bugün

entry'ler (676)

yeni boşanmış kadından kork

Bir ece erken beyanatı. Karışmam yesinler birbirlerini.

zeki başeskioğlu

´Zeki triko ´ nun sahibi. Yakın zamanda eşi vefat etmiştir.

yurtiçi kargo

HaftaiÇi saat 18.00'de, haftasonu daha da erken kapatan kargo şirketi. Bir ben eşşek gibi Çalışıyorum şu hayatta anasını satayım!!

monaco

Bildiğin derebeylik gibi bir şey.

korsika

En güzel plajları güneyinde yer alır.

dwight schrute

Tam olarak şudur :
http://blog.wtfconcept.co...ht-love-is-in-the-air.jpg

yemeksepeti reklamı

Söz konusu çiftin chrome kullanmasıyla takdirimi kazanmış olan reklam.

bologna

Bu sabah itibariyle deprem olmuş güzide italya şehri. Reggio emillia bölgesinde -ya da eyalet mi demeliyim bilmiyorum- konuşlanmıştır.

hollywood u hollywood yapan detaylar

Sunset bulvarı. Tam da tasvirlerdeki gibi. Gözüm bir yerlerde bukowski'yi aradı.

moma

San Francisco'da da bulunan modern sanat müzesi. Hem Manhattan'daki hem de san francisco'dakinde bulunmuş biri olarak, Manhattan'daki daha başarılı ama san francisco'dakine girip çıkmak daha rahat ve daha az kalabalık var diyebilirim.

nazogastrik sonda

irrigasyon işleminden sonra sonda burunda sabitlenerek ucuna idrar torbası takılarak serbest drenaja bırakılır. Ayrıca mide kanaması durumunda da kullanılır.

marmara üniversitesi pendik eah

Marmara üniversitesi pendik eğitim ve araştırma hastanesi.
marmara üniversitesi tıp fakültesi hastanesinin yeni adı. borçları sebebiyle eğitim araştırma hastanesi olarak sağlık bakanlığına bağlanmıştır. yeri de kaynarcadadır. kaynarca'nın evlere şenlik hastaları, hiç üçüncü basamak falan demez, burnu aksa buraya gelir. o yüzden gercekten hasta olanların işleri aksar.

steakhouse burger

Olayı içerisindeki soğanında olan burger. içerisinde steak mteak yok boşuna aramayın.

adını feriha koydum

49. Bölüm fragmanından anlaşılacağı üzere, vahide gördüm diziye geri donüyor, bir önceki bölüm can cekisen baba bu bölüm gayet eski performansına dönmüş, feriha'yı tokatlıyor, hırsız, kaypak ve yalancı evlat mehmet ise bu sefer birinin porsche cayenne ini kaçırmış onu çarpıyor yani dizi dönüp dolaşıp ilk sezona geri dönüyor.

remy

House md adlı dizide thirteen lakaplı doktorun adı.

selçuk erdem

9gag' da karikatürünü gördüm sanki. ingilizce'ye çevrilmiş olarak.

http://9gag.com/gag/2715235

it s always sunny in philadelphia

5 adet kötü karakter. Hani bir kötü karakter için deriz ya, aslında tüm kötülüğünün içerisinde bir iyilik var, sert görünüşünün altinda simsicacik bir kalbi var, ya da, başına gelen falanca olaylar yüzünden böyle kişilik yapısı geliştirmiş falan; işte bu tipler için bunları bile diyemiyoruz, zira bildiğin, kendilerine bile hayrı olmayan, bilakis zararlı tipler. Çok sakin bir şekilde birbirlerinin ve diğer insanların malına ve canına kast edebiliyorlar. ilk önce birbirlerini satıyorlar. Kült olacağına inanıyorum.

yalan dünya

yeni avrupa yakası. yayınlandığı ilk haftalarda izleme fırsatım olmamasına rağmen direkt açıp internetten izledim ve televizyondan devam ettim. dizi selahattin'in cevresinde donüyor gibi ya da millet orçun'u çok beğendi ama bu dizide o karakterler one çıkmayacak diye tahmin ediyorum. çünkü açilay, nurhayat, gülistan vs bunlar daha şahsına münhasır bence. 
karakterler yine komik, yine abartılı. dursun bildigimiz dursun. nişantaşi'ndan kopmuş gelmiş. emir bu dizide de dizinin olgun ve seksi karakteri ile aşk yaşayacak gibi görünüyor. en azindan kafaya kodu. olgun şimşek selahattin rolünü çok büyük oynuyor. yani repliğine başlamadan diyafram kaslari marifeti ile aldığı nefesi ben ekran başından hissedebiliyorum. sanki tiyatroda oynuyormuş hissiyatı veriyor. rol yapan insan taklidi gibi yani nasıl diyeyim. burhan da çok gürültülü ve absurd bir karakter olmasina ragmen onda böyle bir problem yoktu.
gülse birselin oynadığı deniz karakteri için söylemek istediklerim; gülse birsel'i, ne olduysa artık, kafamda aseksuel olarak bir yere oturtmuşum. yani gercek hayatinda degil tabi ki ama, bize servis edilen gülse birsel aseksuel. bu konularda yüz göz değil. aslı karakteri de aslında biraz öyleydi. cem karakterinden çiçek de alsa, çıkma teklifi de alsa bu sadece ofistekilere muhabbet malzemesiydi. kendisi bu konuda seyirciyle vicik vicik degildi. bir de belki de surekli avrupa yakasında "kazulet" seklinde kendisi ile dalga geçilmesinden de olabilir tabi. neyse, bu dizide böyle kırıtmasi, yaylana yaylana yürümeler falan olmamış. 20 yasında değil karakter bildigim kadarıyla 34 yasında orada. 
orcun karakterini beğenmiyorum. daha dogrusu tam olarak nasıl bir karakteri eksajere etmeye çalışıyorlar bilemiyorum. bir insan ergen olabilir, sapik olabilir, emo olabilir, sorunlu olabilir, sorumsuz olabilir, aile ile iletisim problemi yasiyor olabilir ama bunlarin hicbiri orcun karakteri gibi olmaz. adam başını ve boynunu tutamıyor yahu. eğer mental-motor retarde bir kisiyi canlandırıyorsa ki - medikal nosyonum ile bunu rahatlikla soyleyebilirim- canlandiriyor; da buradan engelli vatandaslarimiz icin kurulmus olan derneklerimize sesleniyorum. burada kisilerin yapisal kusurlariyla dalga geçiliyor. bunu düşünmek için yakınımın engelli olması gerekmiyor.

yalnız yaşayacaklara tavsiyeler

meyve ve sebze önemli. ve de su.

garanti bankası

yurt dışındayken kredi kartından 200 dolar nakit avans çekmem sonucu 17 tl komisyon alan banka.