bugün

şu an içinde bulunduğum durum.. aslında canlıların toplumsal gelişimlerinde tecrübeyle bitirilebilecek bir durum. Okula yeni başlarsınız büyükler bir okey masası kurarlar oyuna müdahele etmeye kalktığınızda hadi canım ufaklık sen nerden bileceksin çaylak şeklinde veya ergenlikte içki sofrasında olum sen çaylaksın 2 taneden fazla içme soarhoş olursun seninle uğraşamam gibi aşalayıcı kin ve nefret duymaya sebep olan toplumsal ilişkleri olan veya olmayan bütün şahısların en az bir, en çok sonsuz kere maruz kaldıkları durum.....
sözlüğe alısma ve yazarlık süreci.(rtık yazar yapın.görün şu çaylağın halini. söz veriyorum sözlük formatına uyacagım.)
hala yazar olamadın mı sorusunu soran kelime. yapılan arastırmalara göre bu durum insan psikolojinsini bozmasıyla birlikte yazar-çaylak çekişmesinin temel sebebi oluşturur. hey gidi günler hey ...
istatistik kategorileri;

en çok çaylak olmuş uuser:6 4 r 1 s h-358
bir hafta içinde en çok çaylak olmuş uuser:6 4 r 1 s h-158
geçen haftanın en beğenilen çaylağı-6 4 r 1 s h-61 *
dün en çok oylama yapamayan çaylak:6 4 r 1 s h
en çok entry girilen çaylak-6 4 r 1 s h48
her sozluk yazarinın ortak yasanmıslıgıdır.Yazar olana kadar kucuk emrah kıvımında dolasmaya sebep olunmaktadır.internet explorer acılır ve ilk girilen site sozluktur.Hesaba girilir ve sag ust kosede "caylaksınız" yazısı gorulunce tum vucudu saran bir eziklik dalgası hissedilir:)
hatta yazar olan arkadaşlarla saçma diyaloglara da vesile olabilen bir durumdur
+(caylak)-(yazar)
-çay içelim lan,çay koysana
+Neden ben koyacakmışım
-kes len,sen çaylaksın,çay koy len çaylak
+Höö?
-Yazar çay koyar mı len hiç!
entry okumaya alışmış bir sözlük okurunun "nası yani ben şimdi yazıcak mıyım!!" şeklinde ezik de olsa hoş bir piskoloji içerisinde bulunmasına yol açan konum..
muhatap bulamayan,kaderine terkedilen,soru soramayan,selam gönderemeyen,ne zaman yazar olacağını yada ne zaman yazar lığa geri döneceğini bilemeyen soramayan ,sorsada cevap alamayan.
bir aralar show tv'de yayınlanan bir diziydi. çetin tekindor, okan yalabık gibi oyuncular oynuyordu. ancak bir çok dizi gibi bu da sebepsiz yere yayından kaldırıldı.
an itibariyle sayı olarak çoşmuş topluluk.
(bkz: 15 adet nurtopu gibi çaylağımız oldu)
Özel mesaj yollama isteği ile ilgili forma sahip olmasına rağmen daha küçücük bir bebiş olduğu kendisine az önce anımsatılan,bilinçaltından bir süre daha klavye ile masturbasyon yapması yönünde telkin alan vasıfsız ve etkisiz eleman. Of amaaan. Onu elleme bunu elleme, sen de niye öyle bir form koyup beni dellendirion.
"Ben de Nişantaşı çocuğuyum, beni niye aranıza almıyısınız ki" dedirtmeye ramak bırakan durumcuk...
off bi yazar olsam da yazdiklarim okunsa diye iç geçiren yazar adayıdır.
sloganı sansüre hayırdır. *
(bkz: rookie)
'bitsin artık bu çile' diye ağlayan yazar adayı. dayanılmaz, çekilmez sürenin sonunda yazar olması dilenen kişi.
ne zamandan beridir bilmiyorum ama artık yazdıklarını gorunen uuserler. ahh ulan ben çaylakken o kadar entry girdim 5 kişi gorebiliyordu şimdi ise herkes goruyo ne guzel dimi canlarım.*
"yazar değilim, olabilirim.." diyendir.
yazılarının görülmemesine üzülen yazarımsı varlık.
yazar oldum diye sevinme çaylak oldum diye yerinme denilesi şey. *
aylarca yazarlık yapıp ardından günlük/saatlik sürelerle yazarlara uygun görülebilen statü. bu insanların yeterli olmadığı farkedilmemiş yeni farkediliyor, ama kısa sürede de usta bir yazar oluyor, ilginç.
40 karakterden kisa entry giremeyen, bu yuzden yazdiklarinda kisitlanan yeni sozluk kullanicilarina verilen ad.
bir tür zavallılık hali. herkes çatır çatır entry girerken birbirlerini oy yağmuruna tutarken ve havalı havalı birbirleri için yazdıkları yorumları okurlarken zavallı çaylak kendi halinde sallanıp sallanmayacağından bile emin olmaksızın boynu bükük bir şekilde bakar sözlüğe. yazıktır gerçekten. **
yazar adayıdır. ancak yazar olabilmesi için klavyenin tuşuna en az dörtyüz kez basması gerekir.*
adına başlık açılması, formata aykırı olan, sözlük yazarlarının bunu dikkate alması gereken.
her yazarın sözlüğe geldiği andaki ilk rütbesi..
prince of darkness ve laz pacino 'nun an içinde olduğu durum. kader arkadaşı ilan ettim sizi. * *
yazarlıktan çaylaklığa geçildiğinde küçük çaylaklıktan yazarlığa geçildiğinde ise büyük sayılan rütbe. * * *