bugün

entry'ler (69)

bu saatte yalnızlık

Birşey var odada evet orada köşede. Karanlıkta dikmiş gözlerini rahatsız edici şekilde bakıyor sana. Baksan göremiyorsun, hissediyorsun sadece varlığını. Hissettiriyor birşeyin yokluğunu. Olmadık şarkıları fısıldıyor kulağına gecenin en durgun saatlerinde.

insanın en önemli özelliği

hayal eder, olmaz uyur. hayal eder, olmaz yine uyur. yine hayal eder, yine olmaz uyur. hayal eder, bir kısmı gerçekleşir, herşeyi unutur. Yine hayal eder, uyur, uyanamaz, unutulur.

ben seni arkadaş olarak görüyorum

Ben arkadaşı sen olarak görüyorum. Hatta nereye baksam seni görüyorum. Sevgilisinden ayrılmış japon gibiyim hangi yüze baksam hepsi sen.

ilk aşık olunan kadının evlenmesi

şuan sosyal medyadaki sayfasını kontrol ettim inanamadım, en yakın arkadaşıma sordum o da onayladı, şaka gibi dayanamayıp bir de evlilik cüzdanımıza baktım evet evlenmişiz (bkz: kıskanmayın)

sözlük yazarlarının hayat hikayeleri

benden sonrakine yol verseymişim keşke ne varsa öyle kamçılayacak.

magic mushroom

acaba mario da yediği mantarın etkisiyle mi tesisatçılığı bırakıp prenses falan derin hülyalara dalıyor? peyo böyle çizmeyi nereden öğrendi? alice beyaz tavşanı neden takip ediyor?

koyunlara saman yerine cips veren köylüler

megan fox, pamela anderson derken haksız rekabette beklenen son. " e durman yen garii."

lazerle ben aldırmak

LIDAR yöntemi ile kullanılan CO2 laser ile mesafe ölçümü de yapılabilmektedir. Gerçi tek derdiniz yüzünüzdeki benlerinizse bu bilgi pek işinize yaramaz ancak 2 ben arasındaki en kısa mesafeyi bulmaca oynarsınız.

zor sorular

ne zamandan beri?

sevişmek için gidilen evde kimseyi bulamamak

çerçevesine daldığın fotoğraf sarardığında, önünden hergün geçip çalmadığın kapı duvar olduğunda, varlığından sıkıldığın kalabalığı ararken anlayacaksın dediklerimi

kanatları var ama uçamıyor

Çoğunluğa uyamayan,sıradanlığa sırt çeviren;Dinlediği masallara hala inanıp, aidiyetini uzaklarda arayan;Kanatlarına tutsak ama uçmaya yeminli Penguendir olsa olsa.
Soğuk sulara gömülen gemiler dışında kimsenin farkedip te umursamadığı buz dağının sular altında kalan kısmına kafa yorar, olmadık şeyler üzerinde düşünür. Ne hayatından bir memnuniyet duyar ne de başardıkları haz verir ona. Çünkü o artık zırhını kuşanmış düzene karşı çıkıp ellerini kirletmiştir. Ancak ne fayda hiçbiri kar etmez içindeki tükenmişlik fırtınasını dindirmeye, o artık savaş meydanında sağ kalan son askerdir, mağluplarla kıyaslandığında zafer kazanmıştır kazanmasına ama uğruna savaştıklarını çoktan yitirmiş.

artık harbiden sıkılmak

bitse de gitsek.

artık demir alma günü gelmişse zamandan

şair bu eserinde demir eksikliğini dile getiriyor.

bir insanın en mutlu olduğu an

kalbe giden yol mideden geçiyorsa, son durağa varmadan yolu bağırsağa düşecek demektir. Bu da en mutlu anın ne kadar zaman alacağını belirten ifade sanırım, ayrıca yazar bu eserinde mutluluğa giden yolun meşakkatlerinden bahsetmiş olabilir.

depresyon

Kanser hücresi gibidir içinde büyüdükçe seni tüketir. bi zaman sonra bi bakmışsın artık sen onun bir parçasısın, hatta ondan ibaretsin vazgeçemezsin. Başka çıkar yol yok, her kapı duvar olmuş, düşünürsün kara kara. Düşününce bir sonuca varan var mı? Bilmem yok heralde. Bulursan bişey bize de söyle.

bir alkoliğin günlüğü

sevgili Günlük,
bana haksızlık ediyorlar oysa ben sarhoş deği..zzzz

dünyanın en başarılı insanı

not found 404.

tıbbi küfürler

zoraki deyimler sözlüğü (bkz: tıpta ayıp yok diye bu kadar abartılmaz).

can alıcı dizeler

çıktın armut ağacına
topladın hamını mamını
şimdi düşersen görürsün
ebenin ...

sıfırıncı kanun

bir termozede ağlıyor...