bugün

entry'ler (357)

uğurkan erez

çalıştığı bir yarışma programında abartı konuşan bir adam. insanı bayıltıyor. yönetmen farkında değil mi bilmiyorum.

sevgilisiyle sevişmediği için aldatılan kız

sevgiliye karı-koca sorumluluğu yükleyen erkeğin yaptığı eylemin kızı.

paranın bir ilişkiyi bitirmesi

günümüzde çok değerli olan paranın büyük aşkları bile bitirebileceği bir gerçek. ne olursa olsun aileleri bile bitirebilen bir şey bu. iki sevgiliyi mi ayırmaz? para gerçekten çok kirli bir şey.

sözlükte fantazi yapmak

(bkz: başlık açmış olmak için başlık açmak)

latin night zest hilton

Mersin Hilton'da 2 haftada 1 perşembe akşamları gerçekleşen latin geceleridir. zest; barın ismidir. latin night zest hilton gecenin ismi.

salsa, bachata, cha cha cha, merengue, kizomba gibi danslar sergilenmekte.

bağımsız eşli danslar yapılmaktadır.

partneriniz yoksa bile geceye geldiğinizde mutlaka çeşitli insanlarla partner olabileceğiniz bir gece. bu ve diğer latin geceleri gibi.

birçoğunuz duymuşsunuzdur latin gecelerini. hatta katılmışsınızdır, hatta içinizde bu dansları yapanınız bile vardır.

Mersin'deyseniz veya yakın yörelerdeyseniz; adresini verdiğim mekanda ve tarihte 21.30-01.00 saatleri arasında dans gecelerimiz sürmektedir.

camiye hayır eylemi

güzelim göztepe parkını beton yığınına dönüştürecek olan yapının karşı çıkılması eylemidir. caminin tam olarak neresine yapılacağını bilmiyorum ama göztepeyi çok severim. istanbul'u daha ne kadar bozacaklar kimbilir.

ayda 1000 tl kazanmak

internette araştırırken bulduğum bir site üzerine... sitede eğitim seti alınıyor ve bu set doğrultusunda haftada belli bir saat google ve facebook kullanarak (kitaplardaki talimatlar doğrultusunda) en az 1000 tl kazanılıyormuş. buna ek gelir diyorlar. eğitim seti 70 lira civarında. reklam gibi oldu, inandığımdan değil bilgi paylaşımı sadece...

bayan yazarların şu an dinledikleri şarkılar

tito rodriguez-escarga cachao.

eleştiriyi kabul edememek

kendini iyi görmekle alakalı bir durum bu. hepimiz eleştiriler alırız ama olması gereken doğru olmasa bile saygıyla dinleyip karşındakiyle laf yarışına girmemek. kendini savunmayacaksın demiyorum ama bazı şeyleri de kabul etmek gerek. herkese açıklama yapmaya gerek yok. üstelik bunu bir şeylere yaranmak için yapıyorsan vay haline.

moonlight sonata

kendisine bir kısa mesajla ulaşmaya çalıştığım ama ulaşamadığım mod. hala mod mu bilmiyorum, başlığını okuyamadım. gereksiz tonla yazı var 80 küsür sayfa. bunu okursa diye yazıyorum. kendisinden birtakım isteklerim olacak da. yoksa merak ettiğimden değil. asdfg. severim, tşk. öptm.sçs

aytunç bentürk

vitiligo hastası olduğu için yüzünde bunun izleri kalmıştır. çok iyi bir dansçıdır. bir de yarışmalarda uyguladığı torpiller olmasa...

istanbul da turistlerin dolandırılması

bu kabul edilebilir bir şey değildir. biz türkler nasıl ki başka ülkelere gittiğimizde kazıklanmak istemiyorsak, onlar da bizim ülkemize geldiklerinde kazıklanmak istemiyor olabilir. türk polisinin de bu konuda bir şey yapmıyor oluşu ayrı bir konu. ona hiç girmiyorum bile.

istanbul da turistlerin dolandırılması

bugün izlediğim national geographic kanalındaki bir belgeselde detaylarıyla izlediğim ve üzüldüğüm bir olay. şöyle ki, özellikle istiklal caddesi'ndeki barlar tarafında hanutçular dolaşmakta, turist dedektörleri bunlar... bir içki içelim deyip turistleri anlaşmalı oldukları barlara götürüyorlar. orada 1-2 bira içtikten sonra gelen hesaplar 1500-3000 civarında oluyor. turistleri bu parayı ödemeleri için zorluyorlar. polise şikayet bile etseler, "Türk Polisi" maalesef yardımcı olmuyor. -bu yorumları kamera çekimiyle doğrudan ilgili olarak yapıyorum.- bu parayı ödemezlerse tehdit ediliyorlar mekan müdürleri tarafından. bir şekilde yanlarında yoksa nakit, atm ye kadar eşlik ediliyor. yazık ki o parayı ödemek zorunda kalıyor turist.

evet şimdi, anlarım bir bira on liraysa turiste 15 liraya satılmasını. ama 1 birayı 1500 dolara satamazlar. satarlarsa elin program yapımcısı gelip bunu konu eder. ve güzel istanbul'umuzu kirletmiş olurlar böyle pislikler.

spor

gün içerisinde en uygun saatin 16.00 olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

işler güçler

izlerken bizden biri diyebileceğimiz esprileri içeren bir yapım. bazı bölümlerde saçmalasa da, kaliteli esprileri var. olabildiğince türkiye'yi anlatıyor.

yılbaşı programı

yılbaşı gelmeden önce mekanların oluşturduğu belirli bir sıra ile satışa sunulan, içinde konaklamanın da olabileceği; yiyecek-içecek programlarıdır. canlı müzik, dansöz de bunlara dahil.

the reaping

yabancı korku ve gerilim filmlerinin yaratıcılıktan uzak bir şekilde, tarikat konulu film çekmelerinin bir örneği olan film. başlangıçta bilimsel konulu bir film olacağını düşünmüştüm izlerken, fakat öyle olmadı.

moonlight sonata

sözlüğe doğum gününü kutlamak için girdiğim insan, canım iyiki doğmuşsun. öpüyorum çok.

leon

"pim numarasına ne dersin?"

sözlüklerin modası geçti

ne yazık ki öyle. artık etrafımızda gördüğümüz her şeyi tanımlamak yerine yaşamaya odaklanalım bence.