bugün

entry'ler (681)

ethem sarısülük ü vuran polisin serbest kalması

meşru müdafaanın tanımını bilmediğini gördüğümüz hakimlerin, bu hakimlere güvenerek adaleti aradığımız sistemin serbest bıraktığı, hadi şimdi git geri kalanları da vur dediği isimdir Ahmet Şahbaz. açık açık yazıyoruz ki adını Ethem'i vuran, vurduktan sonra da arkasına dahi bakmadan göt korkusuyla kaçan o polis kim asla unutmayın. elinde onlarca alternatif müdahale aracı varken, belindeki silahı çekip doğrudan kalabalığı hedef alarak ateş eden bu polisi, "benim polisim" diye koruyan sistemin bir parçası olmaktan utanmaktan zaten bıkmış durumdayım.

iki gün sonra elini kolunu sallayarak tekrar işbaşı yapsın da, biz bu meydanlarda özgürlüklerimiz için, geleceğimiz için, kısacık hayatlarımızı dolu dolu yaşayabilmek adına direnişimizi sürdürürken, içimizden birini daha vursun diye serbest bıraktılar belki de kimbilir. ya da nasıl olsa serbest bırakıyorlar çekip biz de vuralım cesaretini aşılamak için diğer polislere. vurmuyor, öldürene kadar dövüyorlardı. şimdi en azından dövmekle uğraşmazlar.

geriye kalanlar dedim, onlar kim derseniz gözü yaşlı bir anne ve arkasında bekleyen on binlerce kardeşidir ethemin. halkı kendi adaletini sağlama arayışına itmeye başladığınız anda, işte asıl o zaman tehlike çanları çalmaya başlar.

zaytung

aman konuşursam benim de başıma birşeyler gelirse diye malum organının korkusu nedeniyle ülkemizi terk etmiş kendini gazeteci zanneden bir şahsa verdiği tarihi ayarın asla küçümsenmemesi gereken site.

adam nasıl çileden çıktıysa doğrudan mazlum edebiyatına yardırmış bulunmakta. sağdan solda destekçi arıyor kendine.

açıp açıp okuyorum ve gülüyorum. büyütüp poster yapıp ofisime asmayı falan planlamaktayım.

fb tv çalışanın fatih terime yaptığı terbiyesizlik

bir kişinin yaptığı eylemi genele vuran beyin yoksunlarının yapmış oldukları terbiyesizliğe eşdeğer terbiyesizliktir. hayır adamın önceki entrylerine bakıyorum yardırmış da yardırmış şimdi kalkmış burada ahkam kesiyor, göt kadar aklıyla genelleme yapıyor. kimse çıkıp demiyor ki bu adamın yaptığı doğrudur diye. babanın oğlu olsa savunulacak bir yanı yok bu hareketin. geçtim fatih terim'i, sen toplum önünde kimseye bu şekilde saygısızca davranamazsın. ama bu başlık altında tüm fenerlilere sövenlerin de çük kadar akla sahip olmayan holiganlığın dibine vurmuş veletler oldukları şüphesiz.

30 nisan 2013 meclis tutanakları

medyaya mecliste kamer genç kavgası başlığı altında servis edilen tutanaklardır. milletin vekillerinin ne denli şirin, ne denli kibar, ne denli birbirlerine saygılı olduklarını bir kez daha görmüş olduk.

--spoiler--
BAŞKAN - Evet, teşekkür ederim Sayın Genç.

RAMAZAN CAN (Kırıkkale) - Otur yerine!

MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA (Bartın) - Ayıp ya, ayıp, ayıp, ayıp!

KAMER GENÇ (Devamla) - Ne bağırıyorsunuz? Ne bağırıyorsunuz? O zaman…

MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA (Bartın) - Sen mi oturtacaksın adamı, sen mi oturtacaksın Ramazan?

BAŞKAN - Teşekkür ederim Sayın Genç.

Sayın Genç, lütfen…

(AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın kürsüye doğru yürümesi)

ZEYiD ASLAN (Tokat) - Sen konuşma!

KAMER GENÇ (Devamla) - Sen hiç buraya gelme! (AK PARTi ve CHP sıralarından gürültüler)

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, lütfen!

ZEYiD ASLAN (Tokat) - Senin amına koyarım! Senin amına koyacağım. Soytarı, köpek, şerefsiz!

MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA (Bartın) - Dinleyin, dinleyin!

ZEYiD ASLAN (Tokat) - Orospu çocuğu! Piç kurusu! Piç kurusu! Satılık köpek! Şerefsiz!

(Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in kürsüdeki su bardağını fırlatması)

ZEYiD ASLAN (Tokat) - Senin ananı sikerim!

(AK PARTi ve CHP milletvekillerinin kürsü önünde birbirlerinin üzerine yürümesi)

MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA (Bartın) - Ayıp, ayıp!

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, lütfen… Sayın milletvekilleri…

Birleşime on dakika ara veriyorum.
--spoiler--

18 mayıs ankara zallanıyor zirvesi

roxanne'de yapılması halinde zaten hınca hınç olan mekanın dağlara taşlara taşmasına sebebiyet verecek olan zirvedir. yine de güzel tercihtir. katılmak için süre talebinde bulunuyorum.

inek şaban a suç duyurusu

beyin bedava bonusundan faydalanıp dünyaya gelmiş emekli amcamızın yaptığı lüzumsuz eylemdir.

özellikle son cümlesi yarmıştır.

--spoiler--
Yüzde 98'i Müslüman olan Türkiye'de bana destek verecek avukatlar olduğunu biliyorum. Bu sadece benim değil, bütün Türkiye'nin mücadelesi olmalı. inek Şaban filmini tarihe gömmeliyiz.
--spoiler--

bu ne lan?! neyin mücadelesi? tarihe gömmek? kim gaza getirdi bu amcayı bu denli acaba.

fatmagül fakı

neresinden tutarsanız tutun çirkin olan survivor gönüllüler yarışmacısı. ulan televizyona sağdan baktım olmadı, soldan baktım olmadı, gittim formatını değiştirdim olmadı, hd izledim yine olmadı. naparsanız yapın çirkin, naparsanız yapın bir o kadar kezban. herşeyden öte 16:9 formatında bir vücuda sahip olan hatunun adriana lima ile kıyaslanmasını anlamak mümkün olmadığı gibi, üstüne üstlük o 64 dişiyle konuştuğu anda zaten dişiliği ile ilgili kalan kısımlarını da yitirmekte.

günü en iyi anlatan şarkı

bugün ve kalan günler için james blunt - goodbye my lover.

25 nisan 2013 fenerbahçe benfica maçı

3-0'ı net bir şekilde kaçırdığımız maç olmuştur. benfica'nın koskoca 90 dakika boyunca tek bir pozisyonu dahi yok. direkten dönen şutu pozisyon olarak sayan adamın kıçına mantar kaçsın. eze eze yendiğimiz maçta skorun 1-0 olması içimize kurt düşürüyor olsa dahi bu oyunu aynen deplasmanda da oynadığımız takdirde amsterdam yolunun dibine kadar açık olacağını söyleyebiliriz. chelsea ile muhteşem bir intikam maçı olacak.

tecavüz

almanların, futbolda, iki gündür ispanyollara uyguladıkları eylemdir.

2000 tlyi reddetmiş

sadakanın tutarını arttırınca toplum gözünde kıymete bineceğini sanan başka bir hüseyin çelik saçmalaması. bu "benim sayemdeci" zihniyetten duyduğumuz nefretin haddi hesabı yok ama adamların bunu anlayabilecek ne kapasitesi ne de duruşu yok. arkadaş bizim eleştirimiz geçtim kanser hastası bir kız olmasını, herhangi bir vatandaşın eline "al şu parayı sok cebine hadi bakalım" tarzındaki yaklaşımdır. müslümanım diye geçin sizin gibi tipler, müslümanlık ile showgirl olmayı birbirine karıştırıyor sanırım. birine iyilik yapıyorsan bunun içinde gövde gösterisi olmaz, şov yaparak bir iyilik süslenmez. yanındaki onlarca yalakadan birine "alın şu kızımızın bilgilerini, tüm masraflarını üstlenin" dersin, olay biter. biz de helal olsun bakana deriz. ama adam çıkıp cebinden çıkardığı bir tomar parayı kızın eline sokuştursun sonra yok efendim büyük iyilikmiş de yok efendim tamamen iyiniyetmiş de. bir süredir hüseyin çelik saçmalamaları dinlememekteydik. özlemişiz.

edit: bir taraflarımıza patlamasın istedik.

fazıl say ın 10 ay hapis cezasına çarptırılması

hukuk sisteminin değil, bu sistemi yönetenlerin vermiş olduğu kişisel cezadır. (#19354885) numaralı entry'de yer verilen öngörüye katılmamak elde değil. bu karar, sistemi yönetenlerin önünü açmıştır artık. madem öyle işte böyle mantığıyla bu ve benzeri davaları daha çok ama çok göreceğiz.

7 nisan 2013 orduspor fenerbahçe maçı

saçlarına kurban olduğum salih yine yazmıştır. hem orduspora yazmıştır hem de dünün çirkeflerine.

yılmaz özdil

kürt sorununun gerçekten çözülmeye başladığını düşünenlerce eleştirilen yazar. adam gözünüzün içine içine sokuyor tüm gerçekleri de beyin bedava olunca algı seçemiyor tabi gerçekleri.

3 0 yenilip ertesi gün formayla dolaşmak

formasını giyip atkısını kuşanmak suretiyle arkadaşına maç izlemeye giden ancak gece maçtan sonra evine dönemeyen taraftarın ertesi gün tıpış tıpış yapmak zorunda kaldığı eylemdir.

art niyet aramamak lazım.

carlos boozer ın hakemin taşaklarına yumruk atması

sesli gülme sebebi veren harekettir. otursa çok fena can yakabilirmiş.

osman sınav nasıl geçti

haydar dümen'e sen geç.

türk kahvesinin adı değiştirilsin

ülkenin adının da kürdiye olarak değiştirilmesi teklifi ile son bulacak öneriler zinciri. daha çok açılalım kanımca yetmiyor.

yazarların her gün muhakkak dinledikleri şarkılar

pearl jam - black.

galatasaray türkiye nin barçası

bir hamit altıntop beyanıdır.

--spoiler--
Hamit Altıntop, ispanyol spor gazetesi Marca'ya yaptığı açıklamada, 'Galatasaray Türkiye'nin Barçası' derken, Real Madridli Sergio Ramos, Galatasaray'la eşleştikleri için şanslı olmadıklarını vurguladı.
--spoiler--

tahminime göre "galatasaray türkiye'nin bir parçası" demek istemiş ancak almancı olmasından kaynaklı aksan bozukluğu nedeniyle ortaya böyle bir cümle çıkmış. başka mantıklı bir açıklama bulabilmiş değilim.