bugün

entry'ler (1608)

istanbul

Öğrenciliğim de dahil 7 yıl yaşadığım,
hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim,
her ilçesini, semtini, mahallesini ayrı ayrı sevdiğim,
Kaldırım taşlarına varıncaya kadar ezberlediğim,
camımın önünde martıları beslediğim,
7 yıl boyunca istisnasız her boğazdan geçişimde sevgiden gözlerimin dolduğu,
Adım adım her yerini gezdiğim,
Aşık olduğum,
Hayata dair ufak tefek şeyler öğrendiğim,
Ömrümün sonuna kadar da gönülden bağlı olacağım şehir.

Gel gör ki yaklaşık 4 ay önce kendi isteğim üzerine ayrıldım.
Ve bir şey söyleyeyim mi?
Gram pişman değilim.

sözlük yazarlarının itirafları

Selam.
Bugün doğum günüm. 24 yaşımı 25 yaşıma bağlayan gece.
Uzun uzun anlatmak istediğim çok şey var size ancak yazacak, anlatacak, bir şekilde kendimi ifade edebilecek kadar sabrım veya isteğim yok şu an.
Sadece geçen yıl bugünü düşündüğüm zaman kocaman bir tebessüm ve gözlerimde kocaman mutluluk yaşlarıyla iyi ki diyorum.
iyi ki sokaklarını, ağaçlarını, çukurlarını ve tümseklerini ezberleyerek sevdiğim bir şehirde; iyi ki yanımdayken konuşmasak da güç bulduğum, gözünün içine bakarak tüm içimi döktüğüm insanlarla birlikteyim.
Şükürler olsun.
Ve unutmadan iyi ki, iyi ki doğdum.

turkiye cumhuriyetinin dini islamdır

Türkiye cumhuriyetindeki insanların dinleri çoğunlukla islamdır ama türkiye cumhuriyetinin dini islam değildir.
insanları genel bir çatı altında toplayarak bir dine bağlı hissettirmek -fiili değil, kağıt üzerinde daha olsa- kimsenin haddine düşmez.
Önce bir had hudut bilin.
Din üzerinden toplumu provake etmenin bi sonu yok.

gebermedi gitti dedikleriniz

Kim olduğunu bilirsin sen.
ismi lazım değil. *

498-499-500...... 1.

kızların uzun boylu erkek tercih etme sebepleri

Belki kızın da boyu uzundur demeyin öyle.

laptop fanı temizlemek

Saç kurutma makinası tamiriyle başlayıp çamaşır makinasıyla devam eden tamir yolculuğumun en üst noktasıdır.
Ana kart söküp ramların üstündeki tozu almak için şöyle bi üfleyip kopuk olan şarj kablosunu bantladıktan sonra geri toparlayıp üstüne bide kahve yapıp sigara içmiştim.
Fan mı. Fanınsa durumu içler acısıydı 4 yıllık kirden tozdan keçeleşmişti artık o pislikler neyseki canavar gibi aslan parçası.

eski sevgilinin düğününe gitmek

Muhtemel olarak hepsini evlendiricem.
Flörtlerim de dahil olmak üzere hayatımdan gelen geçen her insan max 3 ay sonra hayatının aşkını bulup 5 ay sonra da nişanlanıyor.
Kısmetsiz herkesin kısmetini açmak için yakında evi telli baba türbesinin yan şubesi haline çevireceğim.
Evlensinler tabi mutlu olsun çocuklar.

kedilerin sevilme sebepleri

Hani bebekleri keşke hiç büyümeseler diye seviyoruz ya. Hah işte kediler bu bebeklerden, hiç büyümeyen çocuklar gibi düşünün

kent switch

Günde iki paket içince bi noktadan sonra mentol tadı alma hissiyatınızı kaybettiğiniz ama değiştirmenizin de mümkün olmadığı sigara.

benzin 1 tl ye düşürülse olacaklar

Taksimetre tarifesi aynı işlemeye devam edecekse şayet kesinlikle mesleği bırakıp taksiye çıkardım.

evet çıkarsa gidilecek ülkeler listesi

Mostara gider nehir kenarında bir yamaçta ev yapar huzurla yaşar giderim.

oy zarfını yalamak

Zarfı yaladık ama yetmez, keşke zımbalaya da bilseydik.

en çok kimin konserine gitmek istediniz

Queen.
Mümkün olsaydı herhalde mutluluktan ağlayarak izlerdim.

sözlük kızlarının favori erkek burçları

Şöyle bi düşündüm de al birini vur ötekine.
Galiba genel olarak erkek sevmiyorum.

yazarları rahatlatan aktiviteler

gökyüzünü tüm incelikleriyle seyretmek.
Kuşlar, bulutların hareketleri, sallanan yapraklar, güneşin konumu, gökyüzünün rengi vs. vs. diye uzar gider. Bir de bu anlarda arka fonda hep space oddity çalar.

olan olmuşsa, kopan kopmuş, giden gitmiş, hatta tüm dünya yüzüne tükürmüşse.

Şeytanın sol bacağıymışsan, var ettiğin cennetten kovulmuşsan; yine de tek bir kelam etmemiş, açıklama ihtiyacı duymamış, her gece gönül rahatlığıyla uyumuşsan, gitmeye teşebbüs edene kal dememişsen, yine de o senle kalmışsa, keza küfür kıyamet gidene de tek bir an için acımadıysa..

Dünya yanmış, meteorlar yağmış, şimşekler çakmış, gökyüzü üzerine yıkılmışsa ve sen tüm bunlar olurken kendi mavi gökyüzünün altında, çiçek bahçelerinde, çayırda çimende, gönül huzuru içinde nefes alıyorsan..

Vicdan rahatlığı güzel şey azizim.

asgari ücret

istanbul standartlarında ev kirasının minimum bin lira olduğunu düşündüğümüzde açlık sınırının da altında olan ücrettir.

sözlük yazarlarının çektiği kedi fotoğrafları

görsel

Pekmez güzeli.

10 aralık 2016 beşiktaş patlamasının sorumlusu

ülkenin her yanında bombalar patlayıp yüzlerce insan ölürken yüzlerce çocuk yetim kalırken oluk oluk kan akarken gerek iktidar gerek muhalefet olsun ertesi sabah ekranlara çıkıp bi milyonuncu kez utanmadan istifa vermek yerine kınayan, ellerine tutuşturulmuş metni bir kere bile okumadan mecliste söz isteyip yerli malı haftasında kompozisyon okur gibi yüreklerinde, seslerinde acının esamesi olmadan o metinleri okuyan siyasilerdir 10 aralık 2016 beşiktaş patlamasının ve nicesinin sorumlusu.

Bugün öğle vaktinde olay yerinden yapılan ntv canlı yanınında arkadan rabia işareti yapan adam ve onun gibilerdir sorumlusu.
Ülkeyi bile isteye ortadoğu bataklığına sürükleyen tüm siyasilerin ve onların arkasında duran vatandaşındır sorumluluk.

Ve bunların yapacağı tek şey türk milleti bölünmez, böldürmeyiz şöyleyiz böyleyiz diye delikanlılık yapmaktır ancak. Ulan bi durun düşünün ne ara bu hale geldik diye.

Sene olmuş 2016 ülkenin dört bir yanında bombalar patlıyor, kadınlar öldürülüyor, çocuklar tecavüze uğruyor, şort giymiş diye tekmelenen kadınlar var, dolar olmuş 3,5 euro zaten 4e dayanmış, milletin kredi kartı borcundan kapısına haciz memuru dayanmış açlıktan nefesi kokuyor, ülkemizden sürseler gidecek tek kapımız yok, tüm dünya ülkelerine işkembeden sallayıp kafa tutmuşuz yatacak yerimiz yok, içimizde kalleşleri besleyip büyütmüşler daha bundan 5 ay önce darbe görmüş dökülmüşüz sokaklara adam hala gelmiş diyor ki ama duble yollarımız var.

Muhalefet desen bi tanesi zaten başkanlık gelince başkan yardımcısı yapıcaklarmış beni anne diyerek kendisini partisini davasını satmış. Yandaşlarının ağzından çıkan tek kelime türk uludur yaşasın türk toplumu vs ama görmüyor ki her saldırıda her bir parçası parçalanarak ölen vatandaş asker polis senin kanındır, senin soyundur delikanlı cümlelerle bir yere varılmıyor. Öbürü desen her saldırıdan nemalanmaya çalışıyor ne güçlü bir duruş ne tavır ne çözüm sunabiliyor ama adamlar diyor ki biz atatürkçüyüz hayatlarında tek övündükleri şey bizim izmirimiz var, vizyon bu kadar.

Sorumlunun aranmadığı, at gözlükleriyle basma kalıp düşüncelerle saplantılı bi şekilde birlik olmak yerine taraf olmanın tercih edildiği bi ülkede olacak budur, bundan da fazlasıdır. Ama ne diyoruz allah bizi korur, türke bir şey olmaz. Ha bide duble yollarımız çok güzel.