bugün

entry'ler (446)

üniversitedeki bölümlerin tek cümlelik özeti

mimar: uykusuz

quzu

--spoiler--
inanışa göre tanrı her insanın ayak bileklerine kırmızı bir ip takar ve kaderleri birleşecek insanları bu ipler sayesinde birbirine bağlarmış. bu ipler esner, kördüğüm olur, fakat asla koplazmış...
--spoiler--

(bkz: touch)

çoban yıldızı

zühre yıldızı olarak bilinen yıldız. aynı zamanda teomanın çok sevilen parçalarından biri...

http://www.dailymotion.co...dizi-2009-by-aluxto_music

sen benle kal...
zamanın varsa...
biraz daha...

quzu

geçtiğimiz bir yılın bitişine hiç bu kadar sevinmemiştim sanırım... tek bir mutsuzluk kaldı yeni yıl kutlamalarından geriye; yanında olamayışım... kokunla uyanamayışım yeni bir yıla daha. bitmemiş, tamamlanmamış, yarım kalmış bir yıldı biraz belki. o soğuk yatağında büzüşüp yalnız yalnız uyuduğun için içim hep yarım hüzünlü uyanıyor her yeni güne. tüm gün ne kadar eğlendiğimin, mutlu olduğumun bir önemi kalmıyor. çünkü yatağa hep eksik yürüyorum. boynumda nefesinin ılıklığıyla uyandığım sabahların huzurunun kırıntıları beni mutlu ediyor belki, belki sırf o yüzden uyanıyorum her sabah bir şekilde bir saatte.

şimdi sen o soğuk duvardan 5 santim uzakta, yorgana sığınmış, elin kolun nerede duracağını şaşırmış bir şekilde dönerken, ben uyumakla uyumamak arasındaki o garip çizginin üzerinde duruyorum. uyandığımda, yanımda olmadığını bile bile yanımda olmanı umut ederek gözümü açıyorum...

daha mutlu, daha umutlu, daha çok biz dolu bir yıl temenni ediyorum ikimiz içinde. daha çok sabah yanında uyanabileyim, daha çok o koltukta rahatsızken rahatlığın keyfine varabileyim ve her sabah uyanışını izleyebildiğim bir yıl olmasını diliyorum.

seni sevmek cümlesini tanımlayacak kelimeleri hala bulamadım... iyi ki diyorum bunun için. tanımsızlıktaki mutluluğu seviyorum...

Hacı o değil de; seviyorum seni

(bkz: hayatımın anlam şeyi)
(bkz: hayatımın herşeyi)

başlıkları alt alta okumak

san marino nun savunma anlayışı
akıtma

ovumyeja

sekizinci nesil silik.

minecraft

bağımlı hale getiren ve aslında kendisinden nefret ettiren oyun. sanırım singleplayer haritamda tüm kömürleri buldum. öylece bekliyorlar. ne yakacaksam o kadar kömürle anlamadım. sigara içmeye bile elim gitmiyor bir süredir. kır orayıda kır burayıda. olmadı en iyisi buraya taş koyayım. kaybettiğim evlerin haddi hesabı yok. harita yapıp sonra da o haritayla ölmek ayrı bir güzellik katıyor hayata. böylece ne yapıyoruz kayboluyoruz.

bir kadına söylenebilecek en güzel söz

günaydın hayatım

miss 600

http://www.youtube.com/watch?v=sSFll5R3utg&feature=player_embedded

çok sevimli bir şarkıyla insanı mutlu eden ikili.

i m happy just to dance with you

http://www.youtube.com/watch?v=44YitKiVZ8E

bu da dinlenebilecek linkidir.

bir saatlik yola uzun diyen insan

istanbul da yaşamamış insan söylemidir. başka şehirlerde "1 saatlik mesafeye çok uzak şimdi kim gidicek oraya kadar" diyen insanlar gözlemlenmektedir. istanbulda yaşayan insan için ideal bir süredir. yakın sayılır.

moonlight sonata

kendisini ıssız adamla bir tutan mod kişisi. *

google gravity

sinirden eşyaları sağa sola atmakta tereddüt ettiğiniz vakitlerde, kendinizi rahatlatmak için kullanabileceğiniz hede.

radyo uludağ

site üzerinden dinleme aparatı çalışmayan radyocuğumuz. *

lys 2011 tercih sonuçları

az evvel açıklanmış olan sonuçlardır.

hacı o değil de; hatay çok uzak lan *

lys 2011 tercih sonuçları

sınava giren öğrenci kadar yakınlarındakileri de heyecanlandıran sınav sonuçlarıdır. karın ağrısı duyarsınız. muhtemelen evinizin içinde en iyi anlaştığınız yaratık * evden uzaklaşacaktır. evde bir kaos havası vardır. hüop deseniz kafa göz dalacaktır size neredeyse öyle gergindir. ama seversiniz öpersiniz ve açıklanmaya az zaman kala daha az stres yaşasın diye uyandırmaya kıyamazsınız.

o değil de; çok uzak lan

teoman dan açılan boşluğu gökhan özenin doldurması

teomanın yerini doladuramayacak bir kişinin teoman rolü oynaması olarak tanımlanabilir.

edit: taşıya taşıya bi hal olduk.

baret

inşaat sahasında güvenliğiniz açısından takmanızın zorunlu olduğu başlık. takmazsanız ne olur? 3. kattan kafanıza düşen bir adet çivi kafanızı delip geçebilir. demek ki neymiş baret önemliymiş. * * *
ha bir de kendinizi bir şey sanmanıza sebebiyet veriyor. *

ilknur güntürkün kalıpçı

kendini atatürk araştırmasına adamış profesör.

verdiği konferansın yazılı halide budur.

http://turkoloji.cu.edu.t...rmalar/icimizden_biri.pdf

yaran facebook iletileri

türkçede kelimeler yazıldığı gibi okunur fakat tek bir istisna vardır terörist diye yazılır orospu çocuğu diye okunur.