1. ?.
  -dini yönleri baskın olan ailelerin çocuklarını okullar kapanır kapanmaz gönderdikleri,camilerde imamlar,hocalar tarafından verilen kur'an öğrenme kurslarıdır.
  -ilk önce cüzden başlanır,
  -sureler-dualar-ilahiler ezberletilir,
  -cüzü geçen kur'an okumaya başlar ve bu haziranın sonundan ağustosa kadar devam eder.
  -bazı haylaz çocuklar camiye gitmek yerine atari salonlarına gider ya da apartmanın bodrumunda saklanır.
  4 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. ?.
  en gereksiz olan kurs çeşididir dahaneyin ne olduğunu bilmeyen ufacık çocukların beyinleri arapça zırvalarla allak bullak edilmektedir.
  9 -35 ... morkeste morke
 3. ?.
  bu kurslara giden cocuklardan(istisnalar kaideyi bozmaz) ileride adam olmayacagı daha dogrusu ülkesine milletine hayrı olmayacagı aşikardır...
  6 -19 ... like a rolling stone
 4. 1.
  dünyada gereksiz sayılabilecek en başta yer alan kurs zırvası. onun yerine ufak gençlere spor kursları verilse daha iyi olmaz mı diye düşünüyor, insan ama bu yobazlıkta ve saçmalıkta nerde,laf anlatacagız...
  9 -13 ... pink floyd
 5. 2.
  cami hocalarının ufacık beyinleri gerçek dünyadan uzaklaştırdıkları denetimsiz * zırvalama yuvası.hatta kızlar için ilk ders:ERKEKLER ÖCÜDÜR.
  7 -9 ... pixie
 6. 2.
  dini egitim almak için cocuk yaşta gonderılen egitim yuvası.
  2 ... memolf
 7. 3.
  din ve vicdan hürriyeti, kişilerin dini eğitim alma hakkı anayasa güvencesiyle teminat altına alınmış olmasına rağmen, devletin "yan yattı çamura battı daha da sonra annem doğum yaptı" mazeretleri sıralayarak ihmal ettiği hizmetlerin, eğitim ihtiyacını karşılama yönünde atması gereken adımların, söz kunusu talepleri karşılayacak arzların kuş olması, sesinin soluğunun duyulmaması hatta çobanın çaldığı ıslık eşliğinde bu taleplerin duymazdan gelinmesi neticesinde milletin kendi çapında bulduğu çözümlerdir.

  sen devlet olarak; "kardeşim ben müslüman bir insanım, evladımın da dinini diyanetini öğrenmesini istiyorum bana yol göster yardım et" diyen vatandaşına, "bu tarlanın toprağı bu burda başka kabak yetişmez" misali cevaplar vereceğine otur da madur olan insanlara nasıl çözüm bulurum diye iki lokma düşün,

  sen politikacı olarak "kardeşim ben imam hatiplerin sayısını çoğalttım artık herkes imam olacak olamayanları da ben müezzin yapacağım" diyeceğine, "lan belki bu insanlar imam olmak dışınında da dini bilgi sahibi olabilecekleri bir alternatif istiyorlar" diyen vicdanına bir kulak ver...

  ve biz vatandaş olarak," lan skerim kursunu, öğrenmesin efenim, ben bilmiyorum da ne kaybediyorum. aksine son derece pozitivist bir yaşamım var,ilerde emekli olduklarında öğrenirler,hatta namaza bile başlayabilirler" diyeceğimize. "belki de hakiki manada bu iş için tizlenirsek suistimalleri engellemede bizim de tuzumuz bulunur, ne şiş yanar ne de şişhane" desek işin rengi daha bi başka olur gibime gelmekte.

  ayrıca son bir hatırlatma;

  anayasa madde 24;

  kimse, ibadete, dinî âyin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.

  din ve ahlâk eğitim ve öğretimi devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır...
  3 ... tamada
 8. 4.
  her ne kadar bazı kafasızlar müslümanım dediği halde çocuklarını o yerler yerine kliseye yollamayı tercih edebilicek kadar ne yaptığını bilmez olsa da ülkemdeki çoğu insanın çocuklarını yollamak isteyeceği din ve ahlak eğitim ve öğretim yerleri..
  2 -1 ... undergrounder
 9. 5.
  egitim veren hoca egitimli olduktan sonra kesinlikle faydalı kurslardır. faydası için somut kanıt arayanlar entrylere bakabilirler. faydasız oldugunu savunanlar belli ki kursa gitmemiş veya kötü bir hocaya denk gelmişlerdir ki ayetlere, surelere arapça zırva demekte ve gidenlerin adamlığına laf etmektedir. oysa isteyen gider isteyen gitmez konuşulması gereken gidilip gidilmemesi değil gidenlerin en dogru, en çagdaş eğitimi alabilmesi için neler yapılmalı olmalıdır.
  ayrıca beceren kurstan kızda tavlayıp çıkışta beraber yüzmeye gidebilir. *
  2 ... th0r
 10. 6.
  Sayesinde ülkede müslümanlığın ayakta kalmasına yararı olan yerler.Okullardaki din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin ne kadar eğitici ve öğretici olduğu belli * .Bir çok insan öğrendiği sure ve duaları buralarda öğreniyor ve kitaplarını okumayı burdan öğreniyor.Çok yararlıdır..gitmek vede göndermek lazımdır..
  3 ... tathar elanesse