bugün

sevilen birine ya da sevgiliye hitab şekillerinden biri.

eskilerden gelsin:

patty ryan - you're my love, you're my life
sevilen hitap şekli. lakin gerçek değildir çünkü insan yalnız doğar, yalnız yaşar ve yalnız ölür. (bkz: bana göre)
bir hitap şekli olarak söylendiğinde dikkat edilmelidir. çünkü basite indirgenecek bir kelime değildir. gerçek manası ile söylenecekse söylenmelidir.
bugun g2 anadolu tarım işletmesi koşusunu kendisini tanıyan jokeyi ahmet çelik ile kafkaslı önünde kazanan ve son 5 yarışındaki totosunu 11111 şeklinde istatistiğine yansıtan fethi dogan'ın sahibi oldugu 4 yaşındaki başarılı kısrak.
(bkz: sevgililerin birbirlerine hitap şekilleri)
ekşidir.
herkese söylenmemesi gereken sıfatlardan.
bittiğim söz öbeği, sevdiğiniz biri bunu size söylüyorsa dadından yenmez.
murphy yasası misali hayatım, kötülük kötülüğü getirir, şanssızlık şanssızlığı pek iyiliğin iyiliği getirdiğini göremedim.
sadece karı koca arasında söylenince anlamlı olacağına inandığım hitap şekli. anahtar sesi,adam işten gelmiş,hatun mutfakta ve 'ben geldim hayatım'.
bazı patronların sekreterine,
çiftlerin birbirine,
yaşlıların bilmiş bir cümle edecekleri zaman kendisinden küçüklere,
kadınlar arasında geçen sohbetlerde birbirlerine,
bireyin kendisi hakkında alacağı kararlarda "benim" kelimesiyle birlikte kendisine

söylediği kelimedir.
kendi yaşamından kesitleri anlatırken "işte benim hayatımda bundan ibaret" kullanılan terimdir.
2 yıl üst üste yılına en iyi arap atı seçilmiştir.
Hayatım sinüs ritmine döndü yemin ediyorum.
buca'da sürünmekle geçen zaman dilimi...

sürünmek derken sevmiyorum işte!
1935 senesinde başladı. Oldukça fakir bir ailenin çocuğuydum. Babamın 7 dolar yüzünden hapse girişi beni kahretti. 8 dolar olarak bilinir ama doğrusu sadece yedi dolar.

Gitar ve müzik tutkum oldu benim. Sevdim. Kızları ve dansı. Hep hayal ettim öyle zengin olmayı.

Bir dönem kamyonculuk yaptım. Üç kuruş paraya. Sonra bir iki albüm denemesi. ilk başlarda kimse takmadı. Ama sonra birden anlam veremediğim şekilde hayatım değişti.

Bu şan şöhret aslında bana ağır geldi. Annemi çok severdim. 1976 senesinde ölüm ile 1977 ye bir mektup yazdım. Öyle gidecektim aranızdan. Ama elbetteki sizler yoktunuz belki daha.

Sonra öldüm. Yada öyle bir hal aldım. Aslında Elvis elbetteki ölmedi. Bazılarına tıpkı dedikleri gibi tünel arkasından el salladım. Eminim çoğu bunları bir hayal sandı.

Ama işin garip bir tarafı var. Şu an 32 yaşındaki halimle hala hayattayım. Turkiye ye geldim. Burayı sevdim. Sonra sözlük. Türkçe dilini çok iyi öğrendim. Kendime yakın bulduğum ve uzun süre takip ettiğim uludağ sözlüğe üye olmaya karar verdim.
anlamının derinliğinde kullanılmıyor ama. daha çok kaçamak bir sözcük. canım gibi aynı. aşkım kadar ne dendiği belli ve samimi olmadığı gibi hiç bir hitap kullanmamak kadar resmide değil . genelde kategorileşir bu sözcükler aşkımla-sevgilim,bebeğimle-yavrum ,canım-hayatım ve bitanem olarak.herbirinde bir alt mesaj yatar. hayatımın bir diğer alternatif tarafı vardır ki bu kadar kaçamak kullanılması monotonlaşmış ilişkiler ve evlilier arasında sık kullanılmasına sebebiyet vermiştir.

keşke herşey kendi anlamıyla kullanılsa da böyle gereksiz stratejilere oyuncak olmasa dedirtir.
nefes aldığım her an göğsüme batan bir diken..

anlamı anlamsızlığında saklı, bir hiç..
görsel
uyuz olduğum hitap şekli.
kimse kimseye hayatını adamaz ki.
özellikle 2 günlük ilişkilerde. bunu diyenlerde bi sikkoluk oluyor.
çok itici bir lafdır. hayatım neeeee hayatım ne aşkım de, canım de fakat hayatım deme be
genelde orta yaş üstü maddi durumu iyi olan erkeklerin kullandığı kelime...
Insanın yaşadığı zamanla ilgili bilgi verirken kullandığı sözcük.

Hayatım Anlamsız, düşsüz ve suskun.
balım var bide yanlışla erkeğe yazmıştım sonra saniyede silmiştim.
benimde sonradan sevmediğim kelime.