ı diğer johnny blaze. gündüzleri dublorlük yapar. deri giysileri manyak motor kullanır, geceleri kafasından alevler saçarak kötü ruhları avlamakla meşguldür.
babasını kanserden kurtarmak için ruhunu şeytana satmıştır.
jelibon bağımlısı ve carpenters grubu hayranıdır.
film fena değil,izleniyor da konusu biraz fala basit.*
insanların neresini beğendiğini anlamadığım filmdir..basit ve özensiz bir senaryo ile sadece film çekim tekniklerinden nasibini almış bir yığın gürültü efektinin altında yanan bir adam izledim sadece..kesinklikle izlenilmemesi ve zaman kaybedilmemesi gereken bir filmdir..kız da* güzel değildi zaten..
çizgi romandan sinemaya uyarlanan filmlerin içinde en kötüsüdür. içinde korku öğeleri olmasa, ki onlarda korkutucu düzeyde değil, ancak çocukların hoşuna gideceği, basit bir film olmuş. fragmanlara aldanılıp gidilmemesi gereken bir film.
rush'ın 2002'de çıkan vapor trails albümünden süper bir şarkı.
süper efektlere sahip aksiyon dolu film. nicholas cage in filmde dönüştüğü yanan iskelet karakteri rpg oyunlarını hatırlatmaktadır. filmin kökeni marvelin çizgi romanlarından birine dayanmaktadır.
görsel efektleri idare eder denilebilir eğlenceli film. öyle birşeye canınız sıkılınca vakit geçsin diye izlenebilecek filmdir. binanın üstünden hell cycle'la atlayış sahnesi dudak uçuklatır. izlenmese de olur film..
dünyayı kurtaran adam'dan sonra 2 numaralı film.
--spoiler--
bulduğumuz sinema çekimindeki alt yazılara elemanlar bayağı bir smiley yapmışlar harbiden komik film
--spoiler--
nicolas cage in kariyerine hiç yakışmadığını düşündüğüm bir yapım. konu çok bayat ama nicolas abimiz filmi biraz da olsun izlenir kılıyor. vakit harcamaya değmeyecek bir yapım.
filmin konusunu 10 yaşında bir çocuğun yazdığını düşünüyorum çünkü aklı başında bir senaristin yaratıcılıktan son derece uzak ve saçma kurgusu olan bir filmi yapacağını düşünmüyorum.şöyle ki,hava karardıktan sonra şekil değiştirip kuru kafalı bir adam olan ve aynı zamanda kafasından alevler çıkan bir yaratığa dönüşen,bunun yanında birde bonus olarak motorunun tekerinden alev çıkan,bütün şehri teker izi yapan bir yaratık var ve bu yaratık nasıl oluyorsa o kadar ses çıkarmasına rağmen insanlar tarafından ilk zamanlarda dikkat çekmiyor.bizim evde sinek uçsa duyuyorum
ayrıca azrailde pek yakışıklı ve değişik gerçekten,oysaki hayatımız boyunca siyah pelerinli ve elinde kırmızı asası olan azrail tiplemesine alışmıştık.bu amca pek bir farklıydı.olur olmaz yerde belirip,değişik kılıkta ortaya çıkıyor.kısacası nicholas cage'e bu filmde haksızlık yapılmış olduğunu düşünüyorum.diğer bir düşüncemse bu filmin aslında bir playstation oynu olduğu,yada bir oyundan filme hazırlandığıdır.
senaristinin * christopher marlow un 'dr. faustus' adlı eserinden etkilendiğini düşündüğüm harikulade bi film.
orjinal ismi ghost rider olan, bence sinema seyircisinin salondan memnun bir şekilde ayrılmasını sağlayan, nicolas cage hayranı olmama rağmen acaba başrolde başka bir isim olsa daha iyi mi olurdu diye düşünmeme sebebiyet vermiş ama izlenilenilmesi gerektiğine inandığım film.

belki başrolünde nicolas cage yerine bir vin diesel olsa daha iyi olurdu. nic duygusal adamdır, gelmez böyle filmlere. face off da filan iyiydi ama nerde bir city of angels nerde bu ghost rider. ama xxx teki vin diesel i düşünürsek bu filmde olması durumunda süper olurdu dedirtiyor insana.