bugün

(bkz: türkiye de ateist olan insanın idam edileceği gün)

hayalken gerçek olan şeylerin devam edeceğine delalettir.
dini değerleri fazıl değil ömer hayyam aşağılamış, o zaman ömer hayyama neden ceza verilmediği sorulmalıdır. yada hayyamı yasaklayın kardeşim. her boku yasaklamayı biliyorsunuz. buna ileri demokrasi denmez buna dense dense iki yüzlü demokrasi denir.
bu kararla birlikte bilin ki türkiye de düşünce özgürlüğü bitmiştir. ve türkiye de yaşamak büyük bir trajedi haline gelmiştir.
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış efendim.
bizimkisi o hesap yani!
hukuk katliamıdır.
geri kalmış yobaz ülkemiz nereye gidiyor denilmesi gereken durum. düşünce özgürlüğümüzü elimizden almaya başlıyorlar. böyle durumlarsa geriliyor insan ister istemez. bu da insanı geren bir durumdur.
(bkz: fazıl say)
bu kararla birlikte ateist avcılığına soyunacaklar olacaktır. her hareketi, her düşünceyi dine hakaret olarak değerlendirme operasyonu start almıştır.
ben ateist değilim, ancak bu çok utanç verici bir olay. başkalarının inandığı değerlere saygı duymayan, saygı duymayı bırakın ana avrat küfür dahi edebilen insanların kendi inandığı değerlere laf gelince nasıl gözlerini kin bürüyor. ben burada fazıl say'ı he savunuyorum hem savunmuyorum, ancak keşke fazıl say'ın böyle şeyler söylemesini gerektirmeyecek koşullarda yaşasaydık. ne müslümanlar ateistlerin inanıp inanmasıyla ilgilenseydi, ne de ateistler kendilerine laf atıldığı için müslümanlarla çatışmasaydı. ama işte elden ne gelir. bu dünya sürdüğü sürece ikilikler, çatışmalar hep olacak ve sürekli birilerinin ekmeğine yağ sürülecek.
Fazıl say'a Çin'e tek yön uçak bileti aldıran hadise.
hala 'fikir özgürlüğü' hala 'düşünce paylaşımı' ve hala 'haklı adam' diyenlere bir cevaptır. haklı bir cevaptır. fikir özgürlüğü adı altında gelip halkın değer ve görülerine hakaret edersen bu yaşananlar 'müstehak' olur. 'ohh' olur. 'ne biçim de iyi olmuş' olur. sanatçı kişiliği çok farklı bir olgudur. bir sanatçının geçip de farklı bir müzik türünü dinleyenler hakkında hakaretvari konuşması 'sanatçı' kimliğe terstir.

şuraya dikkatleri çekmek istiyorum; 'sanat yeteneğinin doğuştan gelmesi' güzel bir şeydir. Lakin 'sanatçı' olmak çok başkadır.
hayyamına koyim sana bişey olmasın fazıl.

nerde kaldı fikir özgürlüğü? düşünce özgürlüğü? işte böyle demokratik ve özgürlük dolu bir ülkede yaşıyoruz.
Fazıl Say'a ülkesini terk ettirecek karardır. terk ettikten bir süre sonra "vatan haini" ilan edilmesi işten bile değildir. Tabi yurtdışında vefat ettikten sonra zamanın hükümeti onu kahraman ilan edecek ve vatandaşlık haklarını geri verecektir.

(bkz: Nazım Hikmet)

(bkz: Ahmet Kaya)

Şimdi sorarım bu Tayyibe nereye gitti senin ağlayarak söylediğin türküler Ahmet Kaya için?

Nereye gitti nutuklar atıp Nazım Hikmete vatandaşlığını verdiğin günler?
Halkın benimsediği değerlermiş.

Görüyoruz halkın benimsediği değerleri. 13 yaşında kızların komple kasaba üstünden geçiyor.

Kanser hastası kıza al bu parayı git diyen adamlar yüzde 50 oy alıyor.
aklı bir halta çalışmayan tiplerin verdiği ceza. bir haber sitesinde bu kararı destekleyen biri şöyle bir yorum yapmış;
"ömer hayyam' ın türkiye' ye girmesi yasaklansın."
ağzımızı bırakıp, götümüzle gülüyoruz. lan tamam cahilsin de bu kadar belli etme be oğlum.

edit: ey özgürlükleri kısıtlanan(!), değer yargılarına saldırılan(!) hıyarlar, adamın tweeter' da ne söylediğini biliyor musunuz? biliyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak, şunları söyleyin;
"doktor bey, beyin fonksiyonlarım düzgün işlemiyor. söylenen lafları götümle algılıyorum. lütfen tedavime başlayın."
ben fazıl say ın Türkiye nin yetiştirdiği ender sanatçılardan biri oldugu inancıtaşımaktayım ama bu ona kimsenin dinine hakaret etme özgürlüğü veremez.. sadece islam a değil Hristiyanlıgıda Museviliğide hatta budizm zerdüstlik ve ilkel kabile dinlerinide hiç kimse hakaret edemez..

özgürlük kibiri reddeder ve başkasının hakkına saygı duymayı öğretir. eğer ben yada sıradan bir insan da olur veyahut sokaktaki simitçide suç işlediği zaman ceza alıyorsa aynı cezayı sanatçıda milletvekilide ve onun üstleri suç işlediği zaman almalıdır.

artık hiç kimsenin dinine mezhebine ırkına rengine hakareti hiç kimse üstüne vazife olarak görmemesi için bu cezayı hakketmişse almalıdır..
ileri demokrasinin ve çok bağımsız yargının verdiği karar. Yazık fazla söze gerek yok tek denecek şey yazık.
hukuk sisteminin değil, bu sistemi yönetenlerin vermiş olduğu kişisel cezadır. (#19354885) numaralı entry'de yer verilen öngörüye katılmamak elde değil. bu karar, sistemi yönetenlerin önünü açmıştır artık. madem öyle işte böyle mantığıyla bu ve benzeri davaları daha çok ama çok göreceğiz.
fazıl say'ı sevmememe ve ceza yemesine sebep olan sözü onaylamamama rağmen gereksiz bulduğum cezadır. aynısını başkası atatürk için söylese ve hapis cezası alsa halk nasıl tepki verirdi merak ediyorum.
özgürlüğünün sınırlarının başkasını rahatsız ettiğin yerde biteceğini bilmeyenler tarafından yadırganan ceza.

Özgürlük adı altında, kutsal değerlerinize sayıp söveyim o zaman?
Az bile verilmis cezadir.halkin degerlerini rencide ederek ifade ozgurlugu olmaz.
bazı bacısı mahalle maçı yapılırken sahanın kenarından geçmişlerce incelenen hadise.
elestirenlerin hala 5816 sayılı atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanunu gormezden geldigi hasidedir.
durmak yok yola devam.
ifade özgürlüğünü kıçından anlamışların karşı çıktığı ceza.

başbakan şiir okuduğu için hapis yattığında sesi çıkmıyordu çakma özgürlükçülerin. insanları aşağılamak ifade özgürlüğü değildir.
ne sandiniz amina koyim ? ooh isine gelince dine sov, isine gelince insanlarin fikirlerine sov, isine gelince muziklerine sov, hor gor assagila. yok ya ? burasi anayasal sosyal bir hukuk devleti. (bkz: sikerler)