bugün

sevdiği entry'ler

sözlüğe girince 74 bildirimle karşılaşmak

Mmbg sağlam geçirmiş yalnız.

nickten yaşadığı şehri tahmin etmek

Mel Mel bakan gibson: filmine göre değişir ama ben iskoçya (hadi şehir dendi diye glasgow diyelim) diye düşünüyorum.

Unique270: ayıntap?

ulunun duayen yazarları

(bkz: Kara erik habbesi)

Edit:aaa donuzmuş sorry.*

aşı vurulan kolun ağrıması

O da birşey mi kara erik saçlarında yavaştan sarı olmaya başlayacak.

mel mel bakan gibson

Çirkin iftira ve hadsizliğe maruz kalmış, on numara, beş yıldız, efendilik abidesi şahane insandır.

Yıllardır tanırım, ara ara hal hatır sorarız, saygısını, nezaketini, efendiliğini her daim koruyan, samimiyetine her daim inandığım, aslan parçası yazardır.

Zerzevatlara, boş beleş adamlara, cahile cühelaya pabuç bırakmayacak seviyede bir edebi, duruşu ve kıvrak kalemi vardır.

Sözlükte, iki elin sayısı kadar olan, eli kalem tutan, saygın erkek yazarlardan biridir.
iyi ki vardır!

60lı yıllarda ülkeden kaçan milyonlarca aç türk

Bugün kaçan milyonlardan daha aç olmayan Türk.

O zaman en azından dana eti, peynir, süt yiyebiliyorlardı.

Bugün milyonlarca asgari ücretli patatesli börek yemekten patates kafalı oldu.

uğur mumcu

Şair Ali çınarın yazdığı Selda Bağcan yorumladığı uğurlar olsun türküsünü merhum uğur Mumcu ya atfetmişlerdir;

--spoiler--
Bir pazar sabahıydı, Ankara kar altında
Zemheri ayazıydı, yaz güneşi koynunda
(Ucuz can pazarıydı kalemim düştü kana, kalemim düştü kana)
Zalımlar pusudaydı bedenim paramparça
(Ucuz can pazarıydı kalemim düştü kana, kalemim düştü kana)
Uğurlar olsun, uğurlar olsun
Hüzünlü bulutlar yoldaşın olsun
Bir keskin kalem, bir kırık gözlük
Yürekli yiğitlere hatıran olsun
Çevirdim anahtarı apansız bir ölüme
Şarapnel parçaları saplandı ciğerime
(Ucuz can pazarıydı kan doldu gözlerime, kan doldu…
--spoiler--

Şarkının yarı parça sözleridir.

hoşlanılan yazara bayram mesajı atmak

Sevdiğim yazarlara mesaj atmayı severim. Zaten üç beş tane yazar var mesaj attığım sonra direk akrabalara sarıyorum. Her bayram fixtir bende. Hayırlı bayramlar efendim.

1 günde 7 vatandaşı intihar eden ülke

--spoiler--
82 milyon insanın yaşadığı ülkede gayet olasıdır. sevgilisi terketti diye intihar ediyor, karısı aldattı diye intihar ediyor, kuma getirdi diye intihar ediyor, bunalıma giriyor intihar ediyor. ne yapalım şimdi bütün intiharları hükümete mi bağlayalım?
--spoiler--

ulan beyinsiz.
ulan allahsız.
ulan insanlıktan çıkmış.

bu insanlar sevgilisi terk etti diye intihar etmedi.

işyerleri kapandığı için, işsiz kaldıkları için, parasız kaldıkları, evlerine ekmek götüremedikleri için intihar etti.

ne kadar aşağılık insanlarsınız lan siz.

sizi ayrı, şerefsizce savunduğunuz hükümeti ayrı, sizi bu sözlüğe yazar yapanları ayrı si...

biz türkiyeli değiliz türküz türkiye buranın adı

hak verdiğim argümandır.

siz fransaya gittiğiniz zaman cezayirliler ben fransızım der zenciler de ben fransızım der ama iş türkiyeye gelince "32 tane etnik köken varmış da andımız yasaklansın atatürk ırkçı bir isimmiş içinde türk geçiyormuş o yüzden mustafa kemali kullanalım" sen daha atatürk'ü anlayamamışsın ülkenin isminin neden türkiye olduğunu da anlayamamışsın.

osmanlı'da daha fazla azınlık yaşıyordu ama ülkenin adı osmanlı olunca sıkıntı yok demi. sizin probleminiz türk ismiyle. tamam biz çekip gidelim ülke bize kalsın ama avrupada en çok ırkçılığa maruz kalan yine biziz burada bütün azınlıklara adam muamelesi yapıyoruz ama bir türk doğuya öğretmenlik yapmaya gidince öldürüyorsunuz sayın azınlıklar.

kim ırkçıymış kim hadi söyleyin

eksi atanlar biraz cengiz özakıncı hocayı dinleyin de ufkunuz açılsın. sizin hocayla işiniz olmaz hdp li mervelerle doğuda bize tsk zulüm yaptı diyin siz.

(#44527462) daha iyi entry.

e devlet in sıraya alması

lan siz de mi!

birkaç şeye bakayım dedim, her alanda sıra var. hep sizin yüzünüzden amk.

mel mel bakan gibson, arkandayım hocam, bi tutarsan tuvalete gidip gelicem.

en sevdiğiniz sözlük yazarı

(bkz: usualsuspects)
(bkz: mel mel bakan gibson)
(bkz: serdarsl06)
(bkz: traveler of secret moments)

uzun süre sonra sözlüğe girmek

görsel
insanı değişik duyurulara sokar. Yeni yeni nickler görüyorum. Acaba burası ulu mu demek geldi içimden. Neyse biraz takılalım bakalım. Merhabalar efenim.

mel mel bakan gibson

Canımın ciğerisi gibi bir şeydir.

mel mel bakan gibson

çok kalite bir adamdır. sözlüğe fazla.

bizim evin önünde çalışan bir köpeksin

Para bu görgüsüzlerin elinde ya, ona yanıyorum amk.

10 kasım 1938

iyi ki vardın atam. Her daim kalbimizdesin. Seni çok ama çok seviyoruz. Ruhun şad olsun. Özlüyoruz.

Bıraktığın her şey için şükran duyuyoruz.

mel mel bakan gibson nickli şahsiyet

Sevilen, sayılan, erdemli, nezaketten asla ödün vermeyen aslan gibi adamdır.
Yetkili olmayı sonuna kadar hakeden ve bu uğurda taşın altına elini koymaktan çekinmeyendir aynı zamanda.
Sözlük emekçisidir.
Varolsundur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.