bugün

(bkz: neden)
oss de kac puan aldın? karnen nasıl? dgs de ne oldu? gibi sorular bazen soran kisinin kafasına kalas indirme istegi uyandırabilir. en azından soruldugu yere dikkat edilmelidir. cok merak ediyorsan tenhada kıstırıp sorabilirsin mesela.

(bkz: soruya soruyla cevap vermek)
" anneni mi daha çok seviosun yavrucuumm babanı mı söle bakım? " şeklindeki sorulardır. küçücük yavrucak ikilemde kalır ne yapcağını şaşırır cvp vermemek için ya kaçar ya başını saklar soru sahibi teyzee "aa bak çekindi konuşmuo der" bu kısır döngü böyle sürer gider..
kendileri değil ceapları zordur. aslında zor soru yoktur, aptal öğrenci vardır.
1 kilo pamuk mu daha ağır yoksa demir mi tarzı sorulardır.
-beni ne kadar seviyorsun?
(al sana zor soru. "aslında pek de sevmiyorum, daha yeni tanıştık. ne bekliyorsun ki?" demek geçebilir insanın içinden, fakat söylenmez ki... )
-hasan bakkaldan daha fazla seviyorum seni.*
-hayvansın biliyorsun değil mi? * *
-dangalak amca: anneni mi çok seviyon, babanı mı?...
-küçük günahsız çocuk: ipne mi olayım, yavşak mı?...
-dangalak amca: nasıl soru lan bu
-küçük günahsız çocuk: ufacık çocuğa kaldıramayacığı ağır sorular sormayınıs litfeeeenn...
gidecek misin? kalacak mısın?
--spoiler--
iki kız kardeş var. bunların annesi ölüyor. cenazesinde kimsenin tanımadığı bir adam geliyor. büyük kız kardeş bu adama aşık oluyor görünce. bir hafta sonra büyük kız, kız kardeşini öldürüyor, sebebi ne?
--spoiler--

zor sorudur cidden ama cevabını öğrenmek mutlu ediyor.
cevabı da zorlayan sorulardır.

10 yaşındaki yeğenimin az önce sorduğu :

-Timsah ısırırsa kuduz aşısı olmak gerekli mi?

+.....bilmem gereklimiymiş?

-Hayıııırrrrr...Timsah ısırdığında kuduz aşısına gerek yoktur. şahadet getirmek yeterli. *
ne zamandan beri?
cevabı kolay fakat cevap vermesi zor sorulardır:

size ne oluyor? nasıl hüküm veriyorsunuz?
yoksa (elinizde) ders okumakta olduğunuz bir kitap mı var?
onda, beğendiğiniz her şey sizin için mutlaka vardır (diye mi yazılı)?
yoksa, «ne hükmederseniz mutlaka sizindir» diye sizin lehinize olarak tarafımızdan verilmiş, kıyamet gününe kadar geçerli kesin sözler mi var?
onlara sor: "hangisi bunun savunuculuğunu yapacak?
yoksa onların ortakları mı var?
en zor soru küçük çocukların anne ve babalarına soruduğu ben nasıl oldum? sorusudur.
bu kadar nasıl yüksek notlar alabiliyorsun?
(bkz: seni benden başka s*ken oldumu) sorusu örnek verilebilir. *
beni seviyor musun?
1-anladınız mı?
evet hocam.
2-ne anladınız?
Boş bir havuzu 3h yüksekliğindeki A musluğu 6 saatte dolduruyor, havuzun dibindeki C musluğu dolu havuzu 24 saatte boşaltıyor, havuzun h yüksekliğindeki B musluğu ise dolu havuzu 8 saatte kendi seviyesine kadar boşaltıyor.
Buna göre; A, B ve C muslukları aynı anda açıldığında boş havuz toplam kaç saatte dolar?

Zor sorudur vesselam. Hayrına cevabını gönderene de 250 sevap pointsmiş öyle diyollar.
Bakarken kıyamamak mı, yoksa baktıkça doyamamak mıdır aşk?

özdemir asaf.
adam bakkaldan içeri girer ve bir paket sigara ister.
sigara 5 tl dir. müşteri ise 100 tl uzatır.
bakkal parayı bozdurması için çırağını karşı yoldaki pastaneye gönderir.
çırak bozdurduğu parayı bakkala verir.
bakkal da 5 tl'yi kasaya koyar geri kalan 95 tl'yi müşterisine verir ve
müşteri gider.
az vakit sonra pastaneci elinde 100 tl ile gelir ve çırağın kendisine bozdurduğu paranın sahte olduğunu söyleyip parayı bakkala uzatır.
parayı inceleyen bakkal pastaneciden özür dileyip kasasından 100 tl çıkartıp verir ve sahte parayı da yırtıp atar.
son durumda bakkalın zarar durumu nedir?
dünyada istediğiniz bir ülkenin lideri olacaksınız. ama bir şartla. damadınız, titreşimli yüzüğünü takıp kızınızı her gece kapı salıncağında sallandıra sallandıra sikecek. ayrıca bunu sadece siz değil ülkedeki herkes bilecek ama yüzünüze söyleyemediğinden herkes arkanızdan gülecek.

kabul eder miydiniz?
en zoru kendinizi sorguladığınız sorulardır.

haksız mıyım lan acaba?

yok yok herkes yanlıs ben doğruyum.
Ölümü isteyen yazarlara gelsin bu soru. Ölümü yaklaşmış biriyle hayatları değişme şansınız olsa bu takası yapar mısınız?
güncel Önemli Başlıklar