bugün

Cisimleri görmeyi, renkleri ayırt etmeyi sağlayan fiziksel enerji,erke,ziya,nur,şavk.
2.Bir yeri aydınlatmaya yarayan araç.
3.Elektrik.
4.Resim sanatında ışıklı,parlak yer.
5.Mutluluk,sevinç veya zekâdan doğan,özellikle yüzde ve gözlerde beliren parıltı.
6.Yol gösteren,aydınlatan kimse,düşünce,eser vb.
7.Yüksek derecede ısıtılan cisimlerin veya çeşitli enerji biçimleriyle uyarılan cisimlerin gaz ışı yaydığı gözle görülen ışıma.
(bkz: ışık üniversitesi)
ilkokulda devamlı ılık süt içmesi söylenen fiş kızı.
bir insanın bir başkasına takabileceği en güzel lakap..
lara'nın çıkardığı albümün adı.

01 Allah Versin
02 Katmer Katmer
03 Tövbekar
04 Aşk
05 Dans et (vazgeçemem)
06 Senden sevgili olmaz
07 Kahretsin
08 Ada sahillerinde bekliyorum
09 Oh olsun
10 Unut
11 Hadi bana eyvallah
12 Zararı var (anlamı var)
13 Yaz arkadaş
14 Sonbahar rüzgarı
15 Adam Gibi Adam
Daha cok bayanLarda rastLanan güzeL bir unisex isim.
ismim.
thomas young adlı ünlü fizikçinin elektromanyetik bir yayılım olduğunu ispatladığı, görme duyusunu ortaya çıkaran enerji formu.
bu kelimeyi hangi kurum ve kuruluşun isinde görürseniz, bilin ki fethullah amcanız oraya da tezgah açmış.
kütlesi olmayıp(varsayılan) momentumu olan illetir.

Momentum=kütle.hız eşitliğinin varolması sebebiyle "ağırlığı vardır ulen" yanılgısına düşümemek gerekmektedir. kuantum fiziğinde planck sabitiyle dalga boyu oranıyla bu ışığın momentumu bulunur.

EDIT: imla
normal insan gözünün duyarlılık bölgesinde oluşan ve dalga boyu 400 ile 780 mm arasında değişen elektromanyetik ışımaya verilen ad.
"gelmez" deyip umudu keserek gözlerinizi kapatmaya karar verdiğiniz anda göz bebeklerinizin içini dolduran... yine göremezsiniz orası ayrı...
başta fizik olmak üzere bilimin birçok alanında önemli bir yere sahiptir. ışık olmasaydı insan bugünkü insan olamazdı. hem biyolojik hem de kültürel anlamda bizi bugünkü düzeyimize getiren şeydir ışık.
dalga yapıda mı yoksa parçacık yapıda mı hala tartışılan hede.
(bkz: i$ikli yol)
300 km/sn hızla hareket eden ve boşluğu aşabilen, dalga mı yoksa parçacık mı olduğu tartışılan <nesne>.
akgün akova dizeleri.

"kimin elini tuttuysan
gökkuşağının altından geçti."
islamiyet öncesi türk destanlarında bir motiftir.bu motif destanların kuruluşunda kutsiyetten kaynaklanan hayat verici bir özelliğe sahiptir. destanların büyük kahramanları ve mukaddes türk çocuklarına annelik yapan kadınlar ilahi bir ışıktan doğarlar. şamanist inanca göre yerden on yedi kat göğe doğru aydınlanan bir nur alemi vardır ki burada tüm göz kamaştırıcı ışığıyla türk tanrısı oturur.
karanlık olmadan anlamsız olan, onun kadar gerekli olan.

kendisinin daha cok tutulmasının nedeninin gandalf karizması oldugunu dusunuyorum, evet.
göz ile madde arasında ki iletişimi sağlar. yalnız kendisinin görülür olmasını sağlayan, üzerine düştüğü ortamın algılanmasıyla gerçekleşir.
tünelin ucundaki parlak şey.

(bkz: şey)
havadan ağır en hafif maddedir. bu yüzden havadan sonra sahip olunabilecek en yüksek hıza sahiptir. bugünkü fizik bilgisine göre hızına ulaşılması ya da geçilmesi mümkün değildir. ışık kendi ağırlığındaki bir maddenin ulaşabileceği maksimum hızdadır zaten. madde ağırlaştıkça ulaşabileceği maksimum hız düşer.

ha birisi sizin bildiğiniz fizik tümden yanlıştır. aslında şöyle bir şey vardır derse o zaman olabilir. bilim bu, olmayacak şey yok.
hoş bir hatun kişi ismi.
az bulunan, söylediğinizde ailenizin fethullahçı olduğu yanılgısını yaratan, çok sevdiğim ismim.
ışık her şeydir. Tevrat'ın Yaratılış (Genesis) bölümündeki şu ayet her zaman çok hoşuma gitmiştir:

-Tanrı, "ışık olsun" diye buyurdu ve ışık oldu.

-Tanrı ışığın iyi olduğunu gördü ve onu karanlıktan ayırdı.
Keşfedilen ilk görünmez ışınım, 1800 yılında William Herschel tarafından rastlantıyla bulunan kızılötesi ışınımdır.