ekşi'de gün itibariyle uludağ sözlük hakkında girilen son entry.
çok komik bir laftır aslında.
hiç olmayacak bir durumun aniden olmasında ağızdan anlık çıkan söz.

+abi şurdan bi kamyon gelse
-harbi lan ezer bizi ahaahah
+abi geliyo
-al işte, açtın şom ağzını
(bkz: ismail abi)
(bkz: pop)
(bkz: olaylar olaylar)
karşındaki kişiden beklediğin şey gerçekleştikten sonra kullanılabilen sözdür.

-abi yine sevdiğimi söyleyemedim ona.
+al işte.
2012 senesinde mynet sebastiyan'da yayınlanan bir internet dizisidir. artık çekilmiyormuş öğrendiğim kadarıyla. bana göre türkiye'de çekilen en iyi internet dizisidir. oyunculukları ve baymayan senaryosunu baz alarak söylüyorum.

edit: ilk başta bir sinemacı olarak internet dizilerine karşı bir önyargıyla izledim ama gerçekten başarılı buldum arkadaşları.
mynet sebastiyan'ın yanında ayrıca youtube'da da "al işte!" isimli resmi sayfalarından izleyebileceğiniz, 12 ya da 13 bölümlük(tam hatırlamıyorum) bir internet dizisidir.

görsel

şaka maka ilk türk mockumentary'sidir.

onur adıgüzel senaryosunu yazmıştır ayrıca oynamıştır ve ayrıca yönetmenliğini yapmıştır. kendisiyle yaptığım kısa görüşme sonucunda talihsizlikler dolayısıyla finali çekemediklerini söyledi. ancak kendisi çok sıcakkanlı ve cana yakın birisi. sempatikte bir suratı var diziyi izlerken görürsünüz zaten.

dizi de bir çok rap müzik ile uğraşan kişileri konuk oyuncu olarak oynatmışlar. zaten dizinin konusu "lise yıllarında popüler olan bir rock grubuna sahip ergenin, üniversitede girdiği zor durumlar karşısında derdini sokak müziğine adaması" diyebiliriz. bu konuk oyunculardan bir kaçı şöyle;
kamufle, beta, xir gökdeniz vs. hatta 3-5 bölüm oynayan bir konuk oyuncu vardı ki tam olarak adını hatırlamıyorum ama muhteşem yüzyıl'da öncelikli bir role sahipti.

izlenebilir bir internet dizisi ya. eğlendirir yani boş zamanlarda tak açıp izlenebilir. zaten 15-20 dakika bir şey bölüm başı. 12 bölüm var hesap edin.

şimdi ise mekan artı bünyesinde bi 3 lünün çekimlerini sürdürmektedirler. uzun süredir çalışıyorlar. ve teaserlarından daha profesyonel bir şey yapacaklar gibi gözüküyor. eğlendireceğinden şüphe yok. bekleyip göreceğiz efendim.

bu da teaser:
https://www.youtube.com/watch?v=X231DbNRtR0