bugün

2004 eurovision sarkı yarısması'nda sırbistan karadag adına lane moje sarkısıyla yarısmıs sırp sarkıcı. sarkıları baskın enstruman sesi ile harmanlanmıstır ve guzel bir muzik ziyafeti yasatır insana.
güzel ve anlamlı sese sahip şarkıcı.
mükemmel şarkıları ve yorumu olan sırp şarkıcı.11 tane enstrüman çalabiliyormuş.
(bkz: zaboravljas)
(bkz: lutko moja)
(bkz: lane moje)
(bkz: I live my love for you)
bazı şarkıların sözlerini anlamaya gerek yoktur. işte o şarkılardan biridir. ses ve müziğin aşkı.
2008 eurovision şarkı yarışması'nda sırbistan adına yarışan jelena tomasevic adlı şarkıcının oro adlı şarkısının müziğini bestelemiş kişidir.
lane mojenin icra edicisi sırp şarkıcı, bestecidir. lane moje şarkısı eurovision tarihinde görüp görebileceğim rakipsiz tek slow şarkıdır. 2008 sırbistan şarkısı oro kendisine aittir. şarkıları ve sesi insana şaşırtıcı şekilde hem hüzün hem huzur verir. jovano jovanke yorumuda harikadır.tavsiye ederim.
(bkz: zeljko raznatovic)
(bkz: lane moje) adlı şaheserin bestecisi, müzisyeni ve söyleyeni.
2004 eurovision şarkı yarışmasında o zamanlar dağılmamış olan sırbistan-karadağ ülkesi adına yarışmı ve 2.liği lane moje şarkısıyla elde etmiş şarkı ve beste yazarı.
özellikle çoğu şarkısında kullandığı ney enstrümanıyla dinleyiciyi etkisi altına alma yeteneğine sahip olan sanatçı.
2006 eurovision şarkı yarışmasında üçüncülüğü kazanan bosna bersek in lejla şarkısının bestecisidir. bosna hersek bu şarkıyla eurovision tarihindeki en iyi derecesini yapmıştır ama kanımca eurovision tarihindeki en iyi iki şarkının ilkidir. ikincisi için;
3. kez eurovision'a katılacak olan sırp şarkıcı.

2004'te istanbul'da düzenlenen eurovision şarkı yarışması'nda lane moje şarkısıyla gösterdiği müthiş performansla 2. olmuştur. o dönemler gayetl yakışıklı olan zeljko, 8 yılda hayli yaşlanmıştır. bu yıl da ilk 5'i zorlayacağı kesindir.
Jane Moje ne kadar guzel bi sarkiysa kisiligi de o kadar pictir. Istanbul'da eurovision'a katilirken turklere laf atmistir. Ayrica bu yil ki sarkisini coldplay'in paradise'indan calmasi da cabasi.
2012 yılında sırbistan adına eurovision da yarışan ve 3. olan müzisyen, şarkıcı.
2004 de türkiyede yarıştığında türklere küfür eden ve belinde bıçakla çıkan nasıl bir hırs yaptıysa dünyanın en güzel şarkısı lane mojeyi besteleyen o beni sevmesede benim şarkılarını çok sevdiğim zat.
lane moje gibi gelmiş geçmiş zamanların en güzel şarkılarından birisini yapmış müzisyendir.

2004 eurovision şarkı yarışmasında lane moje'nin icrası sırasında zejko'nun, hoc orkestrası'nın ve özellikle keman çalan hatunun performansı mükemmeldi. lakin oynamalı, atlamalı, zıplamalı şarkılara olan rağbet her zamanki gibi üstün gelerek ukrayna 1. olmuş; bu muhteşem şarkı ancak 2. olabilmişti.

neredeyse bütün şarkılarını dinlemiş biri olarak artık ufaktan kendini tekrarlamaya başladığını gözlemlediğim şarkıcı.
bu sene düzenlenen eurovision şarkısı, coldplay'in paradise şarkısından araktır. buyrun efenim başını dinlemek bile yetiyor araklanmış olduğunu anlamak için.

http://kisalt.be/2tsqlx
keşke nije ljbav stvar, lane moje gibi şarkılar yapsa da dinlemeye doymasak şarkıcısıdır. umarım yine eurovision a katılır.
http://youtu.be/Oqgh0DdjDls
müthiş bir sese, allah vergisi harika bir yeteneğe sahip olan herifçioğlu. çok muhteşem şarkıları var. cidden çok iyi. ha bir de karizmatik kelimesinin tam karşılığıdır kendisi. türkiyede konseri olsa da gitsek.
her yıl eurovisiona katılmasını istediğim insan. biraz şarkı dinleriz hiç olmassa.
lane moje, synonym(nije ljbav stvar) ve ljubavi şarkılarına bayıldığım, ilk olarak 2004 yılında istanbuldaki eurovisionda tanıdığım şarkıcı, söz yazarı.
2004 eurorovision şarkı yarışması'nda sırbistan karadağ * adına yarışan ve havaalanında türklere küfür eden, intikam alıcam diyen artık nasıl bir hırs yaptıysa dünyanın en güzel şarkısını besteleyen insan. sonra söylediklerinden pişman olmuş ve türk bayrağıyla fotoğraf çektirmiştir. lakin 2008 eurovision şarkı yarışması'nda sunuculuk görevini üstlenirken türkiye'nin finale çıkışını kendisi açıklamış ve ooo diye tuhaf bir tepki vermişti. ayrıca azerbaycan'da yapılan 2012 eurovision şarkı yarışmasına gene zeljko'nun katılması türklere olan nefretini bir kez daha kanıtladı. ama tüm bunları bir kenara bırakacak olursak şarkıları gerçekten muhteşemdir. ablam bununla zeliş diye dalga geçer. dinlemiceksin şu adamı falan der şakasına lakin o da farkında şarkılarının çok güzel olduğunun.
(bkz: libero)
(bkz: ljubavi)
(bkz: nije ljubav stvar)
(bkz: nije do mene)
gece rüyamda gördüğüm insan. eurovision gibi bir yerde lane moje yi söylüyorduk. yanında karısı falan da vardı hatta.

(bkz: jovana jankoviç)
2004 Eurovision ilk hatırladığım Eurovisionlardan biri. 9 yaşındaydım. geçen yıl Sertap'ın eurovisionu kazanması sonucunda istanbul'da yapılacaktı bu yıl. ama ben her zamanki gibi erken uyudum ve çoğu şarkıyı kaçırdım. lane moje 5. sırada çıkmasına rağmen onu dinlemeden uyumuş olacağım. sabah kalktığımda ayı postu giymiş ruslana'nın birinci olduğu öğrendim. dilimde de sarkis in şek şek şek şemo diye telefuz ettiğim shake it şarkısı kalmıştı. gel zaman git zaman ablamlar eurovisiondan bahsederken bu şarkının bahsi geçti. gittim biraz araştırdım bulamadım. sonra üstünden 1-2 yıl daha geçti buldum. lane moje. canım benim. ben bu şarkıyı nasıl kaçırırm diye kendime kızdığımı hatırlıyorum. nasıl? bu kendini suçlama triplerinden sonra hep başucu şarkım oldu lane moje. sonra liseye başladım. hep o vardı. bir gün okulun içinde dolanırken (#20425714) bir afiş gördüm. hikaye yazma yarışması. savaş konusunu seçtim bosnayı yazdım. yarışmada 1. oldum. ama yugoslavyaya aşık olmuştum. lane moje dinleme dozum daha da arttı. en büyük hayallerimin başında bu adamdan Saraybosnada lane moje'yi dinlemek geliyordu. arkadaşlarımla hep bosnaya gitme hayali kurduk. lise son geldi çattı. istanbulda okusam hiç fena olmazdı. ama derslerim bu kadar kötüyken. bir de hukuk isterken. belki seneye dedim. hep birlikte arkadaşlarımla çalışırsak daha iyi hazırlanırsak hukuk kazanırım. benim bütün arkadaşlarım başka şehirlere gitti okumaya bi ben kaldım. yapayalnız. geçenlerde de zeljkonun 14 şubatta istanbulda konser vereceğini duyunca başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. ben üniversiteyi kazanıp istanbula gitseydim dedim o konsere gidebilirdim. lane mojeyi dinleyebilirdim kahroldum. üniversiteyi kazanamayışıma en çok bu adam yüzünden üzüldüm desem çok abartmış olmam. sonra da neyse belki saraybosnada dinlerim diye avuttum kendimi.
(bkz: devojka)