bugün

bence isimlerle alay edilmesi gerçekten önemli bir sorun. buna bağlı olarak gayet haklı bir davadır. bunun kemal sunal'la herhangi bir ilgisi yok. ben şahsen 5-6 yaşlarındayken abdurrahman, şaban gibi isimlere sebepsizce güldüğümü hatırlıyorum. gerçekten inek şaban sayesinde doğan bütün şabanlara gerizekalı muamelesi yapılıyor belki de adam bu yüzden gerizekalı bile oluyor. aslında dava ile çözülebilse tamam derdim de. çözülmez be usta.
insanlar harbiden doğacak çocuklarına istedikleri gibi isim koyamaz oldu. nereye gidiyoz la biz?
illa ki saflıkları ile komedi unsuru yaratan tiplemeler olacaktır. bu tarz karakterler "isimsiz" olarak mı geçmeli? ayrıca isimin mübareği falan olmaz, ne yani adı "şaban" değil de "cansın" olsa ve insanlar çocuklarına cansın ismi koymak istemezse sorun olmayacak da bu mu oluyor? adı şaban olan insalara ismi kutsallık mı katıyor? saçmalayan kişi acaba çözüm olarak anadolu köyünden çıkan bir karaktere "şaban constantine" ismi falan mı öneriyor diye merak ettiğim durumdur.
dava kemal sunal'amı inek şabana'mı merak konusu.
rahmetli değerli sanatçı kemal sunal'ın filmlerinde hayat verdiği ''şaban '' karakter(i)leri asla belli bir kesime yahut dinle alakalı hususları rencide edici bir misyon üstlenmemiştir. karakter'in saf oluşu onun aptal olmasından değil iyi niyetli olmasından kaynaklanıyordu. maalesef kelimeler ilk anlamlarıyla kalmadıkları, zaman içersinde uğradığı deformasyon sonucunda farklı manalara gelmekte.

misal;

70'lerin '' seviştik '' kelimesi, mealen cinselliği çağrıştırmaz iken,

90' ve 00' lerin '' seviştik '' kelimesi, mealen cinselliği çağrıştırmaktadır.

yukarıdaki örneğe göre '' ŞABAN '' karakterine biçilen anlamlar, deforme olmuş ve farklı manalar taşımıştır.

yazar notu : amca sudoku'ya yönel sen.
insanımızın boş vakti çok.
abimiz emekli zaten. belli ki kahve alışkanlığı da yok. nereye sarsam diye düşünmüş bunu uygun görmüş kendisi için.
başarılarının devamını diliyorum.
bu davadan sonra ingiliz vatandaşlığına geçip elizabet ismi içinde bir suç duyurusunda bulunsun bence.
iq seviyesiyle orhan ismini zedeleyen, itibarını düşüren bir insanın meşhur olmak adına yaptığı eylem.
arapça olan her şeyi kutsal sanan zihniyetin sıçmasıdır. keşke yurt dışında kalsaydın amk dönmeseydin. senden çok var buralarda.
insanların boş vaktinde dava açmayı hobi olarak edindiğini gösterir.
önce fazıl say'ın şiirli tweet'i, şimdi de inek şabanımız.
allah ıslah etsin sizi!

(bkz: dokunmayın şabanıma)
recep, şaban ve ramazan kutsal üç aylardır hiç kimse özelliklede kemalistler dalga geçmemelidir.
tayyip ise iyi, hoş ve temiz anlamındadır, başbakanımız recep tayyip erdoğan'ı yansıtmaktadır.
beyin bedava bonusundan faydalanıp dünyaya gelmiş emekli amcamızın yaptığı lüzumsuz eylemdir.

özellikle son cümlesi yarmıştır.

--spoiler--
Yüzde 98'i Müslüman olan Türkiye'de bana destek verecek avukatlar olduğunu biliyorum. Bu sadece benim değil, bütün Türkiye'nin mücadelesi olmalı. inek Şaban filmini tarihe gömmeliyiz.
--spoiler--

bu ne lan?! neyin mücadelesi? tarihe gömmek? kim gaza getirdi bu amcayı bu denli acaba.
inek Şaban karakteri aslen Kastamonulu olan dinsiz, imansız Rıfat Ilgaz denen dallamanın Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli'yi karalama ve küçümseme girişimleri sonucu ortaya çıkmıştır. Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kastamonu'da külliyesi bulunan çok önemli bir zattır. Külliyesinin içerisinde bulunan muslukta zemzem suyu akmaktadır. Rıfat ılgaz'ın sanatını icra ederken böyle bir kişiliğe lakap takması sanatının içine ettirmiştir. Ancak bu rolü rahmetli Kemal Sunal'ın kabul etmesi konusunda derin elzem içerisindeyim. Detaylı bilgiyi araştırarak öğrenebilirsiniz.
insanı kıskandıran suç duyurusudur. keşke bu amca gibi boş beleş işlerle uğraşabilen bir adam olsaydım. baksana siki taşşağına denk nelerden ne çıkartıyor helal olsun.
olay sadece mübarek isim olduğundan ve kişinin dindar olduğundandir. baska bir isim söz konusu olsaydi böyle bir şey olmazdi.
zaytung uydurma haberlerinin, karşısında mahcubiyetle kendinden utandığı suç duyurusu.
inek şaban tatar ramazan recep ivedik adlarının hassas dindarların hassas dini duygularını şey ettiğini belirten vatandaştır.

Ulan bu kadar hassassın da git dini de ver mahkemeye. Onunla yönetilen dünyadaki milyonlar sefil, ilkel kalmış yazık. Biraz bunu da dert etseniz dünya çok daha güzel bir yer olacak.

http://m.hurriyet.com.tr/haber#!id=23163429
dizileri kaldıran, şekillendiren başbakanının yolundadır. tee karstaki heykeli ucube diye yıktırıp istanbulun göbeğindeki, o güzelim slüeti bozan gökdeleni yıktırmayıp yapanına küsen başbakanın yolundadır hem de...
Sadece Recap Şaban ve Ramazan'larda sınırlandırılmamalıdır; subliminal olarak verilen mesajların çoğu dini küçük görmek için uğraşmaktadır .
ne yani şimdi biz cehenneme mi gideceğiz? diye soru sordurtur.
yerilmemesi gereken vatandaştır.
bizim milletin kafasının içinde neler döndüğünü gerçekten merak ettiren adam. ayrıca hassasiyetini siktiğimin dangozudur.
tarihine çanak çömlek diyen bir başbakanı, vatandaşına göbek attıran bakanı, vatandaşın direk ağzının içine biber gazı sıkan polisi, duvara sürülecek(!) aklı olmayan akil adamı olan bir ülkede şaşırtmayan vatandaştır.
akepeye oy veriyordur.
"kimdir bu vatandaş" denilesi vatandaştır. anlaşılan o ki, bu tipitipler birilerinin tezgahından çıkan, halkı bir takım salak salak gündemlerle gözünü boyamaya çalışan tayfadır. fazıl say'da bunlardan birinin kurbanı olmuştur. benim tahminim o ki, bu tayfa cehalette sınır tanımayan harun yahya isimli aganın çevresindeki bir takım kişilerdir.

çünkü böyle bir şeyi bir insan neden yapar ki? ancak kendini mehdi olarak tanıtan, kendini din adamı olarak lanse eden böyle bir zihin bununla uğraşır.

http://www.youtube.com/watch?v=FztO6RCnmCw
Hassasiyetine sicsinlar dedirtten insan modeli.
vay arkadaş, kırk yıl düşünsem oradan yalamak aklımın köşesinden geçmezdi. düşününce bulunuyor demek ki.