bugün

Ne güzel bir içecek yahu.
günde 2lt icetea tüketiyorum.
fakir içeceğidir.

buhran zamanında ülkede yaygınlaşmıştır.

türklerin kültüründe çay değil kahve vardır.

bi de ota boka çay yazmayın lan fakirler.
Kahvalti falan neyse de sabah cayini ayri ozlemisim usta.

görsel
Eğer kalabalık bir akraba çevreniz var ve babanız en büyük ise bayramları size zehir eden içecektir. Ulan az önce gözümü kapadığımda Hala çay doldurma hissini yaşadım. Bu neymiş.
Günün her saatinde, sıcak, soğuk, demli, açık, şekerli, şekersiz demlik demlik içebilirim ama gün sonunda dişlerimi kanatana kadar fırçalamam gerekiyor.
erkekler için çay doldurmak daha facia.

bayram olur, ölü olur, düğün olur, nişan olur ve çay dağıtmanız gerekir...

aman allahım bir tepsi götürürsünüz döndüğünüzde iki tepsi boş çıkar..
doldurup gelene kadar boşlar artar, artar, artar ve yeter lan amına koyim diyerek yüzyılın icadını masaya vurursunuz.

haydi selametle..

görsel
Demleyip içmeyi unuttuğumdan soğuyan güzeller güzeli içecek.
sabah kahvaltılarının vazgeçilmez içeceğidir çay.
fakir teselli olan içecek.

bir de bu dandik içeceğe sığ aforizmalar yazıp kendilerini bir halt sanıyorlar.

yazık.
afyonun bir ilçesi. bunlar varya bunlar öyle yobazlar ki. anlatamam. kurtuluş savaşı esnasında kaçan yunan piçlerine yardım eden gavat oğlu gavatların torunları şuan arap dinini savunup müslüman taklidi yapıyor. türkiye'de en çok tam anlamıyla yobazın bulunduğu ilçelerden birisi. hani yetiştirdikleri patates kadar boş insanla dolu bir yer.
Bir afyonlu asla yunana yardim etmez. Ömrümde hic afyona gitmrmissin sanirim. Gitmediysen de bil büyük taaruz afyondan baslamistir. Tamam yobazdir kabadir ama asla hain degildir. Buyuk taaruzda verdigi destekten her daim gurur duyar. Sehrin her yani zafer muzesi ataturk heykelleri ile doludur.
muhabbet erkanının içeceği. dünyadaki çay kültürü için:
http://www.buzzfeed.com/c...und-the-world#.ttE063aw2k
Şekersiz ve koyu olarak içerim , kansızlık yapıyor ama naparsın zevk işte.doğrusu şekersiz ve açık olandır.
Bunu içen harbi varoştur yani kültür poziyşın 0. Lan silv nd içse tamam belki derim ama yok.
bu sıcaklarda ''çay iç hararet alır'' diyen amcalar ile içilen içecek.
tavşan kanı bunlar abiler.
demli olacak böyle, şekersiz, kömürde közde yapılması tercih edilir tabi manzara da varsa çaykaladenin çayında!
işyerinde çay işlerine bakan ablamızın sürekli dayadığı içecek. sağolsun işi gücü rast gitsin ama artık yeter, çay çıkacak içimden bu gidişle.
dün 1 saatlik bir operasyonla azı dişim alındı, içinde oluşan ve sinüslere kadar ulaşan kist temizlendi. bikaç gün daha hasret kalacağım yani çaya...
https://www.youtube.com/watch?v=zx0K96sUbug.
Çok fazla edebiyatı yapılan içecek. Yeter amk. Evet.
sıcak bir ortamın harcıdır. çay ile insanlar kaynaşır. iletişime geçer. konuşacak konu yaratır. çay deyip geçme. asırlardır dert ortağıdır. susuzluğa çaredir.
Çay fokurduyor.
A.B.D'nin kurulmasında payı olan içecek. ingilizlerin new england'da çay tekelini sürekli kılma girişimi kuzey Amerika bağımsızlık savaşını hızlandırmış.