bugün

Ben bunu 22 yıllık hayatım boyunca hiç sevmedim.
Ama bugün rakının yanında içerken şalgam değil de turşu suyuymuş gibi düşünerek içtim, hoşuma gitti.
Aslında o kadar da kötü değilmiş.
Bugüne kadar mütemadiyen gömdüğüm için tüm şalgam severlerden özür diliyorum.
balgam ile isim benzerliği yüzünden çok sevdiğim içecek.
Lezzetlidir.
Şalgam always makes me high.
Hakikisinin bulunup içilmesi gereken turşumsu.koyu kırmızı renkte olduğundan,antioksidandır da kendisi.fermante bir içecek.
siz bakmayın bazı hıyarlara. basbayağı içecektir kendisi.
güzel bir yerli içecektir.
O nası guzel bir tattır.
genellikle david rockefeller'a ait firmaların satışını yaptığı ürün. (bkz: doğanay r)
rakıyla güzel ikili olur.
tadı bir yere kadar sonrası gitmiyor...
arkasına bıcı bıcı ile devam edilebilen içecek nevinden bir tür şerbet.
Gecenlerde canımin acayip cektiği ve bir buyügun yarisini devirdigim efsane icecek..
Probiyotikmiş. Yani sağlıklı bişi. Velhâsıl kelam için yazarlar. Sevmeseniz de.
-ben hiç sevmem-
ciğerleri temizler.
gecenin bi vakti kana kana içirten içecektir.
rakı yanında iyi gider.
Seveninin bayıldığı; icmeyen ve bilmeyenin kokusundan nefret ettiği güzel icecektir. Vucuda yararli oldugu testlerle onaylanmistir mayali yiyecek ve içecekler olmadan yaşam olmaz.
et yerken içilmesi favori durumudur.
Gevrek Simitle çok iyi gider.

Acısız içilecekse hiç içilmemesi daha iyidir.
Hemen her mersin, adana civarı doğumlu vatandaşımız gerçeğini içmediğimizi söylüyor. Ee mübarek söyleyene kadar getir de içelim, öğrenelim. Şalgam ya da şalgam suyu yazan her başlıkta siz gerçeğini içmiyorsunuz, aslı tahta fıçılarda olur, şu kadar dinlenir içine bu kadar bu konur diyen bi adanalı çıkıyor. Bir de bir anlatıyorlar şöyle soğuk böyle renkli öyle ekşi. Gösterip ama elletmeyen kız gibisiniz yeminlen. Neyse yine de kebap ve tantuni aşkına seviyorum sizleri.
Hic içmedim, gerek de duymadim, merak da etmiyorum, gelecekte de icmeyecegim gereksiz icecek.
soğuk ve acı olması tercih edilir.
Ooooooohhhhh yarasın bana şalgam.
Aç karna içilmesi gerekli olan içecek.

Aç içmek güven özveri tecrübe ister.